Könyvek: Történelem

Tételek száma: 257

Kiss Gábor: Vas megye 10-12. századi sír- és kincsleletei. Bp., 2000, Magyar Nemzeti Múzeum, 321 p., 103 t., 2 t.fol. Kiadói papírkötésben
19407.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Haller József (ford.) - Karácsonyi János:  Történelmi hazugságok. A történelem terén előforduló mindennapi ferdítések czáfolata. A szerzők engedelmével németből magyarította Haller József. Magyarországi részt írt hozzá Karácsonyi János. Budapest, 1890. Szent-István-Társulat (Athenaeum Rt. ny.). XVI + 852 + [2] p. Egyetlen magyar kiadás. Kötetünk a kultúrkampf ellen küzdő, anonimitásban maradt 19. századi német katolikus szerzők munkájának fordítása, magyarországi részletekkel kiegészítve. A munka szerteágazó témákban száll vitába a protestáns, illetve a szocialistának titulált szekuláris történelemszemlélettel (a középkor sötétsége, inkvizíció, boszorkányüldözés, jezsuiták, Szent Bertalan-éj); a munka a közszájon forgó, a római egyházat bíráló történeteket tételesen próbálja cáfolni. Példányunk 28. íve duplán bekötve. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel, jó példány.
19408.

Haller József (ford.) - Karácsonyi János: Történelmi hazugságok. A történelem terén előforduló mindennapi ferdítések czáfolata. A szerzők engedelmével németből magyarította Haller József. Magyarországi részt írt hozzá Karácsonyi János.
Budapest, 1890. Szent-István-Társulat (Athenaeum Rt. ny.). XVI + 852 + [2] p. Egyetlen magyar kiadás.
Kötetünk a kultúrkampf ellen küzdő, anonimitásban maradt 19. századi német katolikus szerzők munkájának fordítása, magyarországi részletekkel kiegészítve. A munka szerteágazó témákban száll vitába a protestáns, illetve a szocialistának titulált szekuláris történelemszemlélettel (a középkor sötétsége, inkvizíció, boszorkányüldözés, jezsuiták, Szent Bertalan-éj); a munka a közszájon forgó, a római egyházat bíráló történeteket tételesen próbálja cáfolni.
Példányunk 28. íve duplán bekötve.
Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel, jó példány.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Lamprecht, [Karl Gotthard]: Modern történettudomány. Ford.: Sas Andor. Bevezette: Wildner Ödön. Világkönyvtár 44. (Bp., 1925), Révai, 2 sztl. lev.+ XV+(1)+266+(6) p. Átkötött, bordázott gerincű félbőr-kötésben, nagyrészt jó állapotban.
19409.

Kikiáltási ár:
6 500 Ft
17,62
20,31

Fraknói Vilmos:  Vázlatok Magyarország műveltségi állapotairól. Budapest, 1877. Athenaeum Rt. (ny.) 58 p. Egyetlen kiadás. Franknói Vilmos (1843-1924) nagyváradi kanonok, történész, könyvtárigazgató rövid áttekintése a kultúrnemzetek sorába tartozó Magyarország tanügyi és kulturális intézményi hálózatának múltjáról és jelenéről. Az egyetemek és a közoktatás hálózata mellett az Akadémiát, a Kisfaludy Társaságot, a Földrajzi Intézetet, a Statisztikai Hivatalt, a Magyar Nemzeti Múzeumot, az Országos Széchényi Könyvtárat, a Kárpát-Egyesületet, a hazai színházi és sajtóügyek fejlődését azonos terjedelemben méltatja kötetünk. Fűzve, kiadói borítóban, jó példány.
19410.

