Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 78

Henri Charles Antoine Baron (1816-1885) - Louis Francais (1814-1897) - Eugéne Le Roux (1807-1863) - Adolphe Mouilleron (1820-1881) - Célestin Nanteuil (1813-1873): Les Artistes anciens et modernes két kötete, egy ismeretlen és a 3. kötete, egybekötve. Paris, É.N , Bertauts. Félbőr kötés, 36 t.+1 p+41 t. 41x30 cm. 77 darab egész oldalas litográfia a XIX. század közepéről. Francia nyelvű 10 kötetes művészeti folyóirat egy ismeretlen és 3 kötete. A borítója kopott, a könyvből két tábla kijár. Az első résznek nincs címlapja és hiányos. / 77 piecies of full pages lithographies from the middle of the 19th century. It is two volumes from the ten volumes art periodical in french languages.  The first part is unkown volume and the second part is the third volume. Half leather binding.  The cover is little bit worn. Two pages way out from the book. The first part cover and some pages are wanting.
13337.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
A.C. Wittmann: Gallerie der Weltgeschichte. [Bécs], É.N., [Szerzői kiadás] Viseltes átkötött karton kötés, 53 t. A képtáblák előtt hártyapapírral.  53 darab egészoldalas litográfia A.C. Wittmann Világtörténelmi galériájából. Német nyelvű. 19. század közepe. Átkötött. A borítója kopott, viseltes. A kötése sérült, javított. A címlap hiányzik. Pár lap gyűrött, szakadt. / 53 piecies of full pages lithographies from A.C. Wittmanns Gallerie de Weltgeschichte. In german language. From the middle of the 19th century. Paperbinding. The cover enveloped and it is damaged. The binding is damaged, and corrected. The front page lost. Some pages are raunchy, and crinkled.
13338.

A.C. Wittmann: Gallerie der Weltgeschichte. [Bécs], É.N., [Szerzői kiadás] Viseltes átkötött karton kötés, 53 t. A képtáblák előtt hártyapapírral. 53 darab egészoldalas litográfia A.C. Wittmann Világtörténelmi galériájából. Német nyelvű. 19. század közepe. Átkötött. A borítója kopott, viseltes. A kötése sérült, javított. A címlap hiányzik. Pár lap gyűrött, szakadt. / 53 piecies of full pages lithographies from A.C. Wittmann's Gallerie de Weltgeschichte. In german language. From the middle of the 19th century. Paperbinding. The cover enveloped and it is damaged. The binding is damaged, and corrected. The front page lost. Some pages are raunchy, and crinkled.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Szilárdfy Zoltán: Barokk szentképek Magyarországon. Budapest, 1984, Corvina Kiadó. Kiadói fűzött keménypapír kötés, 174 p. A borítója kopottas.
13339.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
13340.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Dercsényi Dezső: Ókor a középkor művészetében. Bp., 1944, Parthenon. 79 p. 8 t. Kiadói egészvászon-kötésben.
13341.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
13342.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,32
26,47
Rigby, Gwen (szerk.): Régiségek. Kézikönyv régiséggyűjtőknek. Fordította: Babits Péter. Negyedik Kiadás. Pécs, 2007, Alexandra Kiadó. Kiadói keménypapírkötés, 600 p.
13343.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
13
Magyar legendárium. Eredetiekből fordította: Tormay Cecilia, fametszetű képekkel Molnár C. Pál díszítette. Készült a Könyvbarátok Szövetsége számára. Bp., 1931, K.M. Egyetemi Ny. 134 p. 32 szövegközti fametszetű képpel, könyvdísszel. Kiadói, illusztrált, aranyozott félpergamen-kötésben.
13344.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Réthei Prikkel Marián: A magyarság táncai. A Magyar Néprajzi Társaság Könyvtára. Bp., 1924, Studium. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
13345.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,27
11,18
Polgár Árpád-Schmidt Tünde: Az Idő Urai. Az órák nagykönyve. Árak, trendek, különlegességek. Budapest,2008,Polgár Galéria és Aukciósház Kft. Kiadói keménypapírkötés kiadói védőborítóban, 168 p. Kétnyelvű (magyar, angol) kiadás. Sok színes képpel, a tárgyak leírásaival. Igényes kivitelű kiadás. A fekete kiadói védőborító itt-ott kopott, de ezt leszámítva jó állapotban van.  / The Lord of the Time. Bilingual (hungarian, english) edition. The story of the cloks with a lot of pictures and descripitons.
13346.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Gellér Katalin: A szecessziós könyvillusztráció Magyarországon (1895-1925). A magyar sokszorosított grafika száz éve I. Miksolc, 1997, Miskolci Galéria. Ragasztott papírkötés, 176 p.
13347.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
13
Malonay Dezső: Mednyánszky. Művészeti Könyvtár. Budapest, 1905, Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai) Cs. és Kir. Udv. Könyvkereskedés. Kiadói festett, dombornyomott egészávszon kötés, 127 p. Számos illusztrációval. A borítója foltos, kopottas. A gerince picit sérült. A lapok foltosak. Az elülső előzéklapon tulajdonosi névbejegyzés.
13348.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft