Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 122

Pankotai Gyula, Dankó Imre, Lovas Márton, Sz. Máthé Márta, Módy György, Mező András. Rácz István:  Hajdúszoboszló monográfiája. Hajdúszoboszló Város Tanácsa , 1975. 847p. Papír védőborítóval.
15000.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
[Mikkelsen Ejnar]: A sarkvidék remetéje. Mikkelsen kapitány kalandjai. Fordította: Balla Ignác. Bp.,1916, Singer és Wolfner. Második kiadás. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés.
15001.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Brózik Károly: Kolumbus Kristóf. Amerika fölfedezése. Az ifjuság számára szerk. ~ Budapest, 1902. Lampel R. [4] 230 [6] p. Kiadói, festett és aranyozott egészvászon-kötésben, a hátsó borítón található kis kopástól eltekintve jó állapotban.
15002.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Przsevalszkij, Mikhájlovics Nikoláj: Zájzánból Khámin át Tibetbe és a Sárga folyó forrásvidékére. Przseválszkij Mikhájlovics Nikoláj orosz ezredes harmadik utja Közép-Ázsiába. Oroszból dolgozta [fordította:] Csopey László. Budapest, 1884. Franklin-Társulat. 495 l. Kiadói, kopott egészvászon kötésben, laza fűzéssel, festett lapszélekkel.
15003.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Illustrierter Führer durch Dalmatien. (Nebst Abbazia und Lussinpiccolo.) Längs der Küste von Albanien bis Korfu und nach den Ionischen Inseln. A. Hartlebens Illustrirter Führer Nr. 12. Wien-Pest-Leipzig, 1902, A. Hartlebens Verlag,XVI+176 p.+XI térképpel. Ötödik, teljesen átdolgozott és bővített kiadás. Szövegközti fekete-fehér és egészoldalas fotókkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, festett lapélekkel, foltos borítóval, kissé foltos lapszélekkel, a hátsó szennylapon ceruzás bejegyzéssel, német nyelven.
15004.

Illustrierter Führer durch Dalmatien. (Nebst Abbazia und Lussinpiccolo.) Längs der Küste von Albanien bis Korfu und nach den Ionischen Inseln. A. Hartleben's Illustrirter Führer Nr. 12. Wien-Pest-Leipzig, 1902, A. Hartleben's Verlag,XVI+176 p.+XI térképpel. Ötödik, teljesen átdolgozott és bővített kiadás. Szövegközti fekete-fehér és egészoldalas fotókkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, festett lapélekkel, foltos borítóval, kissé foltos lapszélekkel, a hátsó szennylapon ceruzás bejegyzéssel, német nyelven.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Dr. vitéz Vásárhelyi Boldizsár: Vízi úthálózatunk mai helyzete. Bp., 1936, Stádium. Kiadói papírkötésben. Különlenyomat A Magyar Mérnök- és Építész-Egylet Közlönyéből. A szerző által dedikált.
15005.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Szilády Zoltán: A mi Erdélyünk. Történeti és néprajzi vázlatok. Budafok, 1922, Szerző. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
15006.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
15007.

Kikiáltási ár:
22 000 Ft
59,46
64,71
Fejér Megye Művészeti Emlékei. The Historic Monuments of Fejér County. Székesfehérvár, 1998, MTA-Szent István Király Múzeum. Kiadói papírkötés.
15008.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Kikli Tivadar: Magvetés. Az Egri Érseki Fiú Felsőkereskedelmi, kereskedelmi középiskola története 1921-1948. Eger, 1991, A Felsőkereskedelmi és Közgazdasági Iskola Baráti Köre. Papírkötésben, jó állapotban.
15009.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Dr. Winkler Gábor: Győr 1939-1999. Győr,1999, Műhely. Kiadói kartonált papírkötés, fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva, magyar, angol és német nyelven.
15010.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Kovaltsik Sándor: Utazásaim, külföldi élményeim. Amíg a Piccoloból szakember lesz. Budapest, 1931, Fortuna nyomda, 94+16 p. Kiadói fűzött kartonborítóban, a gerince részben elvált a borítótól, a borító foltos, szövegközti képekkel gazdagon illusztrált, felvágatlan példány.
15011.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft