Könyvek: Történelem

Tételek száma: 156

Hóman Bálint-Szekfű Gyula: Magyar történet. I-V. köt. Bp., 1935-1938, Kir. M. Egyetemi Nyomda. Harmadik kiadás. Kiadói félbőrkötésben, kopott gerincekkel és borítókkal.
15741.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Hunfalvy János: Magyarország és Erdély eredeti képekben. 1-3. köt. Rohbock Lajos illusztrációival. Bp., 1986, Európa, 295 p.+38 t.;432 p.+111 t.; 139 p.+38 t. Reprint kiadás. Kísérőfüzettel. Kiadói műbőr kötésben, kiadói kissé szakadt kartontokban, jó állapotban.
15742.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Marczali Henrik: A legújabb kor története 1825-1880. Bp., 1892, Révai, 963 p. Első kiadás. Későbbi átkötött félvászon-kötés, apró sérüléssel a gerincen, kissé kopott borítóval.
15743.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Hóman Bálint: Szent István. Bp.,(1938), Kir. Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói egészvászon-kötés.
15744.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Szekeres József - Tóth Árpád: A Klement Gottwald (Ganz) Villamossági Gyár története. Bp., 1962, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Kiadói félvászon kötésben, kiadói kissé szakadozott papír védőborítóban. Megjelent 3000 példányban. Ajándékozási sorokkal, Ganz Villamossági Művek vezérigazgató, Papp György saját kezű aláírásával.
15745.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
Subhas Chandra Bose: Égi India. A világhírű hindu szabadságvezér egyetlen könyve a hindu-angol ellentétekről. Fordította: Dr. Balogh Barna. Bp., [1943],Stádum. Kiadói illusztrált félvászon-kötés.kissé kopott borítóval, kissé laza fűzéssel, de alapvetően jó állapotban.
15746.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Emil Ludwig: Tizennégy júliusa. Fordította és bevezette: Dr. Supka Géza. Bp.,é.n.,Révai. Átkötött kissé kopott egészvászon-kötés, az eredeti papírborítót vászonra kasírozva bekötötték.
15747.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Kossuth Lajos: Irataim az emigrációból I.. kötet. Az 1859-ki olasz háború korszaka Bp., 1880, Athenaeum, Kiadói egészvászon sorozatkötésben, kötéstábla elvált
15748.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Révai József: 48 útján. Bp.,1948, Szikra. Kiadói papírkötés, kissé szakadt gerinccel.
15749.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Harsányi Iván: A spanyol polgárháború és magyar önkéntesei. Antifasiszta füzetek. Bp.,1996, Magyar Ellenállók és Antifasiszták Szövetsége. Kiadói papírkötésben.
15750.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
Kossuth Lajos: Fel mindnyájan a hon védelmére! Válogatott cikkek, beszédek és egyéb iratok 1848-1849. Összeállította: Barta István, Spira György. Bp., 1952, Művelt Nép. Második kiadás. Kiadói félvászon kötés, jó állapotban.
15751.

Kikiáltási ár:
800 Ft
Sallai János: Magyarország történelmi határai a térképekben. Bp.,1995,Püski. Kiadói papírkötés.
15752.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft