Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 297

17463.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,14
147,06
Karinthy Frigyes: Utazás a koponyám körül. Bp.,(1936),Athenaeum, 239+1 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, sérült borítóval és gerinccel, számos Karinthy műtétjére vonatkozó beragasztott újságcikkel. A szerző által dedikált.
17464.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
27
Móricz Zsigmond: Magyarok. Bp.,é.n.,Athenaeum. Hatodik kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, javított kötéssel, részben kijáró lapokkal.  A szerző, Móricz Zsigmond (1879-1942) által Nyilas Kálmán bátyáméknak szeretettel., 1929. VI. 29., Csécse.
17465.

Móricz Zsigmond: Magyarok. Bp.,é.n.,Athenaeum. Hatodik kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, javított kötéssel, részben kijáró lapokkal. A szerző, Móricz Zsigmond (1879-1942) által "Nyilas Kálmán bátyáméknak szeretettel.", 1929. VI. 29., Csécse.

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
37,84
41,18
17466.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
Kós Károly: Varjunemzetség. Az Erdélyi Szépmíves Céh 10 éves jubileumára kiadott díszkiadás. Kolozsvár,é.n.,Erdély Szépmíves Céh. Kiadói egészvászon-kötés. A szerző, Kós Károly (1883-1977) által aláírt.
17467.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
23
Molnár Ferenc: Égi és földi szerelem. Dráma 5 felvonásban. Rippl-Rónai József öt kőnyomatú képmellékletével. Bp., 1922, Pantheon, 159 p.+ 5 t. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, egy-két foltos lappal, Molnár Ferencre vonatkozó beragasztott kézírással. Számozott (500/15.) példány. Molnár Ferenc és Rippl Rónai József aláírásaival.
17468.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
cca XVI. század utolsó harmada: Heinrich Cornelius Agrippa von Nettesheim: De incertitudine et vanitate scientiarum declamatio invectiva, ex postrema authoris recognitione. (A tudományok hiábavalóságáról és bizonytalanságáról.)[hn.,én.,kn.] Lapszámozás nélkül. Átkötött modern félvászon-kötés, néhány lap szélén restauráció nyomaival, a címlapja hiányzik, néhány lapszéli bejegyzéssel.   Heinrich Cornelius Agrippa von Nettesheim(1486-1535) kalandos életű reneszánsz filozófus, író. A mű a kor enciklopédikus művészeti és tudományos tárházát adja. Egyben keserű szatíra is a XVI. század műveltsége és tudománya ellen.
17469.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
13
Frecskay János: Mesterségek szótára. A Magyar Tudományos Akadémia megbízásából írta: --. 11 füzet a sorozatból. Bp., cca 1890 Hornyánszky.
17470.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
17471.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Shakespeare album. Shakespeare élete és költészete, írók tanulmányaiban, képzőművészek festményeiben, rajzaiban, rézmetszeteiben és előadóművészek alakításaiban megvilágítva. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Bp., é.n., Hornyánszky. 132 p.+12 t. (színes, feliratozott hártyapapírral.) Egész oldalas és szövegközti képekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói illusztrált aranyozott egészvászon-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, hiányzó címképpel.
17472.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Kner Izidor agyafúrt alakjai. Gyoma, 1915, Kner Tulajdonosi bejegyzésekkel. Nyomda. Széteső vászonkötésben.
17473.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Madách Imre: Az ember tragédiája. Bp., 1887, Athenaeum. Kopott, kissé foltos díszes vászonkötésben.
17474.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft