Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 246

Mécs László (1895-1978) 10 műve:  Hajnali harangszó. Versek. Bp., 1923., Athenaeum,(Ungvár, Földesi Gyula-ny.),157+3 p. Mécs László első verseskötetének első kiadása. A borító Fodor Béla (1911-1983) ungvári építészmérnök, grafikus munkája, színes litográfia, (Ungvár, Lám E.-ny.) Kiadói illusztrált papírkötés, javított borítóval. Nagyon ritka!   Rabszolgák énekelnek. Berlin, 1925, Ludwig Voggenreiter, 151+5 p. Második kiadás. Átkötött félvászon-kötés, az eredeti borítót az átkötéskor felhasználták.  Rabszolgák énekelnek. Berlin, 1925, Ludwig Voggenreiter, 151+5 p. Harmadik kiadás. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé foltos borítóval. A szerző által aláírt!   Vigasztaló. Versek. Berlin, 1927, Ludwig Voggenreiter, 130+4 p. Első kiadás. Átkötött egészvászon-kötés, az eredeti elülső borítót bekötötték, de rajta kis hiány, egy lap kijár.   Üveglegenda. Versek. Bp.,(1931.),Athenaeum, 1933+3 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés. A szerző által aláírt!  Válogatott költeményei. Összeáll.: Just Béla. Bp.,1934., Athenaeum, 232 p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, javított kötéssel, egy lapon szöveget nem érintő hiánnyal (101/102.)   Fehéren és kéken. Versek. Bp., (1937.), Athenaeum,5-156 p. Kiadói papírkötés, a gerincen kis sérüléssel, címlaphiánnyal (?)  Élőket nézek. Versek. Magyar Katolikus Írók Könyvei. Bp.,(1938.),Magyar Katolikus Írók,146 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval. Bajor Ágost ex libris-szével, 3562. sz., a szerző által aláírt példány!  Élőket nézek. Versek. Magyar Katolikus Írók Könyvei. Bp.,(1939?.), Révai,142 p. Kiadói papírkötés, a könyv végén egy lap és a szennylap hiányzik. Bajor Ágost ex libr-szével, 415. sz., a szerző által aláírt példány!  Mécs László összes versei 1920-1940. Bp., 1941, Athenaeum,760 p. Stanislav Ostoje-Chrostowski fametszetes ex libri-szével. számozott, 4071. számú, aláírt példány. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
17420.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
29,73
32,35
Szerb Antal: Budapest kalauz. Marslakók számára. Kolozsváry Sándor rajzaival. Bp., 1935., Löbl Dávid és Fia. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, a papír védőborító kissé szakadt, kissé foltos, javított, egyébként jó állapotban. Első kiadás! Ritka!
17421.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Fekete István 11 műve, közte 4 db 1. kiadással:  Téli Berek (1964), Köd (1967), Ballagó idő (1970, 1. kiadás), Hu (1966, 1. kiadás), Tarka rét (1973, 1. kiadás), Lutra (1965), Kele (1961), Hajnal Badányban (1968.), Csend. 21 nap. (1969), Őszi vásár (1970), Huszonegy nap (1965, 1. kiadás.) Különféle kötésekben, nagyrészt papír védőborítókban, közte 1 db kiadói kartonált papírkötésű borítóval (Huszonegy nap, 1965, eredetileg sincs papír védőborítója), a papír védőborítók változó állapotban, közte kissé szakadt, kissé hiányos is.
17422.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Tollas Tibor: Varázskör. München, 1988, Nemzetőr. Kiadói egészvászon borításban, szerző által dedikálva.
17423.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
A Pallas Nagy Lexikona. Az összes ismeretek enciklopédiája. 1-5.,7-16. kötet. A 6. kötet hiányzik. Bp.,1893-1904.,Pallas. Szövegközti képekkel, térképekkel, chromo­li­tográfiákkal gazdagon illusztrálva. Egységes, aranyozott gerincű, kiadói félbőr kötésben, változó állapotban, közte kopott borítókkal, sérült gerincekkel, egy kötet hiánnyal.
17424.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
14
Székely népballadák. Összeállította és magyarázta: Ortutay Gyula. Buday György fametszeteivel. Bp.,1935., Kir. Magyar Egyetemi Nyomda, 311+1 p. Első kiadás. Kiadói kissé kopott aranyozott félbőr-kötés, ex libris-szel.
17425.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Lánkai István: A jó levél: jobb üzlet. A kereskedelmi levelezés kézikönyve. Bp.,é.n., Lingua. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban, foltos. A szerző által dedikált.
17426.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Zrínyi Miklós: Szigeti veszedelem. Bp., 1880, Franklin, 1 t.+362+6 p. Korabeli aranyozott, festett egészvászon-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval.
17427.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
14
1913 Budapesti Újságírók Egyesületének almanachja. Szerk.: Eötvös Leó, F. Szabados Sándor. Bp., 1913., (Jókai Nyomda), 440 p. Gazdag szövegközti képanyaggal illusztrált. Korabeli reklámokkal. Érdekes írásokkal. Gyönyörű szecessziós címlappal és előzéklapokkal. Kozma Lajos által tervezett, festett, kiadói aranyozott egészvászon-kötésben. egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, az elülső kötéstáblán kis folttal, kissé laza fűzéssel.
17428.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
Füst Milán: Advent. Derkovits Gyula rajzaival. Bp.,1921,Amicus, 119 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, foltos.
17429.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
Szomaházy István (szerk.): Kártya-kódex. Jókai Mór, Rákosi Jenő, Mikszáth Kálmán, Herczeg Ferenc, Rákosi Viktor, Bródy Sándor és Ambrus Zoltán közreműködésével. Bp.,(1898), Athenaeum,4+212 p. Kiadói festett, illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítóval, hiányzó elülső szennylappal, foltos.
17430.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
9
Kálnoki Izidor: Az ördög bibliája. Egy kártya-király tanításai. Bp., 1905, Singer és Wolfner, 202+4 p. Kiadói egészvászon-kötés, kis kopásnyomokkal.
17431.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft