Mungo Park: A Gambiától a Nigerig. Fordította: Halász Gyula. Világjárok. Utazások és Kalandorok. Budapest, é.n., Franklin-Társulat, 143 p. Kiadói egészvászon kötés. Számos fekete-fehér képpel és két térképpel. A borítója foltos, kopott.
Georg Wegener: Szálljatok velem! Egy világjáró újabb emlékei. Bp., é.n., Franklin-Társulat Magyar Irod. Intézet és Társulat. Kiadói egészvászon-kötésben.
Dr. Oppe Sándor (szerk.): Mecsek útikalauz. Budapest, 1959, Sport Lap- és Könyvkiadó, 340 p. Kiadói kissé kopott félvászon kötésben, fekete-fehér fotókkal illusztrálva, térképmelléklettel. (A Mecsek hegység turistatérképe, Budapest, 1959, Kartográfiai Vállalat.)
Attilio Gatti: Musungu. Fordította Déry Tibor. A világjárás hősei. Budapest, É.N., Utazási könyvek kiadóhivatala. Egésvászon kiadói borítóban, 204 p.
A kiadói borítója kopott, foltos. A lapszélek foltosak. Az elülső és hátsó szennylapon beírás. A címlapon ajándékozási sorok.
Erődi Béla: A szentföldön. Budapest, 1908, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. Könyvkiadóvállalata. Második kiadás, 264 p. Második kiadás. Kiadói egészvászon kötés. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Volt könyvtári példány. A borítója maszatos. A kötése laza. A térkép hiányzik.
Martin Johnson: A kannibálok szigetén. Fordította Halász Gyula. A világ körül. Útirajzok, útikalandok. Budapest, 1931, Dante. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas, foltos borítóval.
Karl Angebauer: Ovambo - 15 év Délnyugat-Afrikában. A világ körül - Útirajzok - útkalandok. Fordíotta Szirmay Józsefné. Budapest, (1931), Dante Könyvkiadó. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas gerinccel, kissé foltos, borítóval, fekete-fehér fotókkal és egy térképpel illusztrálva.
Stella Court Treatt: Fokvárostól Kairóig. Autó-túra Afrikán keresztül. Fordította Zigány Árpád. Budapest, é.n., Palladis Rt. Kiadói papírkötés. A kötése sérült, pár lap kijár.