Katona József: Bánk bán. Dráma öt felvonásban. Csók István képeivel illusztrált díszkiadás. A Pesti Napló ajándéka előfizetőinek. Budapest, 1899, Pesti Napló, LXXXIII+167 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon kötés, festett lapélekkel, kissé kopottas borítóval, a címkép kijár és sérült.
Dr. Baktay Ervin: A diadalmas jóga. Rádzsa jóga. A megismerés és önuralom tana. Bp., 1942, Pantheon Kiadás. Második kiadás. Kiadói félvászon kötés, kissé kopottas borítóval, és gerinccel, kissé laza fűzéssel, de egyébként jó állapotban.
George Lukács (Lukács György): Studies in Eurpean Realism. A Sociological survey of the Writings of Balzac, Stendhal, Zola, Tolstoy, Gorki and others. Fordította Edith Bone. Roy Pascal proffeszor előszavával. London, 1950, Hillway Publishing. Kiadói egészvászon kötés, kiadói kissé szakadozott papírborítóban, angol nyelven. Jó állapotban. A szerző Lukács György (1885-1971) filozófus, esztéta, politikus dedikációjával, dátumozással (1950). /
Linenbinding, in a little bit damaged paper cover, in english langauage, with the dedication of George Lukács (1885-1971).
Verne Gyula: Strogoff Mihály utazása Moszkvától Irkutsig. Átdolgozta Szász Károly. Verne Gyula Összes Munkái. Bp., é.n., Franklin-Társulat. Hatodik, egyedül jogosított képes kiadás. Kiadói, illusztrált, aranyozott, egészvászon kötésben, egészoldals fekete-fehér illusztrációval, kissé kopottas, kissé foltos borítóval.
Szabó Dezső: Levelek Kolozsvárra és két elbeszélés. Bp., 1943, Keresztes (Film-színház-irodalom könyvtára 1.). A szerző által aláírt példány. Sérült gerincű vászonkötésben.