Könyvek: Történelem

Tételek száma: 257

[Mészöly Endre]: Bogárdi Mészöly nemzetség élő tagjainak névjegyzéke ágak és al-ágak szerint. Függelékül: Nem bogárdi Mészölyök. Magyarosított nevű és egyéb Mészölyök. Közbe ékelve: Az ismert nő-ági leszármazók. Szerencs, 1941, Farkas Elemér-ny., 64 p.+ 1 (színes címerrajz) t.+ 4 (fekete-fehér képek) t. Átkötött egészvászon-kötésben, az eredeti papírborító bekötve (a hátsó papírborító szakadt, ragasztott), tulajdonosi névbejegyzéssel. Ritka!
19395.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Pulszky Ferenc: Életem és korom. I-II. kötet. Második kiadás. Bp., 1884, Ráth Mór.Kiadói papírborítóval, modern fél-műbőr kötésben 504 + 541 p.
19396.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,97
21,88

Fitz Jenő (szerk.): The Celts in Central Europe. Papers of the II. Pannonia Conference. A II. Pannonia Konferencia aktái. István Király Múzeum Közleményei A. sorozat 20. sz. Székesfehérvár, 1975., Fejér Megyei Múzeumok Igazgatósága, 252 p. Több nyelven: angol, német, francia, olasz nyelven. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés. Megjelent 500 példányban.
19397.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Szabó, Miklós - F. Petres, Éva: Decorated Weapons of the La T?ne Iron Age in the Carpathian Basin. Edited by Kovács Tibor. Inventaria Praehistorica Hungariae. Bp., 1992., Magyar Nemzeti Múzeum, 259 p. Angol nyelven. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
19398.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Kovács László: A kora Árpád-kori pénzverésről. Érmetani és régészeti tanulmányok a Kárpát-medence I. (Szent) István és II. (Vak) Béla uralkodása közötti időszakának (1000-1141) érméiről. Varia Archaeologica Hungarica VII. Bp., 1997, MTA Régészeti Intézete, 406 p.+ 10 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói papírkötés.
19399.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Karlai K[ohl] Károly:  A címerekről. A címer története, fejlődése. A címertan mai szemmel. (Dallas [Texas], 1990. Maria Karlai Kohl-Anthony). 395 + [1] p. Egyetlen kiadás. Karlai Kohl Károly (1909-1985) grafikus, autodidakta heraldikus, nemzetközi heraldikai kongresszusok állandó résztvevője. Szövegközti és egész oldalas címertani kézikönyvének kéziratán a szerző utolsó éveiben is dolgozott, posztumusz kiadását özvegye rendezte sajtó alá. Kiadásának idején a téma hiánypótló monográfiájának számított, a címertani részben jelentős kritikai terjedelmet szán a késő Kádár-kor városi címertana bizarr esztétikájának. Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
19400.

Karlai K[ohl] Károly: A címerekről. A címer története, fejlődése. A címertan mai szemmel.
(Dallas [Texas], 1990. Maria Karlai Kohl-Anthony). 395 + [1] p. Egyetlen kiadás.
Karlai Kohl Károly (1909-1985) grafikus, autodidakta heraldikus, nemzetközi heraldikai kongresszusok állandó résztvevője. Szövegközti és egész oldalas címertani kézikönyvének kéziratán a szerző utolsó éveiben is dolgozott, posztumusz kiadását özvegye rendezte sajtó alá. Kiadásának idején a téma hiánypótló monográfiájának számított, a címertani részben jelentős kritikai terjedelmet szán a késő Kádár-kor városi címertana bizarr esztétikájának.
Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00

[Bonfini, Antonio] Antonius de Bonfinis: Rerum Ungaricarum decades. Tomus I-IV. + Symposion de virginitate et pudicitia coniugali. Bibliotheca Scriptorum Medii Recentisque Aevorum. Saeculum XV. Lipcse/Bp., 1936-1943, B. G. Teubner / Kir. M. Egyetemi Nyomda. Latin nyelven. Kiadói papírkötés, változó állapotban.
19401.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

Salamon Ferenc: Két magyar diplomata a tizenhetedik századból. Közli Salamon Ferencz. Bp., 1884., Ráth Mór,(Bécs, Holzhausen Adolf-ny.),2+XLV+3+288 p. A diplomáciatörténeti szempontból fontos, előtanulmánnyal ellátott szövegközlés először 1867-ben jelent meg, majd felújított kiadása 1878-ban. Tartalma: I. Bethlen utasítása -- II. Toldalagi Mihály követségi naplója és jelentései Bethlen fejedelemhez -- III. Tassi Gáspár budai követségéről szóló jelentés Eszterházy Miklós nádorhoz -- IV. Bethlen fejedelem utasítása Toldalagihoz.  Korabeli átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, a borítón címkével, régi intézményi bélyegzésekkel, a címlap hátoldalán bejegyzéssel.
19402.

Salamon Ferenc: Két magyar diplomata a tizenhetedik századból. Közli Salamon Ferencz. Bp., 1884., Ráth Mór,(Bécs, Holzhausen Adolf-ny.),2+XLV+3+288 p.
A diplomáciatörténeti szempontból fontos, előtanulmánnyal ellátott szövegközlés először 1867-ben jelent meg, majd felújított kiadása 1878-ban.
Tartalma: I. Bethlen utasítása -- II. Toldalagi Mihály követségi naplója és jelentései Bethlen fejedelemhez -- III. Tassi Gáspár budai követségéről szóló jelentés Eszterházy Miklós nádorhoz -- IV. Bethlen fejedelem utasítása Toldalagihoz.
Korabeli átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, a borítón címkével, régi intézményi bélyegzésekkel, a címlap hátoldalán bejegyzéssel.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Kemenczei Tibor: Das mittelbronzezeitliche gräberfeld von Gelej. Régészeti Füzetek Ser. II. No. 20. Bp., 1979, Magyar Nemzeti Múzeum, 45+3 p.+280 (fekete-fehér képtáblák) t. Német, kisebb részben magyar nyelven. Kiadói papírkötés.
19403.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Szilágyi László, vitéz ákosfalvi:  A nemesi rendi címekről és címzésekről. (Dedikált.) Budapest, 1943. (Szerző - Egyházmegyei Könyvnyomda, Veszprém). 15 + [1] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: "Jánossy Dénesnek igaz baráti szeretettel: Szilágyi László." Alkalmazott szociolingvisztikai értekezésünk levelein halvány foltosság. Prov.: Jánossy Dénes (1891-1966) levéltáros, az Országos Magyar Levéltár főigazgatója, a Kossuth-emigráció kutatója. Fűzve, feliratozott kiadói borítóban. Jó példány.
19404.

Szilágyi László, vitéz ákosfalvi: A nemesi rendi címekről és címzésekről. (Dedikált.)
Budapest, 1943. (Szerző - Egyházmegyei Könyvnyomda, Veszprém). 15 + [1] p. Egyetlen kiadás.
Dedikált: "Jánossy Dénesnek igaz baráti szeretettel: Szilágyi László."
Alkalmazott szociolingvisztikai értekezésünk levelein halvány foltosság.
Prov.: Jánossy Dénes (1891-1966) levéltáros, az Országos Magyar Levéltár főigazgatója, a Kossuth-emigráció kutatója.
Fűzve, feliratozott kiadói borítóban. Jó példány.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,30
11,88

Gazdasági sérelmeink és kívánságaink. Az Országos Magyar Párt Közgazdasági Szakosztályának Marosvásárhelyen tartott nyilvános gyűléséből. Negyedik kötet. Kolozsvár, 1933. Minerva Irodalmi és Nyomdai Műintézet Rt. 86 + [2] p. + 1 melléklet (előfizetési felhívás). Egyetlen kiadás. Az 1922. évi alapításától 1938. évi betiltásáig létező Országos Magyar Párt a két világháború közti Románia legfontosabb magyar politikai pártja. A politikai nézetek sokaságát magába foglaló magyar párton belül komoly világnézeti törésvonalak húzódtak, ám a magyar közösség védelmét a szervezet minden más érdeket megelőző, elsőrendű feladatának tekintette. A párt 1926-1933 között megrendezett vándorgyűlésein rendre felszólalt annak Közgazdasági Szakosztálya, felszólalásaiban pedig nem csupán nevesítette az erdélyi magyarság előtt álló gazdasági kihívásokat, hanem megoldási javaslatokkal is élt, melyeket a bukaresti képviselőházba és szenátusba küldött erdélyi magyar képviselők erejükhöz mérten képviselni is igyekeztek. Füzetünk a négyrészes sorozat önmagában is megálló, befejező része. Monoki 2004. Fűzve, feliratozott, enyhén sérült, enyhén foltos kiadói borítóban. Jó példány.
19405.

Gazdasági sérelmeink és kívánságaink. Az Országos Magyar Párt Közgazdasági Szakosztályának Marosvásárhelyen tartott nyilvános gyűléséből. Negyedik kötet.
Kolozsvár, 1933. Minerva Irodalmi és Nyomdai Műintézet Rt. 86 + [2] p. + 1 melléklet (előfizetési felhívás). Egyetlen kiadás.
Az 1922. évi alapításától 1938. évi betiltásáig létező Országos Magyar Párt a két világháború közti Románia legfontosabb magyar politikai pártja. A politikai nézetek sokaságát magába foglaló magyar párton belül komoly világnézeti törésvonalak húzódtak, ám a magyar közösség védelmét a szervezet minden más érdeket megelőző, elsőrendű feladatának tekintette. A párt 1926-1933 között megrendezett vándorgyűlésein rendre felszólalt annak Közgazdasági Szakosztálya, felszólalásaiban pedig nem csupán nevesítette az erdélyi magyarság előtt álló gazdasági kihívásokat, hanem megoldási javaslatokkal is élt, melyeket a bukaresti képviselőházba és szenátusba küldött erdélyi magyar képviselők erejükhöz mérten képviselni is igyekeztek. Füzetünk a négyrészes sorozat önmagában is megálló, befejező része.
Monoki 2004.
Fűzve, feliratozott, enyhén sérült, enyhén foltos kiadói borítóban. Jó példány.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00

19406.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft