Könyvek: Történelem

Tételek száma: 257

1904 Archeologiai Értesítő - A M. Tud. Akadémia arch, bizottságának, az Orsz. régészeti s Emb társulat közlönye. Szerk. Hampel József. Uj folyam XXIV: Komplett évfolyam. Bp. 1899. MTA. 448p. Korabeli félvászon-kötésben
19371.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,97
21,88

1905 Archeologiai Értesítő - A M. Tud. Akadémia arch, bizottságának, az Orsz. régészeti s Emb társulat közlönye. Szerk. Hampel József. Uj folyam XXV. Komplett évfolyam. Bp. 1905. MTA. 448p. Korabeli félbőr kötésben
19372.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,97
21,88

1906 Archeologiai Értesítő - A M. Tud. Akadémia arch, bizottságának, az Orsz. régészeti s Emb társulat közlönye. Szerk. Hampel József. Uj folyam XXVI. Komplett évfolyam. Bp. 1906. MTA. 448p. . Korabeli félbőr kötésben
19373.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,97
21,88

1907 Archeologiai Értesítő - A M. Tud. Akadémia arch, bizottságának, az Orsz. régészeti s Emb társulat közlönye. Szerk. Hampel József. Uj folyam XXVII. Komplett évfolyam. Bp. 1907. MTA. 448p. VI. t. Korabeli félbőr kötésben
19374.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,97
21,88

1909 Archeologiai Értesítő - A M. Tud. Akadémia arch, bizottságának, az Orsz. régészeti s Emb társulat közlönye. Szerk. Hampel József. Uj folyam XXIX: Komplett évfolyam. Bp. 1909. MTA. 440p. Korabeli kiss sérült félbőr kötésben
19375.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,97
21,88

Horváth Henrik: A budai pénzverde művészettörténete a késői középkorban. Budapest, 1932. Stádium Sajtóvállalat Rt. 36 p. + 2 t. Egyetlen kiadás. Horváth Henrik (1888-1941) művészettörténész, egyetemi tanár rövid értekezése az 1255-ben alapított budai pénzverde középkori történetét és éremművészetét tekinti át. Az eredendően az esztergomi pénzverde filiáléjaként létrejövő budai pénzverde jelentősége az Anjou-, majd a mátyási időkben nőtt nagyra. A 29. oldaltól német nyelvű kivonat. Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban. Jó példány.
19376.

Horváth Henrik: A budai pénzverde művészettörténete a késői középkorban.
Budapest, 1932. Stádium Sajtóvállalat Rt. 36 p. + 2 t. Egyetlen kiadás.
Horváth Henrik (1888-1941) művészettörténész, egyetemi tanár rövid értekezése az 1255-ben alapított budai pénzverde középkori történetét és éremművészetét tekinti át. Az eredendően az esztergomi pénzverde filiáléjaként létrejövő budai pénzverde jelentősége az Anjou-, majd a mátyási időkben nőtt nagyra. A 29. oldaltól német nyelvű kivonat.
Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban. Jó példány.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00

Colin Renfrew - Paul Bahn: Régészet elmélet, módszer, gyakorlat. Ford: Dezső Tamás, Vicze Magdolna, Benczik Vera. Bp., 1999., Osiris, 643+1 p. 1. kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.
19377.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,97
21,88

Antonio Bonfini: A magyar történelem tizedei. Ford.: Kulcsár Péter. Bp.,1995, Balassi, 1094+1 p. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, a papírborítón kis szakadásokkal, jó állapotban
19378.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,97
21,88

Beksics Gusztáv: Mátyás király birodalma és Magyarország jövője. Bp., 1905, Franklin-Társulat, VIII+ 256 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, túlnyomórészt jó állapotban, tulajdonosi névbejegyzéssel (Fehérváry Dezső).
19379.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,97
21,88

Pavlóczki Béla: Berg Gusztáv. Kapuvár-Bp., 2014, szerzői. 452+2 p. Magyar nyelven, angol és német ny. összefoglalóval. Fekete-fehér és színes képekkel, térképekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, a könyv mellékletét képező könyvjelzővel, jó állapotban.
19380.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Bánffy Dezső:  A magyar nemzetiségi politika. A "Magyar Közélet" kiadványa. Budapest, 1902. Grill Károly (Révai és Salamon könyvnyomdája). [4] + 60 p. Egyetlen önálló kiadás. Bánffy Dezső (1843-1911) szabadelvű országgyűlési képviselő, képviselőházi elnök, választási manipulációtól sem visszariadó miniszterelnök (1895-1899). A nemzetiségi kérdést megoldását az intézményesített magyarosításban látó szerző bátran vállalja a soviniszta címkét (mely ekkoriban még nem vált el élesen a hazafiság fogalmától), és úgy gondolja, hogy az iskolaügynek, az egyházügynek és a közigazgatásnak azon kell dolgoznia, hogy az ország nemzetiségi lakosságát magyar érzelművé, magyar nyelvűvé és végső soron magyar tudatúvá tegye. Miniszterelnökként és későbbi politikai pályafutása során a magyarosítási politika szélső értékét képviselte, szabadelvű politikustársai messze nem voltak ennyire radikálisak. A volt miniszterelnök korjellemző érvelésmódja mindenképpen emlékezetes. A belív egy oldalán apró szakadásnyom, az utolsó oldalon régi szerzeményi és tulajdonosi bejegyzés. Fűzve, sérült, gerincén papírcsíkkal erősített, enyhén hiányos, enyhén foltos kiadói borítóban. Felvágatlan példány.
19381.

Bánffy Dezső: A magyar nemzetiségi politika. A "Magyar Közélet" kiadványa.
Budapest, 1902. Grill Károly (Révai és Salamon könyvnyomdája). [4] + 60 p. Egyetlen önálló kiadás.
Bánffy Dezső (1843-1911) szabadelvű országgyűlési képviselő, képviselőházi elnök, választási manipulációtól sem visszariadó miniszterelnök (1895-1899). A nemzetiségi kérdést megoldását az intézményesített magyarosításban látó szerző bátran vállalja a soviniszta címkét (mely ekkoriban még nem vált el élesen a hazafiság fogalmától), és úgy gondolja, hogy az iskolaügynek, az egyházügynek és a közigazgatásnak azon kell dolgoznia, hogy az ország nemzetiségi lakosságát magyar érzelművé, magyar nyelvűvé és végső soron magyar tudatúvá tegye. Miniszterelnökként és későbbi politikai pályafutása során a magyarosítási politika szélső értékét képviselte, szabadelvű politikustársai messze nem voltak ennyire radikálisak. A volt miniszterelnök korjellemző érvelésmódja mindenképpen emlékezetes.
A belív egy oldalán apró szakadásnyom, az utolsó oldalon régi szerzeményi és tulajdonosi bejegyzés.
Fűzve, sérült, gerincén papírcsíkkal erősített, enyhén hiányos, enyhén foltos kiadói borítóban. Felvágatlan példány.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Károlyi Attila: Inkey breviarium. A pallini nemes és báró Inkey család leszármazása, életrajzi adatokkal. A szerző által DEDIKÁLT, benne a szerző névjegykártyájával. Nagykanizsa, 2013, Szerzői, 191+1 p. 2. kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.  Számozott (020./130) példány.
19382.

Károlyi Attila: Inkey breviarium. A pallini nemes és báró Inkey család leszármazása, életrajzi adatokkal. A szerző által DEDIKÁLT, benne a szerző névjegykártyájával. Nagykanizsa, 2013, Szerzői, 191+1 p. 2. kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Számozott (020./130) példány.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft