Kállay Béni: A szerb felkelés története 1807-1810. I-II. kötet. Hátrahagyott kézirataiból kiadta Thallóczy Lajos. Bp., 1909, MTA, 4+405+1 p.+1 t.+VIII+415+1 p. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon sorozatkötésben, Müller-kötés, márványozott lapélekkel, jó állapotban.
Pauler Gyula: A magyar nemzet története az Árpádházi királyok alatt. I-II. kötet. Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó-Vállalata. Új Folyam XIII-XIV. kötet. Bp.,1893, MTA, XVI+667+1 p.;VII+790+1 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon sorozatkötésben, Hirháger-kötés, márványozott lapélekkel, kissé laza fűzéssel, kissé kopott gerinccel, de alapvetően jó állapotban.
Paul Janet: A politikai tudomány története az erkölcstanhoz való viszonyában. II-III. kötet. Fordította: Lőrincz Béla. Bp.,1892, MTA. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötés, márványozott lapélekkel, intézményi bélyegzővel.
Batizfalvi István: Magyar vezérek és királyok arcképcsarnoka Szövegét írta - - Rajzolta Vizkeleti Béla Pest, 1863. Pollák testvérek. 68 l. 59 t. (kőnyomatok) Első kiadás! Belső címlap nélkül,modern egészvászon kötésben.
Salamon Ferenc: Az első Zrinyiek. Pest, 1865, Heckenast Gusztáv, 6 p+1 t.+XVI+659+1 p. Első kiadás. Egy egészoldalas ábrával. Átkötött aranyozott gerincű egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kopottas borítóval, kissé sérült kötéssel, a hátsó szennylap hiányzik, intézményi bélyegzővel.
Széchenyi István válogatott művei I-III. kötet. Szerk.: Spira György. A válogatás, a szöveggondozás, a jegyzetek és az utószó: Gergely András, Spira György, Sashegyi Oszkár. Bp., 1991,Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés.
Szász Béla: A húnok története. Attila nagykirály. A szerző munkásságát ismertető tanulmányt írta: Kristó Nagy István. A bevezető tanulmányt írta és az irodalomjegyzéket átdolgozta Bakay Kornél. Bp.,1994, Szabad Tér. Kiadói műbőr-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Fraknói Vilmos: Magyarország egyházi és politikai összeköttetései a Római Szentszékkel a Magyar Királyság megalapításától a konstanczi zsinatig I. kötet: 1000-1417. Bp., 1901, Szent István Társulat, XVI+404 p. Átkötött kopottas félvászon-kötés, intézményi bélyegzővel.