1896 7 db Oktatással foglalkozó tanulmány, egybekötve:
Péterfy Sándor: A magyar elemi népoktatás I-II. Bp., 1896, Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai).
Szuppán Vilmos: A magyar felsőbb leányiskolák multja és jelene. Bp., 1896, Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai).
Dr. Kovács János: A felső nép- és iskolai oktatás. Bp., 1896, Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai).
Dr. Kiss Áron, Sebestyénné Stetina Ilona: A polgári iskolai tanító- és tanítónőképzés. Bp., 1896, Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai).
Sebestyén Gyula: Elemi isk. tanító-, és tanítónőképzésünk fejlődése. Bp., 1896, Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai).
György Aladár: Emberbaráti tan- és nevelőintézeteink. Bp., 1896, Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai).
A vallás- és közoktatásügyi m. kir. miniszter megbízásából az ezredévi ünnepély alkalmára. Átkötött félvászon kötés, kissé kopottas borítóval, kissé laza fűzéssel, ceruzás aláhúzásokkal, márványozott lapélekkel, intézményi bélyegzővel.
Sebestyén Gyula: Elemi isk. tanító-, és tanítónőképzésünk fejlődése. Bp., 1896, Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai). A m. kir. vallás- és közoktatásügyi miniszter megbízásából az ezredéves ünnepély alkalmára. Kiadói kopottas egészvászon, kopottas borítóval, szakadt címlappal, intézményi bélyezővel.
Szabó Dezső: Az egész látóhatár I-III. Budapest, 1939, Magyar Élet. Kiadói félvászon kötés, kiadói papír védőborítóban, megviselt állapotban, a papírborítók szakadozottak és foltosak, a III. kötet papírborítója hiányos, a félvászon borítók kissé kopottasak, az I. kötet kötése sérült, a könyv gerince elvált a borítótól, de egyben van. Első kiadás.
Max Weber: Gazdaságtörténet. Válogatott tanulmányok. Budapest, 1979, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papírborítóban, a 13-14. p. ceruzás aláhúzásokkal. Jó állapotban.
Közgazdasági Lexikon I-III. Szerk.: Dr. Halász Sándor, Dr. Mandelló Gyula. Budapest, 1898-1901, Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt. Kiadói dúsan aranyozott gerincű félbőr kötés, márványozott lapélekkel, megviselt állapotban. A borítók kissé kopottasak, az I. kötet borítója foltos, a III. kötet gerincéről elvált a borító, a kötése sérült, foltos.