Tolnai Lajos költeményei. Pest, 1865, Hartleben Adolf, (Kertész József-ny.), 244 +V p. Első kiadás. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, javított gerinccel, aranyozott lapélekkel. A szerző első megjelent kötete.
Orosz Ádám: Ötváltozatú lant. Eger, 1871, Érseki Lyceumi Könyvnyomda, XVI+371 p. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, a hátsó borítón a vászon hullámos, sérült gerinccel, foltos, javított lapokkal, javított címlappal, három lap hiányzik (145-146, 149-150, 150-151.) Ritka!
Orosz Ádám (1802-1872) római katolikus pap, költő, egerszalóki plébános (1837-1872.)
Vörösmarty Mihály minden munkái I. kötet. Pest, 1864, Ráth Mór, (Bécs, Jacob és Holzhausen-ny.),1 t.(acélmetszet)+CCXVI+252 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, fakó gerinccel.
Jókai Mór: Targallyak. Nemzeti Kiadás LVIII. kötet. Bp.,1896, Révai, 204+1 p. Kiadó dúsan aranyozott, festett egészvászon-kötés, Leszik-kötés, aranyozott lapélekkel, a gerincén kopott aranyozással, a borítón kis folttal, magánykönyvtári bélyegzővel.
Jókai Mór: Még egy csokrot. Elbeszélések. Nemzeti Kiadás LXIX. kötet. Bp.,1897, Révai, 222+1 p. Kiadó dúsan aranyozott, festett egészvászon-kötés, Leszik-kötés, aranyozott lapélekkel, a gerincén kopott aranyozással, magánykönyvtári bélyegzővel.
Mikszáth Kálmán: Tavaszi Rügyek. Mikszáth Kálmán munkái. Budapest, 1893, Révai Testvérek. Második kiadás. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon kötés, festett lapszélekkel. Sarkokon kopás, néhány lap foltos
József Attila - - összes versei és műfordításai. (Sajtó alá rend. Bálint György.)
H. é. n. Cserépfalvi. (Forrás Nyomdai Műintézet és Kiadóváll. Rt.) Kiadói, enyhén gyűrődőtt papírkötésben.
Babits Mihály: Hátrahagyott versei. Sajtó alá rendezte: Illyés Gyula. Bp.,é.n.(1941),Nyugat Kiadó és Irodalmi Rt.,(Hungária-ny.) Kiadói félvászon-kötésben. Számozott (2000/578) példány
Tersánszky Józsi Jenő: Kísérletek, ifjúság. Novellák. Bp.,1918, Nyugat,(Pallas-ny.),158+2 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötés, az eredeti papírborítót bekötötték.