Könyvek: Vallás

Tételek száma: 85

Szent Biblia az-az istennek ó és új testamantomában foglaltatott egész szent írás. Magyar nyelvre fordittatott Károli Gáspár által. Mellyet e formában leg-először kinyomtattatott P[ethe] F[erenc]. + Szent David Kiralynak és Profetanak száz ötven Sóltári. A Frantzia Nótáknak és Verseknek módjokra, Magyar Versekre fordittattak és rendeltettek Szentzi Molnár Albert által. Mellyeket e formában leg-elöször ki-nyomtattatott P[ethe] F[erenc]. [Utrecht] Ultrajectum, 1794, Altheer Jakab, 3-736+2+240+92+4 p. Korabeli egészbőr-kötésben, megviselt állapotban, kopott borítóval, foltos, sérült kötéssel, kijáró lappal, és laza lapokkal, az elejéről, a címlap és a 3/4. oldal között pár lap hiányzik, bejegyzésekkel a szennylapokon.
16810.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Vajda Sámuel: A mi urunk Jesus Kristusnak élete; mellyet a négy Evángeliomból egyet tsinálván, rendbe szedett, és sok idvösséges tanúságokkal meg-bövitett, fö-tisztelendö --, Szent Benedek Szerzetén-lévö Tihányi Kalastromnak apátura. III. kötés. Mellyben a Kristus életének ötödik, és utólsó könyve foglaltatik. Pozsony, 1774. Landerer Mihály János. 738 + [6] p. + 12 rézmetszetű t. korabeli, csúnyán javított egészbőr kötésben,
16811.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Pŕjdawek pronikawých nowých y nékterých starých Pjsnj. Pessti(Pest),(1870), Alojsa Bučánskyho, 1 t.+1247+ 1 t.+237+3 p. Szlovák nyelven. Átkötött rézveretes egészbőr-kötés, Tranoscius, kopott borítóval, sérült rézverettel, hiányzó kapcsokkal.
16812.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Nagykéri Scitovszky János (1785-1866): Rituale Strigoniense, seu formula agendorum in administratione sacramentorum, ac caeteris ecclesiae publicis functionibus. Iussu et auctoritate eminentissimi ac eeverendissimi sanctae romanae ecclesiae.  Tit(ulo) S(anctae) Crucis in Ierusalem presbyteri cardinalis domini domini Ioannis Bapt(istae) Scitovszky de Nagy-kér archi-episcopi Strigoniensis, Sacrae Sedis Apostolicae legati nati, principis primatis regni Hungariae etc. etc. Budae, 1858. Typis, et Sumptibus Typographiae Caesareo-Regiae Univeristatis Pestiensis, 1 t.+XXIV+457 p.+3 sztl. lev. Korabeli aranyozott gerincű álbordás egészbőr-kötésben, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, egy-két ceruzás bejelöléssel, latin nyelven.
16813.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Szepessy Alajos: Vasárnapi, és ünnepi prédikátziók, ... [Első esztendő:] Első-harmadik szakasz, Második esztendő: első-második szakasz, negyedik szakasz, Harmadik esztendő: első szakasz, harmadik szakasz. (Nyolc könyv.) Miskolc-Kassa,1828-1831, Nemes Szigethy Mihály-Werfer Károly, X+11-256+7+217+5+213+6+199+193+206+1+239+2+251+1 p. Korabeli kartonált papírkötés, megviselt állapotban, kopott borítóval, kopott, sérült gerinccel, foltos, a második esztendő első szakaszában a 38. oldalig többé-kevésbé sérült, szúette lapokkal. Nem teljes.
16814.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Mercator, Bernardinus: Nucleus catecheticus continens brevi compendio doctrinam fidei ac morum e diversis authoribus erutus. Nagyszombat, 1776, typis Tyrnaviensibus. Kicsit kopott bőrkötésben, jó állapotban.
16815.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Cochem, Martin von: Großer goldener Himmel-Schlüssel, oder sehr kräftiges, nützliches und trostreiches Gebetbuch zur Erlösung der lieben Seelen des Fegfeuers. Pesth, [1847], Trattner, 8+688 p.+ 8 t. 8 db egészoldalas acélmetszettel illusztrálva. Német nyelven. Korabeli egészbőr-kötésben, kopott borítóval, amatőr módon javított kötéssel, a címkép hiányzik, a hátsó szennylap hiányzik.  Az elejére amatőr módon bekötve: Abschieds-Gebet vor dem Marianischen Gnadenthrone zu Gyüd. Bp.,1891, Rózsa és neje, 4 p.
16816.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Nádasi János: Pretiosae occupationes morientium in Societate Jesu. Nagyszombat, 1753, typis academicis Societatis Jesu. Kissé kopott bőrkötésben, egyébként jó állapotban.
16817.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Bibliya, sirchy svyashchennogo pisanie na vethiy i noviy zavta. Tsarigrada, 1908, A. H. Boyadzhiyan. Konstantinápolyi kiadású bolgár nyelvű Biblia. Kissé kopott, díszes bőrkötésben, aranyozott lapszélekkel, jó állapotban.
16818.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Christliches Gesangbuch zur öffentlichen und häuslichen Gottesverehrung. Für die evangelischen Gemeinde zu Bielitz in Schlesien und zu Biala in Ostgallizien. Brünn, 1805, Franz Karl Siedler. Kissé kopott bőrkötésben, jó állapotban.
16819.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Pragmatische Geschichte der so berufenen Bulle in coena Domini und ihren fürchterlichen Folgen für den Staat und die Kirche, zur Beurtheilung aller Streitigkeiten unseres Jahrhunderts mit dem römischen Hof. 1-2. köt. Frankkfurt - Leipzig, 1772. A két kötet egybekötve. Kicsit sérült bőrkötésben, jó állapotban.
16820.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
A protestántizmus Magyarországon. Történeti és helyzetrajz. 1. rész: S. Szabó József: A protestántizmus Magyarországon. 2. rész:A protestáns szellem hivatása a magyar nemzet életében. Szerk.: Dr. Vida Gyula. Bp., 1928, Bethlen Gábor Szövetség. Kiadói aranyozott díszes egészvászon-kötésben, kis kopásnyomokkal, de alapvetően jó állapotban.
16821.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft