Történelmi dokumentumok, kéziratok, érdekességek

Tételek száma: 180

cca 1935 Erdélyi román házaspár Vajdahunyad közelében, akvarell, papír, feliratozva, 26×19 cm
18266.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
18267.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00
Minimális ajánlat:
3 200 Ft
3 200 3 800 4 400
1936 Ujházy György (1895-1971) író, újságíró. forgatókönyvíró asztali előjegyzési naptára, teleírva bejegyzésekkel, sok filmes vonatkozású, több a művészet és a kultúra világából ismert személyiség nevével: Gerevich Tibor, Feszty Masa stb.
18268.

Licitálható
Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,97
21,88
Minimális ajánlat:
7 000 Ft
7 000 8 000 9 500
1936 Bp., vitéz leveldi Kozma Miklós (1884-1941) politikus, az MTI elnöke, belügyminiszter (1935-1937) autográf aláírásával ellátott, gépelt köszönő levele egy iskolás kislány részére, eredeti borítékkal
18269.

Licitálható
Kikiáltási ár:
5 500 Ft
14,91
17,19
Minimális ajánlat:
5 500 Ft
5 500 6 500 7 500
1939 Walt Disney Beach Picnic c. rajzfilm (r: Clyde Geronimi) részlete filmtekercs kb 5-8 perc. Magyar felirattal, hangsávval. Sérült, ragasztott. / 1939 Walt Disney Beach Picnic cartoon (d: Clyde Geronimi) detail film reel. With Hungarian subtitles, soundtrack. Damaged, glued.
18271.

1939 Walt Disney Beach Picnic c. rajzfilm (r: Clyde Geronimi) részlete filmtekercs kb 5-8 perc. Magyar felirattal, hangsávval. Sérült, ragasztott. /
1939 Walt Disney Beach Picnic cartoon (d: Clyde Geronimi) detail film reel. With Hungarian subtitles, soundtrack. Damaged, glued.

Licitálható
Kikiáltási ár:
32 000 Ft
86,72
100,00
Minimális ajánlat:
32 000 Ft
32 000 38 000 44 000
1939 Patay József (1886-1946) erdélyi egyháztörténész által írt és aláírt levél
18272.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Minimális ajánlat:
1 000 Ft
1 000 1 200 1 400
18273.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200
1939 novembere, Kecskeméti György (1901-1944) író, újságíró, a Pester Lloyd felelős szerkesztője gyászbeszéde Gerő Ödön (1863-1939) műkritikus, író temetésekor. Két géppel írt oldal, Kecskeméti György autográf aláírásával. Egy apró sérüléssel és egy kisebb szakadással. Gerő Ödön húsz éven keresztül a haláláig a Pester Lloyd művészeti rovatának vezetője, műkritikusa volt. A tételhez tartozik Szentgyörgyvári Gyenes Lajos (1890-1971), a Munkácsy-Céh főtitkárának gyászbeszéde, egy géppel írt oldal, apró foltokkal.
18274.

Licitálható
Kikiáltási ár:
5 500 Ft
14,91
17,19
Minimális ajánlat:
5 500 Ft
5 500 6 500 7 500
Kopasz Márta (1911-2011): Kogutowicz Károly (1886-1948) geográfus, egyetemi tanár üdvözlete (Merry Christmas 1938) a Felvidék visszacsatolása alkalmából, fametszet, papír, jelzett a dúcon, szép állapotban: 7x8,5 cm, papír méret: 14,5x17 cm
18275.

Licitálható
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Minimális ajánlat:
5 000 Ft
5 000 6 000 7 000
1940 Erdély, 5 db "Sepsiszentgyörgy visszatért" bélyegzés levelezőlapokon
18276.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800
1940 Erdély, 6 db "Visszatért" bélyegzés levelezőlapokon (Bánffyhunyad, Dés, Marosvásárhely, Sepsiszentgyörgy, Szászrégen)
18277.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800
1940 Remsey [Jenő] György (1885-1980)festőművész, grafikus, lapszerkesztő, író autográf sorai, aláírásával a Pilvax-Kör 1940. október 26.-án tartandó tanácskozására, Légrády Sándor (1906-1987) festőművész, grafikus részére.
18278.

Licitálható
Kikiáltási ár:
10 000 Ft
Minimális ajánlat:
10 000 Ft
10 000 12 000 14 000

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft