Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 272

Mikszáth Kálmán: A tekintetes vármegye. Igaz történetek. Mikszáth Kálmán munkái. Bp., 1896, Révai. Negyedik kiadás. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált, dombornyomásos egészvászon kötés, festett lapélekkel, a kötés, jó állapotban.
17375.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
17376.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Faragó Ödön: A magyar színészet országútján. Korrajzok. 1946. Szerzői kiadás. Bp.,[1947], Otthon-ny. Átkötött félvászon-kötés. A szerző által dedikált.
17377.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
15
Charles Baudelaire: A Rossz virágai. Les Fleurs du Mal. Ford.: Tornai József. Békéscsaba, 1991, Tevan. Kiadói papírkötés. A fordító által dedikált.
17378.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
14
Dr. Sárkány Sándorné Halász Terézia: Széll Kálmán életrajza. Bp.,1943., Fodor Árpád-ny., 282 p. Átkötött kopott félvászon-kötés.
17379.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Baktay Ervin: India bölcsessége. A hindu világszemlélet ismertetése. A Szanátána Dharma: az Örök Törvény c. munka új, átdolgozott és lényegesen bővített kiadása. Bp., 1943, Pantheon, 256 p.+1 t. Első kiadás. Kiadói kissé kopott félvászon-kötés.
17380.

Baktay Ervin: India bölcsessége. A hindu világszemlélet ismertetése. A "Szanátána Dharma: az Örök Törvény" c. munka új, átdolgozott és lényegesen bővített kiadása. Bp., 1943, Pantheon, 256 p.+1 t. Első kiadás. Kiadói kissé kopott félvászon-kötés.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Kúnos Ignác: A török Hodzsa tréfái. Naszredin mesternek, a közel és távol keleten ismert bölcs és híres kisázsiai hodzsának csalafintaságai és mulatságos esetei. Török eredetijét gyűjtötte és magyarul megírta: - -. A könyvdíszeket rajzolta és fába metszete: Kner Albert.Gyoma, 1926., Kner Izidor, 221+3 p. Kiadói papírkötés, szakadozott borítóval, kissé hiányos gerinccel, kissé foltos lapokkal. Megjelent 750 példányban.
17381.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
16
Rakodczay Pál: Pirelle Kornélia élete és művészete. Bp., 1891, Singer és Wolfner. Átkötött félvászon-kötés, az eredeti papírborítót bekötötték.
17382.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
108 Bűvészmutatvány, híres európai bűvészek nyomában, műkedvelők és professzionátusok részére, 161 ábrával. Bp., é.n., Tolnai. 160 p. Kiadói papírkötés
17383.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Kádár Lajos: Tyúkász Péter. Bp., 1944, Magyar Élet. Kiadói félvászon-kötés, a gerinc elvált a borítótól, de a könyvtest egyben van. A szerző, Kádár Lajos (1896-1982) által Szíj Rezső (1915-2006) református lelkész, művelődés- és irodalomtörténész, művészeti író, könyvkiadó részére dedikált példány. Benne Szoboszlai Mata János (1907-1944): Szíj Rezső ex librisével, fametszet, papír, jelzett a nyomaton, 9x7 cm
17384.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
A Nova irodalmi intézet Upton Sinclair sorozata. 14 kötet Komplett. Bp., 1946-1949. KIadói félvászon kötésben, két kötet papírborítóval. Vegyes állapotban, egy kötet címlapja hiányzik.
17385.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
17386.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft