Könyvek: Történelem

Tételek száma: 257

A távhőszolgáltatás Magyarországon 1950-2001. I-II. köt. hn., 2003., Magyar Távhőszolgáltatók Szakmai Szövetsége. Kiadói egészműbőr-kötések. Megjelent 300 példányban.
19423.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00

Dan Diner: Beyond the Conceivable. Studies on Germany, Nazism, and the Holocaust. Berkeley-Los Angeles-London, 2000, University of California Press, 4 sztl. lev.+ 286+(2) p. Angol nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. / In English language. Hardcover, with dust jacket.
19424.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Armstrong, Hamilton Fish: Mi vagy ők. Két világ összeütközése. Ford.: Vámbéry Rusztem. Bp., 1937, Századunk, 120+(2) p. Egyetlen magyar kiadás. A borító K. Görög Ata munkája. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval és gerinccel.
19425.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Gulyás István:  A finnekről. Debreczen, 1903. Nyomatott Hoffmann és Kronovitz könyvnyomdájában. 24 p. Egyetlen kiadás. Gulyás István (1867-1941) debreceni pedagógus, irodalomtörténész, nyelvész rövid értekezése a szabadságszerető finn nemzet történetéről, mely az utóbbi évszázadokban orosz igazgatás (elnyomás) alá került. A címlap tájékoztatása szerint a munka tiszta jövedelme a "Finn-este" javára fordíttatik. Fűzve, enyhén foltos, enyhén sérült kiadói borítóban. Jó példány, ritka.
19426.

Gulyás István: A finnekről.
Debreczen, 1903. Nyomatott Hoffmann és Kronovitz könyvnyomdájában. 24 p. Egyetlen kiadás.
Gulyás István (1867-1941) debreceni pedagógus, irodalomtörténész, nyelvész rövid értekezése a szabadságszerető finn nemzet történetéről, mely az utóbbi évszázadokban orosz igazgatás (elnyomás) alá került. A címlap tájékoztatása szerint a munka tiszta jövedelme a "Finn-este" javára fordíttatik.
Fűzve, enyhén foltos, enyhén sérült kiadói borítóban. Jó példány, ritka.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00

1848-1849. Centenáris kiállítás. [Budapest], 1948. Történelmi Emlékbizottság (Officina Nyomda és Kiadóvállalat Rt.) 119 + [1] p. + 16 t. (kétoldalas). Egyetlen kiadás. Centenáriumi kiállítási kísérőfüzetünk bemutatja a haladó magyar népi demokrácia szemszögéből értelmezett forradalom és szabadságharc kiállítási anyagát. Fűzve, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban. Jó példány.
19427.

1848-1849. Centenáris kiállítás.
[Budapest], 1948. Történelmi Emlékbizottság (Officina Nyomda és Kiadóvállalat Rt.) 119 + [1] p. + 16 t. (kétoldalas). Egyetlen kiadás.
Centenáriumi kiállítási kísérőfüzetünk bemutatja a haladó magyar népi demokrácia szemszögéből értelmezett forradalom és szabadságharc kiállítási anyagát.
Fűzve, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban. Jó példány.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00

Pataki Vidor:  A XVI. századi várépítés Magyarországon. [Budapest, 1931]. Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 35 + [1] p. + 6 t. Egyetlen önálló kiadás. Pataki Vidor (1901-1973) ciszterci tanár, történész, az egri vár kutatásával sokat foglalkozott. Hadászati fókuszú történeti építészeti dolgozatának nagyja szintén Eger várának XVI. századi szerkezetét elemzi. Az első levélen felül, a szövegtükör felett kisebb hiány, néhány oldalon halvány foltosság. (Különlenyomat a Bécsi Magyar Történeti Intézet Évkönyvének I. évfolyamából.) Fűzve, sérült, enyhén foltos kiadói borítóban.
19428.

Pataki Vidor: A XVI. századi várépítés Magyarországon.
[Budapest, 1931]. Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 35 + [1] p. + 6 t. Egyetlen önálló kiadás.
Pataki Vidor (1901-1973) ciszterci tanár, történész, az egri vár kutatásával sokat foglalkozott. Hadászati fókuszú történeti építészeti dolgozatának nagyja szintén Eger várának XVI. századi szerkezetét elemzi.
Az első levélen felül, a szövegtükör felett kisebb hiány, néhány oldalon halvány foltosság.
(Különlenyomat a Bécsi Magyar Történeti Intézet Évkönyvének I. évfolyamából.)
Fűzve, sérült, enyhén foltos kiadói borítóban.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Pulszky Ferenc:  A magyar pogány sírleletek. Budapest, 1891. Magyar Tudományos Akadémia (Franklin-Társulat ny.) 21 + [1] p. Egyetlen önálló kiadás. Pulszky Ferenc (1814-1897) régész, régészeti szakíró, a Magyar Nemzeti Múzeum igazgatója, kultúrpolitikus az Akadémia történelmi osztályának nyilvános ülésén tartott régészeti előadásának leirata. Oldalszámozáson belül egész oldalas ábrákkal illusztrált. A címlapon és néhány levélen régi gyűjteményi bélyegzés. [Értekezések a történelmi tudományok köréből. XIV. kötet, 10. szám.] Poss.: Debreceni M. Kir. Gazdasági Akadémia könyvtára. Fűzve, borító nélkül, gerincén papírcsíkkal megerősítve, márványmintás festésű lapszélekkel.
19429.

Pulszky Ferenc: A magyar pogány sírleletek.
Budapest, 1891. Magyar Tudományos Akadémia (Franklin-Társulat ny.) 21 + [1] p. Egyetlen önálló kiadás.
Pulszky Ferenc (1814-1897) régész, régészeti szakíró, a Magyar Nemzeti Múzeum igazgatója, kultúrpolitikus az Akadémia történelmi osztályának nyilvános ülésén tartott régészeti előadásának leirata. Oldalszámozáson belül egész oldalas ábrákkal illusztrált.
A címlapon és néhány levélen régi gyűjteményi bélyegzés.
[Értekezések a történelmi tudományok köréből. XIV. kötet, 10. szám.]
Poss.: Debreceni M. Kir. Gazdasági Akadémia könyvtára.
Fűzve, borító nélkül, gerincén papírcsíkkal megerősítve, márványmintás festésű lapszélekkel.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00

Fraknói Vilmos:  Carvajal János bíbornok magyarországi követségei 1448-1461. Budapest, 1889. Magyar Tudományos Akadémia (Athenaeum Rt. ny.) 88 p. Egyetlen önálló kiadás. Frankói Vilmos történész előadása Juan de Carvajal (1399-1469) spanyol származású bíboros, pápai követ életéről és magyarországi misszióiról. A spanyol főpap Kapisztrán János oldalán részt vett az erdélyi románság térítő munkájában, majd Nándorfehérvár alatt is jelen volt, és később is fontos pozíciókat töltött be a katolikus egyház magyarországi és balkáni misszióiban. A címlapon és néhány levélen régi gyűjteményi bélyegzés. [Értekezések a történelmi tudományok köréből. XIV. kötet, 4. szám.] Poss.: Debreceni M. Kir. Gazdasági Akadémia könyvtára. Fűzve, borító nélkül, gerincén papírcsíkkal megerősítve., márványmintás festésű lapszélekkel.
19430.

Fraknói Vilmos: Carvajal János bíbornok magyarországi követségei 1448-1461.
Budapest, 1889. Magyar Tudományos Akadémia (Athenaeum Rt. ny.) 88 p. Egyetlen önálló kiadás.
Frankói Vilmos történész előadása Juan de Carvajal (1399-1469) spanyol származású bíboros, pápai követ életéről és magyarországi misszióiról. A spanyol főpap Kapisztrán János oldalán részt vett az erdélyi románság térítő munkájában, majd Nándorfehérvár alatt is jelen volt, és később is fontos pozíciókat töltött be a katolikus egyház magyarországi és balkáni misszióiban.
[Értekezések a történelmi tudományok köréből. XIV. kötet, 4. szám.]
Fűzve, borító nélkül, gerincén papírcsíkkal megerősítve., márványmintás festésű lapszélekkel.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Szádeczky Lajos:  A czéhek történetéről Magyarországon. Székfoglaló értekezés. Budapest, 1889. Magyar Tudományos Akadémia (Athenaeum ny.) 152 p. Egyetlen kiadás. Szádeczky Lajos (1859-1935) történész, egyetemi tanár ipartörténeti tanulmánya a céhes ipar jog- és művelődéstörténeti részleteibe, néprajzába avat be. A címlapon és a belív első oldalán régi gyűjteményi bélyegzés. Poss.: Debreceni M. Kir. Gazdasági Akadémia könyvtára. Fűzve, borító nélkül, gerincén papírcsíkkal megerősítve, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
19431.

Szádeczky Lajos: A czéhek történetéről Magyarországon. Székfoglaló értekezés.
Budapest, 1889. Magyar Tudományos Akadémia (Athenaeum ny.) 152 p. Egyetlen kiadás.
Szádeczky Lajos (1859-1935) történész, egyetemi tanár ipartörténeti tanulmánya a céhes ipar jog- és művelődéstörténeti részleteibe, néprajzába avat be.
A címlapon és a belív első oldalán régi gyűjteményi bélyegzés.
Fűzve, borító nélkül, gerincén papírcsíkkal megerősítve, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Tomcsányi Lajos:  A főkegyúr szerepe a püspökök kinevezésénél. Budapest, 1922. (Apostol-ny. rt.) 98 + [2] p. Egyetlen kiadás. Tomcsányi Lajos (1846-1926) jezsuita szerzetes, pedagógus, egyházi író jogtörténeti műve a püspöki kinevezés jogát tekinti át. A szerző alapvető véleménye szerint - a hazai gyakorlattal szemben - a püspökök kinevezésének joga az egyházat illeti meg, nem az apostoli királyokat, ez utóbbiak csupán javaslatot tehetnek. Jezsuita szerzőnk ennek megfelelően (érdemeik elismerése mellett) elmarasztalja Werbőczi István és Pázmány Péter vélekedését, mely a főkegyúri jogot királyi kézben hagyja. Az első borítófedélen és a címlapon régi gyűjteményi bélyegzések, néhány oldalon aláhúzások. Könyvtári duplum. Poss.: Pécsi jezsuiták könyvtára. Fűzve, sérült, elszíneződött kiadói borítóban.
19432.

Tomcsányi Lajos: A főkegyúr szerepe a püspökök kinevezésénél.
Budapest, 1922. (Apostol-ny. rt.) 98 + [2] p. Egyetlen kiadás.
Tomcsányi Lajos (1846-1926) jezsuita szerzetes, pedagógus, egyházi író jogtörténeti műve a püspöki kinevezés jogát tekinti át. A szerző alapvető véleménye szerint - a hazai gyakorlattal szemben - a püspökök kinevezésének joga az egyházat illeti meg, nem az apostoli királyokat, ez utóbbiak csupán javaslatot tehetnek. Jezsuita szerzőnk ennek megfelelően (érdemeik elismerése mellett) elmarasztalja Werbőczi István és Pázmány Péter vélekedését, mely a főkegyúri jogot királyi kézben hagyja.
Az első borítófedélen és a címlapon régi gyűjteményi bélyegzések, néhány oldalon aláhúzások. Könyvtári duplum.
Poss.: Pécsi jezsuiták könyvtára.
Fűzve, sérült, elszíneződött kiadói borítóban.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Gróf Andrássy Gyula: A világháború problémái. Bp., 1916, "Élet" Irodalmi és Nyomda Részvénytársaság. Kiadói, egészvászon kötés, jó állapotban, folttal.
19433.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Sarolta Tettamanti: Das awarenzeitliche Gräberfeld in Vác-Kavicsbánya. Dedikált! Bp., 2000, MTA Régészeti Intézet, 175p. Kiadói papírkötés.
19434.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft