Történelmi dokumentumok, kéziratok, érdekességek

Tételek száma: 180

1891 Bánhorváth kisközség (ma Bánhorváti része) felvételi előrajzai 30 db nagy méretű kézzel rajzolt térkép a település környékéről, a mérnökök aláírásával. merített papíros íveken 48x40 cm + Bánhorvát község házjegyzéke 10 p.   Ezek a rajzok a település és a környező területek: földek, utak, dűlők, közművek és természetes képződmények, topográfiai felmérését dokumentálják a XIX. század végéről. A XIX. század végi Magyarországon a felvételi előrajzok a Helytartótanács majd később a Mezőgazdasági Minisztérium Mezőgazdasági és Ipari Főosztálya alá tartozó térképészeti felmérésekhez készültek. Céljuk:   földbirtokok, parcellák feltérképezése,  települési terjeszkedések dokumentálása,  infrastrukturális tervezés (út-, vasút-, csatornahálózat),  adó- és birtokviszonyi adatbázisok kiegészítése.  Ez a sorozat egyedi kézi munka, nem tömeges nyomtatott kiadvány ezért különösen jelentős gyűjtői értékű. A rajzokon jellemzően látható:   településtérkép részlet  földbirtokhatárok, dűlőnevek  utak, patakok, erdők, legelők  temető, középületek, malmok, tanyák  terepviszonyok árnyékolással, szintvonalak nélkül
18218.

1891 Bánhorváth kisközség (ma Bánhorváti része) felvételi előrajzai 30 db nagy méretű kézzel rajzolt térkép a település környékéről, a mérnökök aláírásával. merített papíros íveken 48x40 cm + Bánhorvát község házjegyzéke 10 p.

Ezek a rajzok a település és a környező területek: földek, utak, dűlők, közművek és természetes képződmények, topográfiai felmérését dokumentálják a XIX. század végéről.
  • földbirtokok, parcellák feltérképezése,
  • települési terjeszkedések dokumentálása,
  • infrastrukturális tervezés (út-, vasút-, csatornahálózat),
  • adó- és birtokviszonyi adatbázisok kiegészítése.
Ez a sorozat egyedi kézi munka, nem tömeges nyomtatott kiadvány ezért különösen jelentős gyűjtői értékű.
A rajzokon jellemzően látható:
  • településtérkép részlet
  • földbirtokhatárok, dűlőnevek
  • utak, patakok, erdők, legelők
  • temető, középületek, malmok, tanyák
  • terepviszonyok árnyékolással, szintvonalak nélkül

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,40
125,00
Minimális ajánlat:
40 000 Ft
40 000 48 000 55 000
1896 Bp., Vörös László (1848-1925) államtitkár, később kereskedelemügyi miniszter (1905-1906) autográf aláírása kinevezésen
18219.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
1898 Híd tervezési megbízása, rajzok és számítások. 10+2 p.
18220.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 400 Ft
Minimális ajánlat:
1 400 Ft
1 400 1 600 1 800
Zalay Lajos országos kir. telekkönyvi betétszerkesztő megbírált költeményei. November 10. 1899. Autográf versek 151 beírt oldalon. Aranyozott egészvászon kötésben, gerince sérült.  Zalay Lajos, (1849-1899) középiskoláit Nagy-Kanizsán, Székesfejérvárt, Pesten és Sopronban végezte. 1869 óta működik a hirlapirodalom terén; írt lyrai költeményeket tárczákat, társadalmi. közgazdasági és jogtudományi czikkeket; munkatársa volt a Zalai Közlönynek (1869. eredeti és németből fordított költemények), a Somogynak és a Kandi Klári cz. hölgy-élczlapnak; a 80-as években írt a Sopronba (Zalaberki Tihamér név alatt 1884-1885. május) és a Győri Közlönybe; telekkönyvi czikkei a Telekkönyvi Közlönyben (1883.) jelentek meg. Munkája: Adatok az új telekkönyvi törvényjavaslathoz. Győr, 1885. (Különnyomat a Győri Közlönyből.)
18221.

Zalay Lajos országos kir. telekkönyvi betétszerkesztő megbírált költeményei. November 10. 1899. Autográf versek 151 beírt oldalon. Aranyozott egészvászon kötésben, gerince sérült.

Zalay Lajos, (1849-1899) középiskoláit Nagy-Kanizsán, Székesfejérvárt, Pesten és Sopronban végezte. 1869 óta működik a hirlapirodalom terén; írt lyrai költeményeket tárczákat, társadalmi. közgazdasági és jogtudományi czikkeket; munkatársa volt a Zalai Közlönynek (1869. eredeti és németből fordított költemények), a Somogynak és a Kandi Klári cz. hölgy-élczlapnak; a 80-as években írt a Sopronba (Zalaberki Tihamér név alatt 1884-1885. május) és a Győri Közlönybe; telekkönyvi czikkei a Telekkönyvi Közlönyben (1883.) jelentek meg. Munkája: Adatok az új telekkönyvi törvényjavaslathoz. Győr, 1885. (Különnyomat a Győri Közlönyből.)

Licitálható
Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Minimális ajánlat:
8 000 Ft
8 000 9 500 11 000
1899 Kolozsvár, Herrmann Antal (1851-1926) néprajzkutató, az Erdélyrészi Kárpát-Egyesület (EKE) alelnöke részére címzett portómentes levelezőlap, amelyben megbízzák Orbán Balázs A Székelyföld leírása c. munkája egy példányának beszerzésével Kun Sándor könyvkereskedőtől
18222.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
cca 1900 Keményhátú fotó kartonjára ragasztott havasi gyopár az Alpokból, Tirolból, 10,5×6,5 cm
18223.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 800 Ft
Minimális ajánlat:
2 800 Ft
2 800 3 200 3 800
1901-1924 6 db érdekes levelezőlap: távirat-lap, levelezőlapok "Magyar Köztársaság 1918. november 16.", illetve "Levélbélyeggyűjtők Első Hazai Egyesülete 1884-1924" bélyegzésekkel, kitöltetlen hadifogoly levelezőlapok
18224.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800
cca 1905 Lóczy Lajos (1849-1920) geológus autográf képeslapja Nagyilosvai Ilosvay Lajos (1851-1936. ) vegyész, egyetemi tanár, akadémikus részére új évi jókívánatokkal
18225.

Licitálható
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Minimális ajánlat:
5 500 Ft
5 500 6 500 7 500
1906 Bp., báró Szterényi József (1861-1941) államtitkár, később kereskedelemügyi miniszter (1918. jan. 25. - okt. 31.) autográf aláírása kinevezésen
18226.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
1907 Orosz színházi előadás, az Európa koncert terem programja hat színű selyemre nyomva, két íven. 47x35 cm 1907 Russian theater performance, concert hall program printed on 6-color silk, on two sheets. 47x35 cm
18227.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
1907 Vác, ,,Dr. Réthy Mór építkezése a hójában", Réthy Mór (1870-ig Rothbaum) (1846-1925) matematikus, fizikus, az MTA tagja házépítésének 2 db tervrajza, 1 : 40, feltekerve, kissé foltos, hajtásnyomokkal, 37,5x66,5 cm és 47x37 cm
18228.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
1911 Mindszenti takarékpénztár székház és bérház tervpályázatára készült 2 db rajz, udvari homlokzat és pince alaprajz, 1:200, akvarell, tus, papír, jelzés nélkül, kartonra kasírozva, 17x25 cm
18229.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft