Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 228

Nagy Béla: Fölfedezők világjárók. Híres kutatók utazásai a legrégibb időktől Amundsenig. Bp. é.n. Hajnal 239p. (szövegközti képekkel) Aranyozott, kiadói vászonkötésben, jó állapotban.
15012.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
Makay Béla: A Balaton a történeti korban. Bp. 1913, Kilián. (Hornyánszky ny.). 2 sztl. lev. 254 l. 3 térkép (egy színes, kihajtható). Szövegközti ábrákkal, név- és tárgymutatóval. /A Balaton tudományos tanulmányozásának eredményei. III. kötet. Első rész, IV. szakasz. Kiadói papírkötésben, jó állapotban.
15013.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
A Balaton vidék népének építészete. (Írta és összeáll. Tóth Kálmán. Előszó Padányi Gulyás Jenő.) Bp. 1936, M. Kir. Balatoni Intéző Bizottság. 116l. Kiadói papírborítóban, eredeti illusztrált, javított papír védőborítóban 116p.
15014.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
A Szarvasi Takarékpénztár 1868-1943. 30p. + 1 kihajtható facsimile melléklet. Képekkel illusztrált banktörténet. Kiadói papírborítóban, Ritka!
15015.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,65
9,41
Antal, P. A győri kármelita-rendház kétszázéves története. 1697-1897. Győr, 1897. Győregyházmegye ny. 155 p. 8 t. 2 sztl. lev. Kiadói, festett és vaknyomással díszített egészvászon (Pratsinger-) kötésben
15016.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Zádor István: Budapest 1945.- - rajzai  Bp. (1945.) Officina. 4 sztl. lev. 28 t. Kiadói félvászon köitésben.
15017.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Hauszmann Alajos: A magyar királyi vár. Bp.,2011, Kossuth-OSZK. Gazgag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, magyar, német és francia nyelven. Reprint kiadás.
15018.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
9
Lambrecht Kálmán: A Mount Everest ostroma. A Hat világrész. Utazások és felfedezések. XVIII. kötet. Bp., 1924, Világirodalom Könyvkiadóvállalat-Weiler és Társa. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés.
15019.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Uxa József: A budavári királyi kápolna s a m. kir. udvari és várplébánia története. Bp.,(1934), Stephaneum Nyomda Rt., VIII+278+1 p. Szövegközti fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel, de egyébként jó állapotban.
15020.

Uxa József: A budavári királyi kápolna s a "m. kir. udvari és várplébánia" története. Bp.,(1934), Stephaneum Nyomda Rt., VIII+278+1 p. Szövegközti fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel, de egyébként jó állapotban.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Pankotai Gyula, Dankó Imre, Lovas Márton, Sz. Máthé Márta, Módy György, Mező András. Rácz István:  Hajdúszoboszló monográfiája. Hajdúszoboszló Város Tanácsa , 1975. 847p. Papír védőborítóval.
15021.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15022.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
15023.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft