Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 289

De Romana Republica, sive de Re Militari & Civili Romanorum. Ad explicandos Scriptores antiquos. Auctore Petro Josepho Cantelio e Societate Jesu. Venetiis, 1730. Egészbőr kötés, hiányos gerinccel, belül a címlap melletti metszet hiányos.
13703.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
3 latin nyelvű munka egybekötve.  1. Mailáth György (1786-1861): Assertiones ex universa philosophia quas sub gratiosis auspiciis excellentissimi, illustrissimi, et reverendissimi domini Francisci Xaverii Fuchs. Pozsony, 1803, Georgii Aloysii Belnay.  2. Miscellanea, quibus regnum rationis christianorum animalium, placita carni, affectibusque dolosis blandientia, pro totidem rationis legibus adoptantium, ... Pozsony, 1803, Georgii Aloysii Belnay. 3. Moralis philosophiae christianae de virtutibus, et vitiis tractatus...Pozsony, 1802, Georgii Aloysii Belnay. Korabeli aranyozott gerincű bőrkötés, a gerincén aranyozott Miscellanea felirattal, 16+XXXII+2+272+VIII+224 p. Latin nyelvű.  A borítója kopottas, foltos. A lapok foltosak. Az utolsó lapok némileg hiányosak.
13704.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Ligvándi Fr. Zosimus: Keresztény-tanítási beszédek, mellyeket ezelőtt a pétsi deákságnak mondott, most magyarra fordított a kaputzinus-szerzetbéli pap Ligvándi Fr. Zosimus.  Negyedik rész. Az Úr Imádságáról, anyaszentegyház parantsolatiról, és angyali üdvözletről. Posonyban, 1797, nyomtattatott Patzkó Ferentz betűivel.  Korabeli, aranyozott gerincű, egészbőr kötésben, 8+536+4 p. A címoldalon B. Apollinary Farkafs. beírással. A borítója foltos, kopott. A lapok foltosak. Az elülső védőlap szakadt.
13705.

Ligvándi Fr. Zosimus: Keresztény-tanítási beszédek, mellyeket ezelőtt a' pétsi deákságnak mondott, most magyarra fordított a' kaputzinus-szerzetbéli pap Ligvándi Fr. Zosimus. Negyedik rész. Az Úr Imádságáról, anyaszentegyház parantsolatiról, és angyali üdvözletről. Po'sonyban, 1797, nyomtattatott Patzkó Ferentz betűivel. Korabeli, aranyozott gerincű, egészbőr kötésben, 8+536+4 p. A címoldalon B. Apollinary Farkafs. beírással. A borítója foltos, kopott. A lapok foltosak. Az elülső védőlap szakadt.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Cornelius Tacitus sämtliche Werke. Üeberleßt von D.Carl von Friedrich Bahrdt. Zweiter Band. Wien, Prag, 1801, Franz Haas.kartonált kötés, jó állapotban.
13706.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
A legkisebb királylány kívánsága. 88 vajdasági erotikus és obszcén népmese. Gyűjtötte és az előszót írta: Dr. Burány Béla. Bp., 1990, Képzőművészeti Kiadó. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
13707.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Madách Imre: A civilizátor. Komédia Aristophanes modorában. Győry Miklós rajzaival. Tizenkettedik Hungaria-Könyv. 1946. Sorszámozás nélkül. Kiadói félvászon kötésben
13708.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Benedek Marcell (szerk.): Irodalmi lexikon. Budapest , 1927, Győző Andor Kiadása. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, 1224 p. Jó állapotban. Volt könyvtári példány!
13709.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Károli Gáspár bibliafordítása szerint: Az özönvíz. Berény Róbert rajzaival. Hungária Könyvek. 11. Egyetlen kiadás. Kolofon: ,,Ez a 11-ik Hungária-könyv. Készült a nagy világpusztulás után, egy jobb és emberibb élet reményében 1945. év őszén, a Hungária-nyomdában. Kissé viseltes kiadói karton kötésben
13710.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Babits Mihály: Hátrahagyott versei. Sajtó alá rendezte: Illyés Gyula. Nyugat Kiadó és irodalmi R.T. Kiadói félvászon kötésben. Sorszámozott:1945/2000.
13711.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Kner Izidor: Kner Izidor Agyafurt alakjai. Csicseri Bors (Ágai Adolf), Molnár Jenő előszavával. Bér Dezső, Garay Ákos, Geiger Richárd, Homicskó Athanáz, Kalivoda Kata, Mühlbeck Károly, Szigethy István, Vadász Miklós 253 eredeti rajzával. Harmadik, tetemesen bővített kiadás. Gyomra, 1926, Kner Izidor. Kiadói félvászon kötés, 367 p. A könyv borítója kopottas. A könyv lapjai az 51-71 p. között némileg foltosak.
13712.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Tóth Árpád: Lomha gályán. Budapest, 1917, Nyugat. Kiadói fűzött papírkötés, 96 p. Első kiadás! Megviselt, széteső állapotban!
13713.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Madách Imre: Az ember tragédiája. Gyoma, 1921, Kner Izidor. Kner Klasszikusok XII. Fametszésű könyvdíszeket Kozma Lajos rajzolta. Könyvkötői félvászon kötés, 195 p.
13714.

Kikiáltási ár:
3 400 Ft
9,19
10,00

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft