https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Folyamatos online aukciók

Tételek lista

Könyvek: Történelem

Tételek száma: 156

Az árverés lejárt! A tétel hamarosan kikiáltásra kerül
Gracza György: Az 1848-49-iki magyar szabadságharc története. I-V. kötet. Bp.,(1894),Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.) Számos fekete-fehér és színes illusztrációkkal, litografált táblákkal, hasonmás mellékletekkel. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kopott borítókkal és gerincekkel, az I. kötet gerincén kis sérüléssel, az I. kötetből Kossuth végrendelete kijár, az V. kötetből 2 kijáró lappal. 1901-es névbejegyzéssel.
15729.

Gracza György: Az 1848-49-iki magyar szabadságharc története. I-V. kötet. Bp.,(1894),Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.) Számos fekete-fehér és színes illusztrációkkal, litografált táblákkal, hasonmás mellékletekkel. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kopott borítókkal és gerincekkel, az I. kötet gerincén kis sérüléssel, az I. kötetből Kossuth végrendelete kijár, az V. kötetből 2 kijáró lappal. 1901-es névbejegyzéssel.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
EUR
,
52,94
USD
Ajánlatok száma:
1
Revizionista kiadványsorozat: Az Az Erdélyi Férfiak Egyesülete Jancsó Benedek Társaságának kiadványai című sorozat hét füzete kiadói keménykarton védőtokban. 1. Asztalos Miklós: A korszerű nemzeti eszme. (A revizíó alapvetése) / Budapest, 1933, Erdélyi Férfiak Egyesülete (Magyar Királyi Egyetemi Nyomda), 143 p.; (No. 15.) 2. Flachbarth Ernő: A területi revízió jogi alapjai / Budapest, 1933, Erdélyi Férfiak Egyesülete (Magyar Királyi Egyetemi Nyomda), 46 p.; (No. 16.) 3. Asztalos Miklós: Erdély és a revízió / Budapest, 1933, Erdélyi Férfiak Egyesülete (Magyar Királyi Egyetemi Nyomda), 42 p.; (No 17.) 4. Steier Lajos: Felsőmagyarország és a revízió / Budapest, 1933, Erdélyi Férfiak Egyesülete (Magyar Királyi Egyetemi Nyomda), 47 p.; (No. 18.) 5. Prokopy Imre: A revízió és Délmagyarország / Budapest, 1933, Erdélyi Férfiak Egyesülete (Magyar Királyi Egyetemi Nyomda), 40 p.; (No. 19.) 6. Jehlicka Ferenc: A revízió és a szlovákok / Budapest, 1933, Erdélyi Férfiak Egyesülete (Magyar Királyi Egyetemi Nyomda), 33 p.; (No. 20.) 7. Frank Ivo Dr.: A revízió és a horvátság / Budapest, 1933, Erdélyi Férfiak Egyesülete (Magyar Királyi Egyetemi Nyomda), 29 p.; (No 21.) 8. Dvotcsák Győző: A revízió és Franciaország / Budapest, 1933, Erdélyi Férfiak Egyesülete (Magyar Királyi Egyetemi Nyomda), 29 p.; (No 22.) 9. Zakariás G. Sándor: A revízió útja / Budapest, 1933, Erdélyi Férfiak Egyesülete (Magyar Királyi Egyetemi Nyomda), 63 p.; (No. 23.) Nyomtatta a Királyi Magyar Egyetemi Nyomda, Budapest. Néhány füzetben francia nyelvű összefoglaló található. Kiadói varrott papírkötésben lévő, felvágatlan, nyomda-tiszta példányok, gyűjtői állapotban megőrizve, kiadói keménykarton védődobozban. Betiltott kiadványok voltak!
15730.

Revizionista kiadványsorozat: Az "Az Erdélyi Férfiak Egyesülete Jancsó Benedek Társaságának kiadványai" című sorozat hét füzete kiadói keménykarton védőtokban. 1. Asztalos Miklós: A korszerű nemzeti eszme. (A revizíó alapvetése) / Budapest, 1933, Erdélyi Férfiak Egyesülete (Magyar Királyi Egyetemi Nyomda), 143 p.; (No. 15.) 2. Flachbarth Ernő: A területi revízió jogi alapjai / Budapest, 1933, Erdélyi Férfiak Egyesülete (Magyar Királyi Egyetemi Nyomda), 46 p.; (No. 16.) 3. Asztalos Miklós: Erdély és a revízió / Budapest, 1933, Erdélyi Férfiak Egyesülete (Magyar Királyi Egyetemi Nyomda), 42 p.; (No 17.) 4. Steier Lajos: Felsőmagyarország és a revízió / Budapest, 1933, Erdélyi Férfiak Egyesülete (Magyar Királyi Egyetemi Nyomda), 47 p.; (No. 18.) 5. Prokopy Imre: A revízió és Délmagyarország / Budapest, 1933, Erdélyi Férfiak Egyesülete (Magyar Királyi Egyetemi Nyomda), 40 p.; (No. 19.) 6. Jehlicka Ferenc: A revízió és a szlovákok / Budapest, 1933, Erdélyi Férfiak Egyesülete (Magyar Királyi Egyetemi Nyomda), 33 p.; (No. 20.) 7. Frank Ivo Dr.: A revízió és a horvátság / Budapest, 1933, Erdélyi Férfiak Egyesülete (Magyar Királyi Egyetemi Nyomda), 29 p.; (No 21.) 8. Dvotcsák Győző: A revízió és Franciaország / Budapest, 1933, Erdélyi Férfiak Egyesülete (Magyar Királyi Egyetemi Nyomda), 29 p.; (No 22.) 9. Zakariás G. Sándor: A revízió útja / Budapest, 1933, Erdélyi Férfiak Egyesülete (Magyar Királyi Egyetemi Nyomda), 63 p.; (No. 23.) Nyomtatta a Királyi Magyar Egyetemi Nyomda, Budapest. Néhány füzetben francia nyelvű összefoglaló található. Kiadói varrott papírkötésben lévő, felvágatlan, nyomda-tiszta példányok, gyűjtői állapotban megőrizve, kiadói keménykarton védődobozban. Betiltott kiadványok voltak!

 
Eladva
Kikiáltási ár:
14 000 Ft
37,84
EUR
,
41,18
USD
Ajánlatok száma:
4
Horváth Mihály: Huszonöt év Magyarország történelméből. 1823-1848. I-III. kötet. Bp.,1886,Ráth Mór, XVI+461+VII+466+VII+508 p. Harmadik kiadás. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kopott borítóval, intézményi bélyegzőkkel, de belül jó állapotban.
15731.

Horváth Mihály: Huszonöt év Magyarország történelméből. 1823-1848. I-III. kötet. Bp.,1886,Ráth Mór, XVI+461+VII+466+VII+508 p. Harmadik kiadás. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kopott borítóval, intézményi bélyegzőkkel, de belül jó állapotban.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
EUR
,
47,06
USD
Ajánlatok száma:
0
A hírszerzés és kémkedés története I-III. kötet. Vítéz József kir. herceg tábornagy bevezetős soraival. Szerk.: Pilch Jenő. Bp., é.n.[1936], Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval.
15732.

A hírszerzés és kémkedés története I-III. kötet. Vítéz József kir. herceg tábornagy bevezetős soraival. Szerk.: Pilch Jenő. Bp., é.n.[1936], Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,62
EUR
,
23,53
USD
Ajánlatok száma:
0
Bethlen Farkas: Erdély története I-IV. kötet. Fordította: Bodor András, Kasza Péter, S. Varga Katalin. A jegyzeteket írta és a mutatókat összeállította: Pálffy Géza, valamint Kruppa Tamás. Bp.-Kolozsvár,2000-2006,Enciklopédia-Erdélyi Múzeum-Egyesület. Kiadói kartonált papírkötés.
15733.

Bethlen Farkas: Erdély története I-IV. kötet. Fordította: Bodor András, Kasza Péter, S. Varga Katalin. A jegyzeteket írta és a mutatókat összeállította: Pálffy Géza, valamint Kruppa Tamás. Bp.-Kolozsvár,2000-2006,Enciklopédia-Erdélyi Múzeum-Egyesület. Kiadói kartonált papírkötés.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
EUR
,
35,29
USD
Ajánlatok száma:
0
Hungarian-Ottoman Military and Diplomatic Relations in the Age of Süleyman the Magnificent. Szerk.: Dávid, Géza, Fodor, Pál. Bp.,1994, ELTE. Kiadói papírkötés.
15734.

Hungarian-Ottoman Military and Diplomatic Relations in the Age of Süleyman the Magnificent. Szerk.: Dávid, Géza, Fodor, Pál. Bp.,1994, ELTE. Kiadói papírkötés.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,62
EUR
,
23,53
USD
Ajánlatok száma:
0
Esterházy Pál: Mars Hungaricus. Sajtó alá rendezte, a Mars Hungaricus latin szövegét magyarra fordította, a Visszaemlékezés, valamint a levelek jegyzeteit és az Esterházy Pál című kísérőtanulmányt írta: Iványi Emma. Bevezette és szerkesztette, a Mars Hungaricus jegyzetei Iványi Emma gyűjtésének felhasználásával írta: Hausner Gábor. Zrínyi-Könyvtár. III. Bp.,1989, Zrínyi. Kiadói kartonált papírkötés.
15735.

Esterházy Pál: Mars Hungaricus. Sajtó alá rendezte, a 'Mars Hungaricus' latin szövegét magyarra fordította, a 'Visszaemlékezés', valamint a levelek jegyzeteit és az Esterházy Pál című kísérőtanulmányt írta: Iványi Emma. Bevezette és szerkesztette, a 'Mars Hungaricus' jegyzetei Iványi Emma gyűjtésének felhasználásával írta: Hausner Gábor. Zrínyi-Könyvtár. III. Bp.,1989, Zrínyi. Kiadói kartonált papírkötés.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
EUR
,
14,12
USD
Ajánlatok száma:
0
Szalay László: Magyarország története. IV. kötet. Lipcse, 1854, Geibel Károly, X+600 p. Első kiadás. Korabeli félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, festett lapélekkel.
15736.

Szalay László: Magyarország története. IV. kötet. Lipcse, 1854, Geibel Károly, X+600 p. Első kiadás. Korabeli félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, festett lapélekkel.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
16,22
EUR
,
17,65
USD
Ajánlatok száma:
0
Dr. Horváth Mihály: Magyarország történelme II. kötet: Az Árpád-ház kihaltától a Mohácsi ütközetig. Újonnan átdolgozta: Dr. Hatvani Mihály. Pest, 1860, Heckenast Gusztáv, 2+734 p. Második kiadás. Későbbi átkötött félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopott borítóval, kissé foltos lapokkal.
15737.

Dr. Horváth Mihály: Magyarország történelme II. kötet: Az Árpád-ház kihaltától a Mohácsi ütközetig. Újonnan átdolgozta: Dr. Hatvani Mihály. Pest, 1860, Heckenast Gusztáv, 2+734 p. Második kiadás. Későbbi átkötött félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopott borítóval, kissé foltos lapokkal.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,81
EUR
,
11,76
USD
Ajánlatok száma:
0
Pethő Sándor: Világostól Trianonig. A mai Magyarország kialakulásának története. A földrajzi részt írta Fodor Ferenc. Bp., 1925, Enciklopédia Rt., VIII+324+4 p. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kopott borítóval.
15738.

Pethő Sándor: Világostól Trianonig. A mai Magyarország kialakulásának története. A földrajzi részt írta Fodor Ferenc. Bp., 1925, Enciklopédia Rt., VIII+324+4 p. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kopott borítóval.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
EUR
,
10,59
USD
Ajánlatok száma:
0
Csorba László: A Kossuth-emigráció fényképeskönyve. + Kossuth Lajos hangja - emlékek, dallamok. CD-vel. Bp.,1994, Kossuth. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói bársony-kötés, kiadói bársony-tokban.
15739.

Csorba László: A Kossuth-emigráció fényképeskönyve. + Kossuth Lajos hangja - emlékek, dallamok. CD-vel. Bp.,1994, Kossuth. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói bársony-kötés, kiadói bársony-tokban.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,81
EUR
,
11,76
USD
Ajánlatok száma:
0
Dr. Szalay József: A magyar nemzet története. IV. kötet. A millennium alkalmából átdolgozta és újból sajtó alá rendezte Dr. Baróti Lajos. Bp.,(1896), Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.) Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, kopott borítóval, az elülső szennylap és egy illusztráció kijár, volt könyvtári példány.
15740.

Dr. Szalay József: A magyar nemzet története. IV. kötet. A millennium alkalmából átdolgozta és újból sajtó alá rendezte Dr. Baróti Lajos. Bp.,(1896), Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.) Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, kopott borítóval, az elülső szennylap és egy illusztráció kijár, volt könyvtári példány.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
EUR
,
8,24
USD
Ajánlatok száma:
1

Licitálás az alábbi licitlépcsők szerint történik:

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Árverési szűrés

További oldal navigáció

Elérhetőség

Nyitva tartás

  • Hétfő: 12-17
  • Keddtől Szerdáig: 10-17
  • Csütörtök: 10-19
  • Péntek: zárva
  • Hétvége: zárva

Oldalaink

© 2011-2024 Darabanth Bélyegkereskedelmi és Numizmatikai Kft.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa.
Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.
Elfogadom
A részletekért kattintson
https://www.darabanth.com/hu/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Élő közvetítés

A nagyaukció ideje alatt itt követheti a magyar filatélia fejezet virtuális árverésén éppen kikiáltás alatt lévő tételeket, és itt tud ajánlatot tenni majd.
Tétel kosárba rakva

Kosár értéke:

Vásárlás folytatása
  Pénztárhoz