Könyvek: Jog

Tételek száma: 29

1848-dik évi magyar országgyülésen alkotott törvényczikkelyek, magyar közügyéri kiadás után. Kassa, (1848), Wefer Károly-ny., 56 p. Kiadói illusztrált papírkötés, az elülső borítón gróf Batthyány Lajos, a hátsón Kossuth Lajos fametszetes arcképével, címlapon a fametszetes magyar címerrel. Felvágatlan példány. Jó állapotban.
15179.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
A. V. Dicey: Bevezetés az angol alkotmányjogba. Fordította Tarnai János. Átnézte Kautz Gyula. Bp., 1902, MTA. Korabeli egészvászon-kötés, foltos lapszélekkel. Jó állapotban.
15180.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Dr. König Vilmos: A váltó törvény magyarázata. Bp., 1906, Grill Károly, VIII+215+1 p. Korabeli félvászon-kötés, 2-3. oldalnál a kötés sérült, szétvált.  Benne Dr. Ladányi Ármin ügyvéd, lapszerkesztő ex libris-szével. 1908 Sassy Attila (1880-1967): Ladányi Ármin Dr. Könyve, erotikus ex libris, klisé, jelzett, papír, 9x7 cm.
15181.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Dr. Kenedi Géza: A magyar szerzői jog. Az 1884: XVI. törvénycikk rendszeres magyarázata, valamint a vele egybefüggő törvények és rendeletek. A Magyar Jogászegylet Könyvkiadó Vállalata I. évfolyam 2. kötet. Bp.,1908, Athenaeum. Korabeli egészvászon-kötés. Szép állapotban.
15182.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Dr. Kemty Károly: A magyar közigazgatási jog. Bp., 1907, Politzer-féle Könyvkiadó-Vállalat. Ötödik, javított kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel, festett lapélekkel.
15183.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Huf József: A magyar telekkönyvi rendtartás gyakorlati használatra. Bp., 1906, Politzer-féle Könyvkiadóvállalat. Egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel, ceruzás aláhúzásokkal, márványozott lapélekkel.
15184.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
15185.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,65
9,41
Pikler Gyula: Az emberi egyesületek és különösen az állam keletkezése és fejlődése. Első folytatás a jog keletkezéséről és fejlődéséről című könyvhöz. Bp., 1905, Politzer-féle Könyvkiadó Vállalat. Ötödik, javított és bővített kiadás. Kiadói papírkötés.
15186.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Betürendes döntvénytár. Összeállította Dr. Bodó Farkas. Dr. Dobó Jogi- és Ügyvédi Szeminárium kiadványa III. kötet. Függelék: A pol. teljes ülési döntvények összefoglaló magyarázata. Összeállította Dr. Dobó Ferenc. Kolozsvár, é.n, Lepage Lajos Könyvkereskedése és Nyomdai Műintézete, 417+77 p. Korabeli egészvászon-kötés, hiányzó szennylappal.
15187.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
1916-dik évi országgyülési törvénycikkek. Elsőrangú szakférfiak közreműködése melllett jegyzetekkel, utalásokkal, és magyarázatokkal ellátta: Dr. Gaár Vilmos. Bp., 1917, Ráth Mór. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.
15188.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,65
9,41
Igazságügyi zsebtörvénytár. Hatályban lévő igazságügyi törvények és rendeletek gyűjteménye egységes szerkezetben, kiegészítve a M.Kir Kuria elvi jelentőségű határozataival. Összeállították és jegyzetekkel ellátták Dr. Térfy Gyula és Dr. Térfy Béla. Bp., 1941, Grill Károly Könyvkiadóvállalata. Kiadói kissé kopottas aranyozott egészbőr-kötésben, Rudas Sándor Könyvkötészete-féle kötésben, kissé laza fűzéssel, bibliapapíron.
15189.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
15190.

Kikiáltási ár:
4 200 Ft
11,35
12,35

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft