Jenei Gyula: Ha kérdenéd. Parnasszus Könyvek. Új Vízek. XXVI. Bp.,2006, Tipp Cult. Kiadói papírkötés. A szerző, Jenei Gyula (1962-) által Barna Imre (1951-) József Attila-díjas magyar műfordító, kritikus, Európa Kiadó (2008-2013) igazgatójának, Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesületének elnökének részére dedikált példány.
Nógrádi Gábor: Segítség, ember! Cakó Ferenc rajzaival. Bp.,1995, Press-Contact. Kiadói papírkötés. Beragasztott cetlivel a címlapon, rajta nyomtatott szöveggel, rajta a szerző, Nógrádi Gábor aláírásával.
1895 Kis Almanach. IV. évf. Húsz magyar író eredeti meséivel, képekkel. Szerk.: Bródy Sándor. Bp.,1895, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, kijáró lapokkal, hiányzó címlappal, megviselt állapotban.
Szász Károly A világirodalom nagy époszai II. kötet. Bp.,1882, MTA. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval. "Péter Károly református teológus, Nagyenyed, 1890. IV. 10" tulajdonosi bejegyzéssel.
Himnusz. Kölcsey Ferenc költeménye, Erkel Ferenc zenéje. Az Országos Széchényi Könyvtárban őrzött kéziratok hasonmása. Bónis Ferenc tanulmányával. Bp.,1994, Püski. Kiadói papírkötés, jó állapotban.