Könyvek: Történelem

Tételek száma: 141

Magyarföld és népei eredeti képekben.  Föld- és népismei, statistikai és történeti folyóirat. Fényes Elek és Luczenbacher János felügyelete mellett szerkeszti és kiadja: Vahot Imre. Bp., 1984, Állami Könyvterjesztő Vállalat, Kossuth nyomda. Reprint kiadás. Kiadói modern műbőrkötésben, jó állapotban.Az 1846 évi kiadás hasonmás változata 1984-ben.
15811.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

Magyarok az európai antifasiszta ellenállási mozgalmakban. Bp.,1986,Móra. Kiadói kartonált papírkötés.
15812.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

Dr. Molnár István-Szabóné Dr. Medgyesi Éva: Az állami gazdaságok Magyarországon. (1785-1985.) Az állami gazdaságok krónikája. Bp., 1987., Mezőgazdasági. Kiadói kissé kopott kartonált papírkötés.
15813.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

Györffy György: István király és műve. Bp.,1983, Gondolat. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
15814.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

Tanulmányok Szakály Ferenc emlékére. Szerk.: Fodor Pál - Pálffy Géza - Tóth István György. Gazdaság- és Társadalomtörténeti Kötetek. 2. Bp., 2002., MTA TKI Gazdaság- és Társadalomtörténeti Kutatócsoport. Kiadói papírkötés. Megjelent 500 példányban.
15815.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Fodor József: Magyarországi tégla és cserépgyártás története. Veszprém, 2005.,Magánkiadás. Kiadói papírkötésben.
15816.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
17

Köpeczi Béla: A francia felvilágosodás. Bp., 1986, Gondolat. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Egészvászon-kötés papír védőborítóban, szép állapotban. Volt könyvtári példány.
15817.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

15818.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

A magyar művelődés története. I. köt. Szerk.: Lukács György. A könyv fametszetű díszeit Reiter László tervezte. Bp., é.n., Pantheon, 678 p. Gazdag képanyaggal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, sérült borítóban, ajándékozói bejegyzéssel
15819.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

15820.

Kikiáltási ár:
800 Ft

Dr.Szalay József- Dr.Baróti Lajos: A Magyar Nemzet Története I. köt: Magyarország az Árpád-ház kihaltáig. Bp., [1895-1898], Lampel Róbert. Közel 700 illusztrációval és műmelléklettel. Kiadói, festett, dombornyomott egészvászon kötésben, kissé kopott
15821.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
18

Szenzáció. A XX. század a magyar napisajtó címlapjának tükrében. 1900-1990. Vál., bevezetőt és  a sajtótörténeti visszapillantásokat írta: Vince Mátyás. Bp., 1996., Gazdasági Média. Kiadói kartonált papírkötés.
15822.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft