Könyvek: Vallás

Tételek száma: 73

Lang János: Németh Országi Buzgó Plébánus Úrnak A Felséges Tsászár Tartományiban-lévő Német, kivált falusi köz-nép oktatására, érdemessen világosságra botsájtatott, Most pedig Magyar Országi ugyan azon Nép lelki-hasznára Hazánk nyelvére fordítatott kateketika beszédjei Az Öreg Katekismus Rendje szerént. I-V. rész. (Három kötetbe kötve.) Vátzon, 1800. Mármarosy Gottlieb Antal, 8+203+4+84+6+218+1+6+162+4+135 p. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötésben, a borító kissé kopott, jó állapotban. 1832-es tuljadonosi bejegyzésekkel.
15726.

Lang János: Németh Országi Buzgó Plébánus Úrnak A' Felséges Tsászár' Tartományiban-lévő Német, kivált falusi köz-nép' oktatására, érdemessen világosságra botsájtatott, Most pedig Magyar Országi ugyan azon Nép' lelki-hasznára Hazánk' nyelvére fordítatott kateketika beszédjei Az Öreg Katekismus' Rendje szerént. I-V. rész. (Három kötetbe kötve.) Vátzon, 1800. Mármarosy Gottlieb Antal, 8+203+4+84+6+218+1+6+162+4+135 p. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötésben, a borító kissé kopott, jó állapotban. 1832-es tuljadonosi bejegyzésekkel.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Szegedi A. Kilit (Szegedi Kilit Antal (1816-1888): A messiás. Antilogiaul Renán Jézus Életére-re. Kecskemét, 1884, Tóth László, XXVIII+469 p. Félvászon-kötés, kopottas borítóval, sérült gerinccel.
15727.

Kikiáltási ár:
4 200 Ft
11,35
12,35
Modlitby Nábozné. ze sw. pjsma wybrané, a we wssech potrebách... Phiala Sanctorum. Apoc. 5. Pessti (Pest), 1871, Alojza Bucánskyho (Bu­csán­szky Alajos), 1247 p. Gazdagon díszített, rézveretes, rézkapcsos, egészbőr kötésben, Opovszky Mihály 1893 felirattal az elülső kötéstáblán, megviselt állapotban, a borítója kopottas, sérült, az elülső kötéstábla elvált a gerinctől, az elülső szennylap hiányzik, szlovák nyelven. Tábori György: A rézveretes Tranoscius c. könyvében, a kötéstábla a 22. képen látható.  + Tábori György: A rézveretes Tranoscius. A magyarországi evangelikus szlovákok régi, vallásos énekeskönyve. Fekete könyvek kulturtörténeti sorozat 6. Békéscsaba, 1986, Békés Megyei Tanács Végrehajtó Bizottságának Tudományos-Koordinációs Szakbizottsága, Tevan Andor Nyomdaipari Szakközép és Szakmunkásképző Iskola-Békés Megyei Könyvtár-Kner Nyomda-ny. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadozott papír védőborítóban. Készült 1000 példányban. A szerző, Tábori György által Dr. Kertész Mihály Békés Megyei VB-titkárnak dedikált példány.
15728.

Kikiáltási ár:
17 000 Ft
45,95
50,00
Dedek Crescens Lajos: Szentek élete. 1-2. köt. Bp., 1900, Pallas. Kopott, utólag ragasztott gerincű, díszes vászonkötésben.
15729.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,32
26,47
Pongrácz Eszter: Igaz isteni szeretetnek harmatjából nevelkedett drága kövekkel kirakott arany korona [...] imádságos könyv. Pest, 1855, Trattner - Károlyi. Számos metszettel. Kissé megviselt, gazdagon aranyozott fatáblás bőrkötésben, fém veretek nélkül.
15730.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
15731.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Szikszay György: Keresztyéni tanítások és imádságok. Bp., 1904, Hornyánszky Viktor. Aranyozott bőr-kötésben, kopottas, karton-tokban, aranyozott lapélekkel.
15732.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Prohászka Ottokár: Föld és ég. Kutatások a geologia és theologia érintkező pontjai körül. Esztergom, 1912, Buzárovits Gusztáv. Negyedik kiadás. Kiadói papírkötésben, kissé viseltes állapotban, ragasztott borítóval, laza kötéssel.
15733.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,03
7,65
Schütz Antal két könyve: Eucharisztia+Az örökkévalóság. Bp., 1937-1943. Szent István Társulat. Kiadói papírkötésben.
15734.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Kőhalmi-Klimstein József (szerk.): Magyar Sion őrei I.  Kőhalmi-Klimstein József: Simor János élete és működése. Pór Antal: Ipolyi Arnold élete és munkái vázlata. Pór Antal: Rónay Jácint pozsonyi prépost. (Egy kötetben.) Pozsony-Bp.,1886, Stampfel Károly. Kiadói illusztrált kartonált papírkötés, rossz állapotban, a kötése, gerince és a borítója sérült, a könyvtest elvált a borítótól, a 18. oldalnál a lapok elváltak a könyvtesttől és kijár, az utolsó lap elvált a könyvtesttől, ceruzás aláhúzásokkal.
15735.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Tower Vilmos: Szerzetesnők illemkönyve. Bp.,1941, Szent István-Társulat. Kiadói papírkötés.
15736.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,27
11,18
15737.

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
37,84
41,18

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft