1930 Magyar Irodalmi és Művészeti Szövetség levele Gerő Ödön (1863-1939) író, műkritikus, a Pester Lloyd munkatársához, amelyben közlik vele, hogy a Kritikusi Szakosztály választmányi tagjává választották, Ugron Gábor (1880-1960) elnök, korábbi belügyminiszter és Déry Béla (1870-1932) festőművész, főtitkár autográf aláírásával. Fejléces papíron.
1930 a Munkácsy-céh levele Gerő Ödön (1863-1939) író, műkritikus, a Pester Lloyd munkatársához, amelyben megköszönik munkáját, Márk Lajos (1867-1940) elnök és Szentgyörgyvári (Sz.) Gyenes Lajos (1890-1971) főtitkár autográf aláírásával. Munkácsy-céh bélyegzőjével.
1931 Budapesti kereskedelmi akadémia. Heinrich János (1887?1964) tanfelügyelő, tanügyi főtanácsos, illetve kereskedelmi akadémiai igazgató autográf soraival ellátott levél.
1931 Geleji Sándor (1898-1967), a csepeli Weiss Manfréd Művek későbbi igazgatójának (1945-49), későbbi kétszeres Kossuth-díjas professzor és Gerő Zsófia (1895-1966), Gerő Ödön (1863-1939) műkritikus, író lánya házasságkötése alkalmából írt gratuláló sorok, össz. több mint 80 levélen (többségében eredeti borítékban) és névjegykártyán. A tételhez tartozik öt értesítő a házasságkötésről.
cca 1931-34 Geleji Sándor (1898-1967), a csepeli Weiss Manfréd Művek igazgatójának (1945-49), későbbi kétszeres Kossuth-díjas professzor öt személyes hangú levele feleségéhez, Gerő Zsófiához (1895-1966), Gerő Ödön (1863-1939) műkritikus, író lányához, autográf aláírásával, eredeti borítékban. A tételhez tartozik egy levelezőlap is.
1932 Aba János oklevélrajzoló által tervezett oklevelek 6 db fotó. közötte Magyar Nemzeti Szövetség irredenta oklevél, Miskolci és Abauj vármegyei oklevelek. Fotók 20x15 cm méretekben. A tervező által feliratozott lapokon.
1933 Cholnoky Jenő (1870-1950) földrajztudós autográf aláírással ellátott levele a Magyar Földrajzi Társaságot bemutató, ajánló levelén.
A Magyar Földrajzi Társaság, amely 1872-ben alakult, a hazai földrajztudomány egyik legfontosabb intézményi kerete volt. A Társaság célja a földrajzi kutatások előmozdítása, az ismeretterjesztés, valamint a nemzetközi tudományos kapcsolatok ápolása volt. Tevékenysége kiterjedt előadások, kiadványok és kutatási programok szervezésére, jelentős szerepet játszott a magyar földrajztudomány nemzetközi beágyazásában. A két világháború közötti időszakban a Társaság a magyar tudományos élet egyik meghatározó fóruma maradt, különösen a földrajzi oktatás és kutatás intézményesítésében. Cholnoky Jenő a 20. századi magyar földrajztudomány egyik legnagyobb hatású alakja volt. Egyetemi tanárként, akadémikusként és kutatóként a geomorfológia, a vízrajz és a tájföldrajz területén alkotott maradandót; nevéhez fűződik a Balaton tudományos vizsgálatának megszervezése és irányítása. A Magyar Földrajzi Társaságban hosszú időn át vezető szerepet töltött be, elnökként és irányító személyiségként aktívan formálta annak szakmai irányvonalát és közéleti szerepét. A levél nem csupán személyes autográf dokumentum, hanem hiteles forrás a két világháború közötti magyar tudományos intézményrendszer működéséről és önmeghatározásáról.
1933 Bp., Gustinus Ambrosi (1893-1975) osztrák, részben magyarországi (biai) nagyszülőkkel rendelkező szobrász saját kézzel aláírt levele fejléces levélpapírján Gerő Ödön magyar műkritikusnak, a Pester Lloyd munkatársának, a budapesti Ernst Múzeumban rendezett kiállítása alkalmából és azzal kapcsolatos részletekkel. További rendkívül érdekes sorokkal Mussolini és Magyarország kapcsolatáról, mely szerint Mussolini Magyarország őszinte barátja: "Mussolini ist ein ehrlicher Freund Ungarns. Wie ich ihn 1924 bat, Ungarn bei der Internationalen Kunstausstellung im heiligen Jahre 1925 auch die Ungarn zu laden, hat er gleich verfügt (...)" A lap alján rövid üdvözlő sorokkal Vészi részére, azaz Vészi József (1858-1940) magyar író, újságíró, országgyűlési képviselő, a Pester Lloyd főszerkesztője részére. Fejléces papíron, két kézzel írt oldal német nyelven, Ambrosi autográf aláírásával. Eredeti borítékkal. / 1933 Gustinus Ambrosi, Austrian sculptor's (1893-1975) autograph letter to Ödön Gerő, journalist and critic of Pester Lloyd, in which he expresses his thoughts about his exhibition in Budapest and on the relationship between Mussolini and Hungary. In German languague, with original envelope.
1933 Bécs, Gustinus Ambrosi (1893-1975) osztrák, részben magyarországi (biai) nagyszülőkkel rendelkező szobrász saját kézzel aláírt levele fejléces levélpapírján Gerő Ödön magyar műkritikusnak, a Pester Lloyd munkatársának, a budapesti Ernst Múzeumban rendezett kiállításának előkészületeiről, logisztikájáról írva. További sorokkal a nagyszülei bia temetőben található sírjának tervezett meglátogatásáról. Fejléces papíron, egy géppel írt oldal német nyelven, Ambrosi autográf aláírásával. / 1933 Gustinus Ambrosi, Austrian sculptor's (1893-1975) autograph letter to Ödön Gerő, journalist of Pester Lloyd, in which he expresses his thoughts about the planning of his exhibition in Budapest. In German languague.
1935 Látogatás a náci Németországban. Magyar mérnök utazásán készített fotóalbum, Az elején korabeli horogkeresztes zászlóval 27 cm valamint 130 fotóval közötte sok érdekesség, állomás, szélmalom, Bayer művek, katonazenekar, náci épületek.