1891 Bánhorváth kisközség (ma Bánhorváti része) felvételi előrajzai 30 db nagy méretű kézzel rajzolt térkép a település környékéről, a mérnökök aláírásával. merített papíros íveken 48x40 cm + Bánhorvát község házjegyzéke 10 p.
Ezek a rajzok a település és a környező területek: földek, utak, dűlők, közművek és természetes képződmények, topográfiai felmérését dokumentálják a XIX. század végéről. A XIX. század végi Magyarországon a felvételi előrajzok a Helytartótanács majd később a Mezőgazdasági Minisztérium Mezőgazdasági és Ipari Főosztálya alá tartozó térképészeti felmérésekhez készültek. Céljuk:
Zalay Lajos országos kir. telekkönyvi betétszerkesztő megbírált költeményei. November 10. 1899. Autográf versek 151 beírt oldalon. Aranyozott egészvászon kötésben, gerince sérült.
Zalay Lajos, (1849-1899) középiskoláit Nagy-Kanizsán, Székesfejérvárt, Pesten és Sopronban végezte. 1869 óta működik a hirlapirodalom terén; írt lyrai költeményeket tárczákat, társadalmi. közgazdasági és jogtudományi czikkeket; munkatársa volt a Zalai Közlönynek (1869. eredeti és németből fordított költemények), a Somogynak és a Kandi Klári cz. hölgy-élczlapnak; a 80-as években írt a Sopronba (Zalaberki Tihamér név alatt 1884-1885. május) és a Győri Közlönybe; telekkönyvi czikkei a Telekkönyvi Közlönyben (1883.) jelentek meg. Munkája: Adatok az új telekkönyvi törvényjavaslathoz. Győr, 1885. (Különnyomat a Győri Közlönyből.)
1899 Kolozsvár, Herrmann Antal (1851-1926) néprajzkutató, az Erdélyrészi Kárpát-Egyesület (EKE) alelnöke részére címzett portómentes levelezőlap, amelyben megbízzák Orbán Balázs A Székelyföld leírása c. munkája egy példányának beszerzésével Kun Sándor könyvkereskedőtől
1901-1924 6 db érdekes levelezőlap: távirat-lap, levelezőlapok "Magyar Köztársaság 1918. november 16.", illetve "Levélbélyeggyűjtők Első Hazai Egyesülete 1884-1924" bélyegzésekkel, kitöltetlen hadifogoly levelezőlapok
cca 1905 Lóczy Lajos (1849-1920) geológus autográf képeslapja Nagyilosvai Ilosvay Lajos (1851-1936. ) vegyész, egyetemi tanár, akadémikus részére új évi jókívánatokkal
1907 Orosz színházi előadás, az Európa koncert terem programja hat színű selyemre nyomva, két íven. 47x35 cm 1907 Russian theater performance, concert hall program printed on 6-color silk, on two sheets. 47x35 cm
1907 Vác, ,,Dr. Réthy Mór építkezése a hójában", Réthy Mór (1870-ig Rothbaum) (1846-1925) matematikus, fizikus, az MTA tagja házépítésének 2 db tervrajza, 1 : 40, feltekerve, kissé foltos, hajtásnyomokkal, 37,5x66,5 cm és 47x37 cm
1911 Mindszenti takarékpénztár székház és bérház tervpályázatára készült 2 db rajz, udvari homlokzat és pince alaprajz, 1:200, akvarell, tus, papír, jelzés nélkül, kartonra kasírozva, 17x25 cm