Fraknói Vilmos: Vázlatok Magyarország műveltségi állapotairól.
Budapest, 1877. Athenaeum Rt. (ny.) 58 p. Egyetlen kiadás.
Franknói Vilmos (1843-1924) nagyváradi kanonok, történész, könyvtárigazgató rövid áttekintése a kultúrnemzetek sorába tartozó Magyarország tanügyi és kulturális intézményi hálózatának múltjáról és jelenéről. Az egyetemek és a közoktatás hálózata mellett az Akadémiát, a Kisfaludy Társaságot, a Földrajzi Intézetet, a Statisztikai Hivatalt, a Magyar Nemzeti Múzeumot, az Országos Széchényi Könyvtárat, a Kárpát-Egyesületet, a hazai színházi és sajtóügyek fejlődését azonos terjedelemben méltatja kötetünk.
Fűzve, kiadói borítóban, jó példány.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

19411.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Krász Lilla: A bába történeti szerepváltozása a 18. századi Magyarországon. Bp., 2003, Osiris. 333 p. Kiadói papírkötés.
19412.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Miskolczy István:  Anjou Károly. (Dedikált.) - Itália a XIII. században. Művelődéstörténeti képek. (Dedikált.) [2 mű, egybekötve.] Budapest, 1908-1913. Stephaneum Nyomda Rt. 120 + [2] p.; 42 p. Egyetlen kiadás. Mindkét mű a címlapján, illetve az előcímlapon dedikált: "Legszorgalmasabb hallgatómnak: dr. Miskolczy István", ill. "A középkor kedvelőjének: dr. Miskolczy István." Miskolczy István (1881-1937) piarista szerzetes, tanár, történész. Elsősorban belül az Anjou-kor itáliai és magyar vonatkozásaival foglalkozott. Kolligátumunk két tanulmányában áttekinti a világnézeti forrongásban élő XIII. századi Itália politika- és mentalitás-történetét, az első munkában bőségesebb kitekintéssel Charles d'Anjou (1227-1285) francia királyi herceg, dinasztiaalapító, nápoly-szicíliai király életére és politikájára. Aranyozott korabeli félvászon kötésben, jó példány.
19413.

Miskolczy István: Anjou Károly. (Dedikált.) - Itália a XIII. században. Művelődéstörténeti képek. (Dedikált.) [2 mű, egybekötve.]
Budapest, 1908-1913. Stephaneum Nyomda Rt. 120 + [2] p.; 42 p. Egyetlen kiadás.
Mindkét mű a címlapján, illetve az előcímlapon dedikált: "Legszorgalmasabb hallgatómnak: dr. Miskolczy István", ill. "A középkor kedvelőjének: dr. Miskolczy István."
Miskolczy István (1881-1937) piarista szerzetes, tanár, történész. Elsősorban belül az Anjou-kor itáliai és magyar vonatkozásaival foglalkozott. Kolligátumunk két tanulmányában áttekinti a világnézeti forrongásban élő XIII. századi Itália politika- és mentalitás-történetét, az első munkában bőségesebb kitekintéssel Charles d'Anjou (1227-1285) francia királyi herceg, dinasztiaalapító, nápoly-szicíliai király életére és politikájára.
Aranyozott korabeli félvászon kötésben, jó példány.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
10

Térey Gábor: A Szépművészeti Múzeum régi képtárának teljes leíró lajstroma az összes képek hasonmásával. Berlin, 1916. Bárd Gyula XVIII+447p. Szövegközti illusztrációkkal Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, szép állapot, ex librissel. Aranyozott felső lapélekkel
19414.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Carrillo, Alfonso: Carrillo Alfonz jezsuita-atya levelezése és iratai (1591-1618). A Magyar Tudományos Akadémia Történelmi Bizottsága megbízásából hazai és külföldi levéltárakban gyűjtötte és közrebocsátja Veress Endre. Hasonmásokkal. II. kötet. Budapest, 1943. Magyar Tudományos Akadémia (Dunántúl Pécsi Egyetemi Könyvkiadó és Nyomda Rt.) 1 t. (címkép) + LXIII + [1] + 487 + [1] p. Egyetlen kiadás. Alfonso Carrillo (1553-1618) spanyol jezsuita szerzetes, a fiatal katolikus erdélyi fejedelem, Báthory Zsigmond gyóntatójaként érkezett a gyulafehérvári udvarba. Kiterjedt levelezésében elsősorban római feletteseivel tartotta a kapcsolatot, és számolt be a jezsuita vezetésnek az erdélyi politika fordulatairól. Az iratokból emlékezetes látószög nyílik az erdélyi politikára, arra, hogy a trónjáról többször is lemondó Báthory Zsigmond miként és miért állt - az erdélyi rendek határozott rosszallása ellenére - a katolikus liga mellé. Alfonso Carrillo jezsuita gyóntató leveleinek itt közölt többsége 1591-1594 között keletkezett. A Carrillo-féle levelezést Veress Endre két kötetben dolgozta fel, a munka 1906-ban megjelent első részében korai kutatását tárja olvasóközönsége elé, jelen kötetben az 1906 óta végzett levéltári kutatás anyagát közli. (Monumenti Hungariae Historica Diplomataria. Vol. XLI.) Korabeli félvászon kötésben, az első kötéstáblára az eredeti első borítófedél ragasztva. Jó példány.
19419.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Joseph II. - Leben und Geschichte Kaiser Joseph des Zweiten. Zweiter Theil (aus 5). Amsterdam 1790. [d.i. Wien: Mösle] 176p. Korabeli kartonált papírkötésben.
19420.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Bálint Csanád: Kelet, a korai avarok és Bizánc kapcsolatai (Régészeti tanulmányok). Magyar Őstörténeti Könyvtár 8. Szeged, 1995, JATE Magyar Őstörténeti Kutatócsoport. Kiadói papírkötés, gerincen apró sérüléssel.
19421.

Kikiáltási ár:
4 200 Ft
11,38
13,13

Gimnáziumok története, kolligátum:  Werner Adolf: A székesfehérvári főgimnázium története. Első és második közlemény. [A Ciszterci Rend Egri Kath. Főgimnáziumának Értesítője az 1894-95. tanévről], 3-88 p.+1 t.+3-76 p.+2 t.;  Kassuba Domokos: Az egri gymnasium. Első, második, és harmadik közlemény. [A Ciszterci Rend Egri Kath. Főgymnasiumának Értesítője az 1894/95. évről. Első közl.; uo. 1895/96. második közl.; uo., 1896/97. harmadik közl.], 3-150 p.;3-102 p.; 3-62 p.  A Cziszterci Rend Pécsi Főgymnasiumának története, 3-27 p.;  Szenczy Győző: Az intézeti épület története. [Bajai főgimnázium.], 3 t.+1-53+1 p.;  Horváth Cyrill: Önképző-körünk jubileuma. Emlékül az ifjuságnak, 35-45 p.;  A tanintézet életéből. 46-53+1 p.;  Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, néhány kijáró lappal, régi intézményi bélyegzésekkel.
19422.

Gimnáziumok története, kolligátum:

Werner Adolf: A székesfehérvári főgimnázium története. Első és második közlemény. [A Ciszterci Rend Egri Kath. Főgimnáziumának Értesítője az 1894-95. tanévről], 3-88 p.+1 t.+3-76 p.+2 t.;

Kassuba Domokos: Az egri gymnasium. Első, második, és harmadik közlemény. [A Ciszterci Rend Egri Kath. Főgymnasiumának Értesítője az 1894/95. évről. Első közl.; uo. 1895/96. második közl.; uo., 1896/97. harmadik közl.], 3-150 p.;3-102 p.; 3-62 p.

A Cziszterci Rend Pécsi Főgymnasiumának története, 3-27 p.;

Szenczy Győző: Az intézeti épület története. [Bajai főgimnázium.], 3 t.+1-53+1 p.;

Horváth Cyrill: Önképző-körünk jubileuma. Emlékül az ifjuságnak, 35-45 p.;

A tanintézet életéből. 46-53+1 p.;

Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, néhány kijáró lappal, régi intézményi bélyegzésekkel.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft