Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 272

Dictionarium bibliothecarii practicum ad usum internationalem in XX linguis. Wörterbuch des Bibliothekars in zwanzig Sprachen. The Librarians practical dictionary in twenty languages. Szerk.: Pipics Zoltán. Budapest 1974. Akadémiai Aranyozott egészvászon kötésben, volt könyvtári példány.
17387.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
Kínai filozófia. Ókor. I-III. kötet. Szöveggyűjtemény. Második, változatlan kiadás. Válogatta, fordította, a bevezetéseket és jegyzeteket írta: Tőkei Ferenc. Bp., 1980, Akadémiai Kiadó. Kiadói vászonkötésben, szép állapotban.
17388.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
17389.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
A Magyar Rádió öt esztendeje. 1925-1930. Bp., 1930, Rádióélet, 256 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.
17390.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Jules Verne: A Föld felfedezése. A híresebb utazók története a legrégibb időktől a XVIII-ik századig. I-II. köt. Ford.: Dr. Brozik Károly. Bp., 1910-1911, Franklin-ny. Illusztrált kiadói kartonált kötés, kissé kopottas borítóval, egyiknek sérült a gerince.
17391.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
10
Verne Gyula: Az úszó város. Az ostrom-záron keresztül! Fordította: Zigány Árpád. Egyedül jogosított magyar képes kiadás. Bp., é.n., Franklin-Társulat. Festett, illusztrált kiadói egészvászon kötésben, kissé kopottas állapotban, enyhén sérült gerinccel, belső borító elszakadva.
17392.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
13
Verne Gyula: A francia zászló. Ford.: Gaal Mózes. Bp., 1898, Franklin. Kiadói festett egészvászon kötés, apró kopásokkal.
17393.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Verne Gyula: Tizenötéves kapitány. Ford.: Szász Károly. Bp.,é.n.,Franklin. Nyolcadik kiadás. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, foltos lapélekkel.
17394.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
Theodore Roszak: Ellenkultura születik. Gondolatok a technokratikus társadalomról és ifju ellenzékéről I-II. New York, 1968, Doubledy and Company. Papír kötésben.
17395.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Pantheon sorozat 2 kötete:   Hajdu István: Piet Mondrian. Bp., 1987., Corvina. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.;  George Zarnecki: Kolostorok, szerzetesek, barátok. Ford.: Sarodi Tibor. Bp.,1986., Corvina. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
17396.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Migray József: Magasban. Nagy Sándorék rajzaival, ebből 14 egész oldalas, szecessziós rajz. Bp., 1918, Táltos kiadása. Ebből a könyvből 50 számozott példány készült hollandi Van Gelder papíron és 300 számozott példány finom merített papíron az író és rajzolóművészek kezevonásával. Nagy Sándor festőművész aláírásával. Kiadói félvászon kötésben.
17397.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
29
Delelő nap. Fekete Lajos válogatott költeményei 1925-1940. Schöpflin Aladár előszavával. Bp., 1940, Ex librissel, szerző által dedikált Dr. Dajbukát Gergely részére, majd ő továbbajándékozta Dienesné Évának. Számozott példány (54/600). Kiadói kartonált kötésben.
17398.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft