Könyvek: Történelem

Tételek száma: 101

Péterffy (Károly), Carolus: Sacra Concilia Ecclesiae romano-catholicae in Regno Hungariae celebrata Ab Anno Christi MXVI. usque ad Annum MDXLVI. Accedunt Regum Hungariae, et sedis apostolicae legatorum constitutiones ecclesiasticae Illustravit - - Pars I. Posonii, 1741. Typis Haeredum Royerianorum.  Korabeli bordázott egészbőr kötésben / In boarded full leather binding 23x34 cm
15217.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
Kempelen Béla: A magyar nemes családok IX. kötet. Bp., 1915, Grill Károly Könyvkiadóvállalata. Félvászon kötés, kopottas állapotban.
15218.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Kenedi János: A magyar demokratikus ellenzék válsága (előadás). Bp., 1984, ABC Független kiadó. Kiadói papírkötés. Elhangzott Budapesten, 1984. február 25-én, egy baráti társaságban. Szamizdat kiadás.
15219.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Attila és hunjai. Szerk.: Németh Gyula. Budapest, 1940, Magyar Szemle Társaság, 330 p.+XX t.+2 kihajtható térképpel. Kiadói egészvászon kötés.
15220.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Gindely Antal, Acsády Ignác: Bethlen Gábor és udvara 1580-1629. Magyar Történeti Életrajzok. Bp., 1890, Magyar Történelmi Társulat, 128+2+6t. Átkötött, félvászon kötésben, az újrakötéskor a címoldalt nem kötötték be, hanem csak betették a lapot a könyvbe, a címoldalon számos jegyzet, ezeket leszámítva jó állapotban.
15221.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Bonaparte Napóleon Emlékirata. A magyar Napoleon-irodalom legrégibb, egykoru kéziratos lelete 1815-1915. Szerk.: Huttkay Lipót. Bp., 1915, Szilágyi Miklós, 238 p. Átkötött egészvászon kötés, de egyébként jó állapotban.
15222.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Dr. Kapronczay Károly: Adatok a magyarörmény orvosok és gyógyszerészek történetéhez. Magyar-Örmény Könyvtár 8. Budaörs, 2002, Holló és Társa Bt. Kiadói papírkötésben. Számozott (200/122.) példány. A sorozat szerkesztőjének dedikációjával.
15223.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Pethő Sándor: Görgey Arthur. A hadműveleteket leírta Julier Ferenc ny. ezredes. Budapest, é.n., Genius, 499 p. Kiadói picit kopott egészvászon kötés, szövegközti térképvázlatokkal.
15224.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Dr. Gergely Pál: Igazságos Mátyás király. Bp.,1940, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda, 72+3 p. Kiadói papírkötés, intézményi bélyegzővel jó állapotban.
15225.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Szent István. Első nagy királyunk élete és alkotásai. Hóman Bálint, Csapody Csaba, Bakács István János, Nevelős Ágoston, Ember Győző, Belitzky János és Guillemot Katalin tanulmányai. Bp. 1938. Királyi Magyar Egyetemi Nyomda, 73 p. Kiadói papírkötésben, intézményi bélyegzővel. Jó állapotban.
15226.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
A magyar történelem képeskönyve. A bevezetést írta Gerevich Tibor. Összeállította Genthon István. Bp., 1935, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Gazdagon illusztrálva. Átkötött félvászon kötésben, de egyébként jó állapotban.
15227.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Kéry Gyula: A Magyar Szabadságharcz Története Napi-Krónikában. (1848) Budapest, 1899, Franklin-Társulat. Félvászon kötés, 772 p.  A borító kopott. A gerince és a kötése sérült, laza. Pár lap kijár. (Címlap, 771/772 p. és a hátsó védőlap.) Az elülső védőlap hiányzik. A könyvben néhol ceruzával, tollal bejegyzés, jegyzet.
15228.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft