Gaál István: Szép magyar tájak. Budapest, 1944, Királyi Magyar Természettudományi Társulat. Kiadói aranyozott gerincű félvászon kötés, kissé foltos, kopott borítóval, fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Egyetlen kiadás.
Vegyes útikönyv tétel, 5 db:
Zsigmond Enikő: Csomád hegycsoport, Szent Anna-tó és környéke. Erdély hegyei 3. Turisztikai kalauz. Csíkszereda, 1998, Pallas-Akadémiai Könyvkiadó. Kiadói papírkötésben, térképmelléklettel. Jó állapotban.
Cserhát útikalauz. Szerk.: Kristóf Sándor. Budapest, 1957, Sport Lap- és Könyvkiadó. Kiadói papírkötés. Jó állapotban.
J.Sz. Iljinszkij: Finnország. Nemzetközi kérdések 26. Budapest, 1950, Szikra. Kiadói papírkötés. Jó állapotban.
Marco Polo utazásai. Budapest, 1950, Hungária Könyvkiadó N. V. Kiadói félvászon kötés, fekete-fehér illusztrációkkal, jó állapotban.
Václáv Jíru: Praha, Prazané. Prága, 1962, Orbis. Kiadói egészvászon kötés, kiadói kissé szakadozott papírkötés, fekete-fehér fotókkal illusztrálva.
Cholnoky Jenő: A Föld titkai I-V.+A föld megismerésének története.
I. A napsugár diadala. 107 kép és 67 ábra a szövegben. 314 p.
II. A jégvilág. A sarkkutatások története. Második 1929-ig kiegészített és átdolgozott kiadás. 67 kép és 14 ábra a szövegben. 231 p.
III. Az ember drámája. 117 kép és 70 ábra a szövegben. 351 p.
IV. Az egyenlítőtől a sarkvidékig. 135 kép és 46 ábra a szövegben. 331 p.
V. A tenger. 138 kép és 83 ábra a szövegben. 323 p.
+ A Föld megismerésének története. 130 kép és 57 ábra a szövegben. 354 p.
Budapest, 1930-32, Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben. A Föld megismerésének története c. kötetnek a kötése eltér a többitől, nem ennek a kiadásnak a része. A borítók kopottak, a IV. kötet gerince némileg sérült, és az előzéklapjai szakadtak, hiányosak. A kötések egy része laza. Minden kötet fotókkal, ábrákkal térképvázlatokkal gazdagon illusztrálva.