Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 228

Zolnay Vilmos: Járom a pesti utcát. A bevezetőt írta Saly Noémi, a szövegeket válogatta Buza Péter, a jegyzeteket készítette és a képeket válogatta Fodor Béla. Bp.,2008, Budapesti Városvédő Egyesület - Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
15049.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Sven Hedin: A rejtelmes India felé. Sven Hedin utazása Perzsia sivatagjain keresztül I-II. Fordította és bevezetéssel ellátta Zigány Árpád. Bp, é.n., Magyar Kereskedelmi Közlöny. Sok fényképpel, rajzzal illusztrált kiadvány. Kiadói dombornyomott, gazdagon díszített, egészvászon kötés, megviselt állapotban, kopott, kissé foltosborítóval, az I. kötet kötése sérült.
15050.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,95
6,47
Vecsey András: Tabán egykor és ma. Előszó: Buzinkay Géza. Bp.,(2006),C+S Bt. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
15051.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Transylvania Képeskönyvek - Kolozsvár. Bp.,1989, Polygon. Kiadói kartonált papírkötés.
15052.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Danielik Nep[omuk] János: Columbus vagy Amerika fölfedezése. Első kiadás. Pesten, 1856. Herz János 2 t. (címképmetszet: Colombus Kristóf portréja,+ VI + [2] + 406 p. + 1 kihajtható térkép. Korabeli erősen megviselt félvászon kötésben, Címkép szakadozott, könyvtest elvált.
15053.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,65
9,41
Sági Pál: Békebeli képeskönyv. (Társadalomrajz.) Bp. (1944.) Griff. 303 p. 22 t. Tart.: Udvari élet. A Stefánián. Pesti históriák...Javított gerincű félvászon-kötésben.
15054.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Kubinszky Mihály: Régi magyar vasútállomások. Bp., 1983, Corvina Kiadó. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
15055.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
15056.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Tóth Vilmos: Farkasrét. Antall Péter és Gedai Csaba fotóival. Bp.,2003, Nemzeti Kegyeleti Bizottság. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 1000 példányban, számozatlan példány.
15057.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Gombos Zoltán: Régi kertek Pesten és Budán. Bp.,1974, Natura. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
15058.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Vegyes könyvtétel, 5 db:  Gerő László: A helyreállított budai vár. Bp.,1980, Műszaki. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, rengeteg fekete-fehér fotóval illusztrálva. Jankovich Júlia: Budavári kapuk, falak. Bp.,1973, Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Dr. Takács Sarolta: Budapest városépítése. Bp.,(1991), Officina Nova. Kiadói kartonált papírkötés.  Tíz év a felszabadult főváros életéből. Bp.,1956, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban. Séta a Budai várban. Szerk.: Lénárt Judit. Tájak Korok Múzeumok Kiskönyvtára 7. Bp.,1979, Tájak-Korok-Múzeumok. Kiadói papírkötés.
15059.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Vegyes könyvtétel, 2 db:  Regélő magyar várak. Szerk.: Bujtás Amália. Bp.,1977, RTV-MINERVA. Kiadói kartonált papírkötés.  Magyar székesegyházak. Szerk.: Éri István. Bp.,1989, Tájak-Korok-Múzeumok. Kiadói kartonált papírkötés.
15060.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft