Könyvek: Történelem

Tételek száma: 101

Kovács Gergely: Fogadd a koronát! Károly magyar király hitvalló élete. Bp., 2004, Új Ember. Kartonált papírkötésben, jó állapotban. + Carnot, Maurus: Virul még Tirol (Grün im Tirol). Bp., 1922, Élet. Tűzött papírkötésben, jó állapotban.
15242.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Cs. Papp József két könyve Garibaldiról:  Ki volt Garibaldi? Kolozsvár, 1912, Gombos Ferenc, 29 p. Kiadói papírkötés. Jó állapotban. Garibaldi emlékezete. Kolozsvár, 1907,Gombos Ferenc, 21 p. Kiadói papírkötés, javított gerinccel, kissé foltos borítóval, de belül jó állapotban. Kossuth Lajos Kolozsvárt felállítandó szobra javára.
15243.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
15244.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Tar Lőrinc pokoljárása. Középkori magyar víziók. Magyar Ritkaságok. Bp., 1985, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborító. Jó állapotban.
15245.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
15246.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
A magyar élelmiszeripar története (szerk.: dr. Kirsch János, dr. Szabó Loránd, dr. Tóth-Zsiga István). Bp., 1986, Mezőgazdasági Kiadó. Kiadói egészvászon kötésben, papír védőborítóval.
15247.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Vajay Szabolcs: Városi címerek korszerű megújítása. Különlenyomat a levéltári közlemények XLIII. évfolyamából. Bp., 1972, Szegedi nyomda, 97-111 p. Kiadói tűzött papírkötés. A szerző által dedikált.
15248.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
J. F. Horrabin: Európa történetének térképe. A II.ik századtól a XX-ik századig. Fordította: Tamás Aladár. Budapest, 1936, Faust Imre Könyvkiadó,159 p. Kiadói papírkötés, a borítója és a gerince viseltes, szakadt, a könyvben tollas aláhúzásokkal.
15249.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Gracza György: Az 1848-49-iki magyar szabadságharc története. I-V. kötet. Bp., 1894-1898, Lampel. Kiadói, kopottas, dombornyomott egészvászon-kötésben, a gerinceken több-kevesebb sérüléssel.
15250.

Kikiáltási ár:
26 000 Ft
70,27
76,47
15251.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
A magyar nemzet története I-X. köt. Szerk. Szilágyi Sándor. Bp., 1895-1897, Athenaeum. Komplett. Kiadói dombornyomott, aranyozott egészbőr kötésben, illusztrációkkal, köztük metszetekkel, lithográfiákkal. Sérült gerincekkel, az előzékek szakadozottak.
15252.

Kikiáltási ár:
36 000 Ft
97,30
105,88
Saecula Hungariae I-XII. Válogatott írások a honfoglalás korától napjainkig 12 könyvben. Bp., 1985. Széchenyi Művészeti Központ. Kiadói papírkötés, kiadói kissé kopottas kartontokban.
15253.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft