Könyvek: Történelem

Tételek száma: 121

[Georg Ebers (1837-1898)] Ebers György: Cicerone a régi és új Egyiptomon át. I-II. köt. [Egybekötve.] Olvasó- és kézikönyv a Nílus-vidék barátai számára. Ford.: Schmidt József. Történeti Nép- és Földrajzi Könyvtár. LXI-LXII. köt. Nagyberecskerek, 1893, Pleitz Fer Pál, XV+261; 2+305+V p. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói aranyozott gerincű félbőr sorozatkötésben, márványozott lapélekkel, a borítón és gerincen kopásnyomokkal.
15644.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
[Franz Kaulen (1827-1907)] Kaulen Ferenc: Asszyria és Babylonia. A legujabb fölfedezések után. Ford.: Dr. Szabó Árpád. Történeti Nép- és Földrajzi Könyvtár. XXXVIII. köt. Temesvár, 1891, Csanád-Egyházmegyei Könyvsajtó-ny., XII+361 p.+8 (Fekete-fehér képtáblák) t. Szövegközti és egészoldalas képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott gerincű félbőr sorozatkötésben, márványozott lapélekkel, a borítón kis kopásnyomokkal, hiányzó térképekkel.
15645.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Haller János: Hármas Istória mellynek Első Része, Nagy Sándornak egynéhány nevezetes dolgait illeti. Második Jeles Példa Beszédekböl áll. Harmadik A Nagy Troja veszedelmének leg-igazabb istoriája. Pest, 1795. Füskúti Landerer, 1 t.+ 14+69+3+289+5+6+214+2 p. Későbbi átkötött megviselt félbőr kötésben, kopott borítóval, javított gerinccel, javított címképpel és címlappal, előzéklapon intézményi bélyegzővel és tulajdonosi bejegyzéssel, egy két lapszélen szakadással és a szöveget is érintő kis hiánnyal.
15646.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Az igaz pálya-futó meg-talállya a maga pályájának szép jutalmát megtalált keresztyén érdemes aszszony két halotti beszédekben előadva mellyek néhai b.e. méltóságos gróf Bethlen Mária... utolsó tisztesség tételére.. Marosvásáhely, 1817. Fiedler Gottfried. 111p. Modern, igényesen illeszkedő papírkötésben Ritka!
15647.

Az igaz pálya-futó meg-talállya a ' maga pályájának szép jutalmát megtalált keresztyén érdemes aszszony két halotti beszédekben előadva mellyek néhai b.e. méltóságos gróf Bethlen Mária... utolsó tisztesség tételére.. Marosvásáhely, 1817. Fiedler Gottfried. 111p. Modern, igényesen illeszkedő papírkötésben Ritka!

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Rómer Flóris-Henszlmann Imre: Műrégészeti kalauz különös tekintettel Magyarországra. I-II. rész. [Egybekötve.] I. rész: Dr. Rómer Flóris: Őskori műrégészet. Dr. Henszlmann Imre: Középkori építészet. Kiadta: Magyar Tudományos Akademia Archaeologiai Bizottsága. Pest, 1866, Emich Gusztáv, V+134+2; 150 p. Szövegközti és egészoldalas fametszetű illusztrációkkal. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé foxing foltos lapokkal.
15648.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Andreánszky Gábor: Ősnövénytan. Bp., 1954., Akadémiai Kiadó, 320 p.+XVI t.+ 3 (kihajtható) t. Egyetlen kiadás. Kiadói kopott félvászon-kötés, intézményi bélyegzőkkel. Megjelent 500 példányban.
15649.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Mahler Ede 2 műve:  Babylonia és Assyria.; Ókori Egyiptom.  Bp., 1906-1909, MTA,(Hornyánszky-ny.),1 t.+370 p.;4+335 p. Átkötött félvászon-kötésekben.
15650.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Magyarország régészeti topográfiája. 8. kötet: Békés megye régészeti topográfiája. 2.: A szarvasi járás. IV/2. Szerk.: Makkay János. Bp., 1989, Akadémiai Kiadó, 501 p.+3 (kihajtható táblák) t. +91 (fekete-fehér képtáblák) t.+ 6 (térkép-mellékletek, 6 térkép, 3 kétoldalas térképlapon) t. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Megjelent 1300 példányban.
15651.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
15
15652.

Kikiáltási ár:
4 400 Ft
11,89
12,94
Gabányi János: Magyar várak legendái I-IV. köt. Bp.,1994, Akadémiai Kiadó. Reprint kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.
15653.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15654.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Régészeti kézikönyv. I. köt.: Gyakorlati régészet. Szerk.: Banner János, Méri István, László Gyula, Radnóti Aladár. Egyetemi Tankönyv. Bp., 1954., Tankönyvkiadó,443+3 p.+XLII (kétoldalas fekete-fehér képtáblák.) t. Kiadói papírkötés, kopott borítóval, az elülső borító két sarkán kis hiánnyal, intézményi bélyegzőkkel. Megjelent 1500 példányban.
15655.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft