A. E. Johann: Bolyongások New-Yorktól Alaszkáig. Fordította: Nyíreő Éva. Ismeretlen világok. Bp., é.n., Athenaeum, 256 p. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben. Fekete fehér képekkel, térképekkel illusztrálva. Némileg viseltes állapotban. A borítója fakó, a gerince és a kötése sérült.
Földes György: Kukkónia lelke. Csallóközi történetek. Első kiadás! Kassa, 1932. Kazinczy. 209 p. Kiadói kopottas egészvászon-kötésben. Több helyütt könyvtári pecséttel.
A Szűz Máriáról nevezett Sz. Ferenczrendű tartomány pozsonyi zárdájának, templomának, kápolnáinak és góth stylű templom tornyának története. A zárdatemplom hatszáz éves felszentelésének emlékére. 1297-1897. Összeáll.: Maszárik Viktor. Pozsony, 1897, Wigand. Kicsit kopott papírkötésben, egyébként jó állapotban.
Werner Eggerath: Fahrt ins Donaudelta und Andere Reportagen aus Rumänien. Berlin, 1960, Dietz Verlag. Kiadói egészvászon, kiadói papírkötésben, fekete-fehér fotókkal, német nyelven. /
Linen-binding, with papercover, in german language.
Dr. Back Frigyes: Az eltűnt gyógyvíz nyomában... (Az Erzsébet Sósfürdőtől a Szt. Imre Kórházig.) Budapest, é.n., Hygieia Alapítvány. Kiadói kartonált papírkötés, fekete-fehér illusztrációkkal.
Scherer Lajos: A 350 éves losonci gimnázium vázlatos története. Losonc, 1940, Engel István. Tűzött papírkötésben, jó állapotban. + Hermel, Edmund [Ödön]: Lučenec - Losonc na historických pohľadniciach. Losonc, 1997, L. C. Print. Papírkötésben, jó állapotban.
Dr. Keöpe Viktor: Cejlon, az Éden szigete. Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Budapest, é. n., Franklin-Társulat, 189+2 p. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben. A borítója kopottas, foltos.
Chun Károly: Mélytengerek világa. Fordította: Dr. Szilárdy Zoltán. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Budapest, [1902], Lampel R.( Wodianer F. és Fiai), 4+280 p.+1 t. Kiadói aranyozott egészvászon kötés. A borítója kopott, foltos, de alapvetően jó állapotban.