1943 dr. Bernát Gyula (1896-1991) a Darányi Ignác Agrártudományos Társaság titkárának aláírása egy jutalomdíjról értesítő levélen, a társaság fejléces papírján, hajtott.
1943 Bp., glogoni Andreich Jenő (1890-1953) mérnök, közgazdász, konjunktúrakutató, egyetemi tanár aláírása egy gépelt gratuláló levélen, fejléces, címeres papíron.
1944 Debrecen Mata János (1907?1944) grafikus, költő autográf levele Szabó Imre (1904-1958): szerkesztőnek az Exodus könyvkiadó alapítójának, melynek Kner Imre könyvkiadóval szóló vitájáról ad számot.
1944-1945 Salgótarján, a háborúba behívott katona feleségének naplója, férjének címzett, levélszerű bejegyzésekkel, több mint 100 beírt oldalon, érdekes tartalommal. Az utolsó bejegyzés 1945.X.30-ra datálva: ,,Isten hozott ma nagy örömünkre s szeretettel átadom feljegyzéseimet. Katkád". Félvászon-kötésben, sérült gerinccel, belül a lapok nagyrészt jó állapotban.
cca 1944-1946 Emlékkönyv bejegyzésekkel és rajzokkal, benne Fábry Edit (1923-1990) és Vályi Éva operaénekesnők, valamint Halmy Lujza (1916-2000) ének- és mozdulatművész aláírásával, széteső állapotban, kijáró lapokkal
cca 1949 "Postások! Ti is az ujjáépítés élharcosai közé tartoztok! Az ország további ujjáépítésének sikere a ti munkátoktól is függ! A demokráciának kötelessége gondoskodni számotokra a biztos, békés, jobb megélhetésről!", Magyar Kommunista Pár választási propaganda szórólap, Bp., Szikra-ny., foltos, szakadt, 2 sztl. lev., 21x15 cm