Könyvek: Történelem

Tételek száma: 257

Éva Garam: Funde byzantinischer Herkunft in der Awarenzeit vom Ende des 6. bis zum Ende des 7. Jahrhunderts. Bp., 2001. 432p. Kiadói papírkötésben
19435.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Hóman Bálint: Szent István. Bp., 1938, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 326+3 p.+12 (fekete-fehér képek) t. + 3 (térkép) t. + 1 (genealógiai táblázat) t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.
19436.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

[Divald Kornél] Tarczai György:  Az Árpádház szentjei. Serédi Jusztinián esztergomi érsek előszavával. 170 képpel. Budapest, (1930). Szent István-Társulat (Stephaneum ny.) 168 + [4] p. Egyetlen kiadás. Divald Kornél (1872-1931) művészettörténész történeti áttekintése az Árpád-ház szentjeiről, Szent Istvánról, Szent Imréről, Szent Lászlóról, Szent Erzsébetről, illetve az ekkor még szentté nem avatott Boldog Margitról. Oldalszámozáson belül gazdag képzőművészeti képanyaggal. Aranyozott, illusztrált kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
19437.

[Divald Kornél] Tarczai György: Az Árpádház szentjei. Serédi Jusztinián esztergomi érsek előszavával. 170 képpel.
Budapest, (1930). Szent István-Társulat (Stephaneum ny.) 168 + [4] p. Egyetlen kiadás.
Divald Kornél (1872-1931) művészettörténész történeti áttekintése az Árpád-ház szentjeiről, Szent Istvánról, Szent Imréről, Szent Lászlóról, Szent Erzsébetről, illetve az ekkor még szentté nem avatott Boldog Margitról. Oldalszámozáson belül gazdag képzőművészeti képanyaggal.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Spira György: Vad tűzzel. Bp., 2000, Osiris, 628 p. Kiadói kartonált papírkötés.
19438.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Fernand Braudel: The Structures of Everyday Life. The Limits of the Possible. Civilization and Capitalism 15th-18th Century Vol 1. New York, 1981, Harper & Row, 623 p. Angol nyelven. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval, néhány kijáró lappal. / In English language. Paperback, with slightly worn cover, with a few loose pages.
19439.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Orlando Figes: Peasant Russia, Civil War. The Volga Countryside in Revolution (1917-1921). Oxford, 1989, Clarendon Press, XVII+(3)+401 p. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. / In English language. Hardcover, with dust jacket.
19440.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,30
11,88

Sefton Delmer: Die Deutschen und ich. Hamburg, 1963, Nannen, 789+(3) p. Német nyelven. Kiadói papírkötés, a borítón kis sérüléssel.
19441.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,30
11,88

A Magyar Korona országai külkereskedelmi forgalmának havi eredményei. 1906. január-december. Szerk. és kiadja a Magyar Kir. Központi Statisztikai Hivatal. Bp., 1906, "Pátria"-ny. Korabeli, aranyozott gerincű félvászon-kötésben, sérült gerinccel, helyenként sérült lapokkal, intézményi bélyegzőkkel.
19442.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

19443.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

19444.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

19445.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Marczali Henrik: Erdély története. A szerző, Marczali Henrik (1856-1940) történész által DEDIKÁLT példány. Bp., 1935, Káldor, 288 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, foltos gerinccel, kijáró ex libris-szel, egy lapon szakadással, sérült elülső szennylappal. + Lederer Emma: Egyetemes művelődéstörténet. Bp., 1935., Káldor, 368 p. Kiadói egészvászon-kötésben, kopott borítóval, foltos gerinccel.
19446.

Kikiáltási ár:
3 400 Ft
9,21
10,63

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft