Könyvek: Történelem

Tételek száma: 180

Kállay Béni: A szerb felkelés története 1807-1810. I-II. kötet. Hátrahagyott kézirataiból kiadta Thallóczy Lajos. Bp., 1909, MTA, 4+405+1 p.+1 t.+VIII+415+1 p. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon sorozatkötésben, Müller-kötés, márványozott lapélekkel, jó állapotban.
15319.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Huber Alfonz: Ausztria története I-III. kötet. Átdolgozta Baróti Lajos. Átnézte Pauler Gyula. Bp., 1899, MTA, (Hornyánszky-ny.), VI+2+528+VI+575+VI+529 p. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon sorozatkötésben, Müller-kötés, márványozott lapélekkel, jó állapotban.
15320.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
John Edward Courtenay Bodley: Franciaország I-II. kötet. Fordította: Dr. Darvai Móricz. Átnézte: Angyal Dávid. Bp., 1899, MTA, XXXI+360+VIII+574 p.Kiadói aranyozott gerincű egészvászon sorozatkötésben, Müller-kötés, márványozott lapélekkel, jó állapotban.
15321.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Pauler Gyula: A magyar nemzet története az Árpádházi királyok alatt. I-II. kötet. Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó-Vállalata. Új Folyam XIII-XIV. kötet. Bp.,1893, MTA, XVI+667+1 p.;VII+790+1 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon sorozatkötésben, Hirháger-kötés, márványozott lapélekkel, kissé laza fűzéssel, kissé kopott gerinccel, de alapvetően jó állapotban.
15322.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15323.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
Krohn Gyula: A finnugor népek pogány istentisztelete. Fordította: Bán Aladár. Bp., 1908, MTA, 4+384+2 p. Első kiadás.Kiadói aranyozott gerincű egészvászon sorozatkötésben, Müller-kötés, márványozott lapélekkel, jó állapotban.
15324.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Batizfalvi István: Magyar vezérek és királyok arcképcsarnoka Szövegét írta - - Rajzolta Vizkeleti Béla Pest, 1863. Pollák testvérek. 68 l. 59 t. (kőnyomatok) Első kiadás! Belső címlap nélkül,modern egészvászon kötésben.
15325.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Szekfű Gyula: Állam és nemzet. Magyar Szemle Könyvei XII. Bp., 1942, Magyar Szemle Társaság. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, jó állapotban.
15326.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
15327.

Kikiáltási ár:
4 400 Ft
11,89
12,94
Széchenyi István válogatott művei I-III. kötet. Szerk.: Spira György. A válogatás, a szöveggondozás, a jegyzetek és az utószó: Gergely András, Spira György, Sashegyi Oszkár. Bp., 1991,Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés.
15328.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
Szász Béla: A húnok története. Attila nagykirály. A szerző munkásságát ismertető tanulmányt írta: Kristó Nagy István. A bevezető tanulmányt írta és az irodalomjegyzéket átdolgozta Bakay Kornél. Bp.,1994, Szabad Tér. Kiadói műbőr-kötés, kiadói papír védőborítóban.
15329.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
15330.

Kikiáltási ár:
4 200 Ft
11,35
12,35

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft