Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 270

Benedek Marcell: Ady-Breviárium. I-II. köt. I. köt.: Ady élete, emberi arcképe, költői jelentősége, prózai írásai. II. Ady műve. Kommentárok. Bp.,[1924],Dante. Kiadói kopott papírkötés, az I. kötet kötése javított.
17533.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Magyarország levéltárainak cím-és névjegyzéke. Összeáll.:Kaszás Marianne. Bp, 1994, a Magyar Országos Levéltár kiadása. Papírkötésben, kissé foltos borítóval, de egyébként jó állapotban. Megjelent 500 példányban.
17534.

Kikiáltási ár:
800 Ft
Illyés Gyula: Csizma az asztalon. [Bp.], é. n., Nyugat. Kiadói félvászon kötésben, koszos, foltos borítóval. Volt könyvtári példány.
17535.

Kikiáltási ár:
800 Ft
Molnár József- Julow Viktor: Kölcsey Ferenc Testamentoma. A Himnusz költőjének ismeretlen végrendelete. + az eredeti kézirat hasonmása. Kézirattár. Bp, 1983, Helikon- Európa. Papírkötésben, kissé foltos borítóval de egyébként jó állapotban. Megjelent 2700 példányban.
17536.

Kikiáltási ár:
800 Ft
Tamási Áron: Ábel a rengetegben. Tamási Áron Munkái. Bp.,1944, Révai. Kiadói félvászon-kötés. Kopott, foltos borítóval, meglazult kötéssel.
17537.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
17538.

Kikiáltási ár:
800 Ft
17539.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Tóth Endre: Ujabb Költeményei. Bp., 1855, Számvald Gyula.félvászon-kötés, szakadozott állapotban.
17540.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Szenes Béla: A kristóftéri Kolumbusz.én., Bp., Bíró Miklós kiadása. Feiks Jenő rajzaival illusztrált.Félvászon-kötés,kopottas állapotban.
17541.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Darvas József: A legnagyobb magyar falu. Budapest, 1937, Gondolat Kiadás. Illusztrált kiadói papír kötésben, kissé sérült és hiányos gerinccel és borítóval.
17542.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Joannes Secundus: Csókok könyve. Ford.: Rexa Dezső. Bp., 1909., (Kassa, Felsőmagyarországi Napilap-ny.), 1 t. + 74 p. Kiadói papírkötésben, kiadói sérült, foltos papír védőborítóban, a lapok előtt hártyapapírral. E könyvből 1-25 sorszámmal jelzett amateur példány és 26-300 sorszámmal jelzett díszpéldány készült. A jelen példány sorszáma: 187.
17543.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Vértesy Jenő: Kölcsey Ferencz. Szerk.: Dr. Dézsi Lajos. Bp. 1906. Magyar Történelmi Társulat (Athenaeum Irodalmi és Nyomdai R.-T.) Magyar történeti életrajzok. Papírkötés, kicsit kopott borító
17544.

Kikiáltási ár:
800 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft