Rómer Flóris-Henszlmann Imre: Műrégészeti kalauz különös tekintettel Magyarországra. I-II. rész. [Egybekötve.] I. rész: Dr. Rómer Flóris: Őskori műrégészet. Dr. Henszlmann Imre: Középkori építészet. Kiadta: Magyar Tudományos Akademia Archaeologiai Bizottsága. Pest, 1866, Emich Gusztáv, V+134+2; 150 p. Szövegközti és egészoldalas fametszetű illusztrációkkal. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé foxing foltos lapokkal.