Térképek

Tételek száma: 126

20031.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Minimális ajánlat:
1 200 Ft
1 200 1 400 1 600
1959 Tisza-túra útvonal térkép és menetrend, kézzel írt feljegyzésekkel, kissé sérült, ragasztott, 55,5x43 cm
20032.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Minimális ajánlat:
1 600 Ft
1 600 1 800 2 200
A Zala vízgyűjtője a XVIII. sz. végén. 44x44 cm
20033.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Minimális ajánlat:
1 200 Ft
1 200 1 400 1 600
2 db térkép: 1926 Vas vármegye térképe, 1 : 385.000, viseltes állapotban, sérülésekkel, 35x42 cm + 1941 Tolna vármegye térképe, 1 : 335.000, rajta filctollas jelöléssel, 35x25 cm
20034.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Minimális ajánlat:
1 800 Ft
1 800 2 000 2 400
20035.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Minimális ajánlat:
1 600 Ft
1 600 1 800 2 200
20036.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Minimális ajánlat:
1 200 Ft
1 200 1 400 1 600
Kb 60 db modern térkép, nagyrészt magyar várostérképek, kevés európai.
20037.

Licitálható
Kikiáltási ár:
10 000 Ft
Minimális ajánlat:
11 000 Ft
11 000 13 000 15 000
[Térkép] Csonkamagyarország áttekintő autotérképe. Tervezte: Gergely Endre. Mérték: 1:500,000. (1928). Budapest, 1928. Magyar Királyi Állami Térképészet. Színes térkép, mérete: 585x930 mm egy 690x995 mm méretű térképlapon. Vízrajzi, település- és közlekedéshálózati részleteket hordozó térképünk elsődleges célja az ország első-, másod- és harmadrendű autóútjainak feltüntetése. Térképünk megyebeosztása az 1923-as megyerendezést követi: így jött létre a térképünkön látható Nógrád és Hont, Borsod, Gömör és Kishont vagy déli határszélen Csanád, Arad és Torontál vármegyék átmenetinek szánt közigazgatási egysége. Főbb országos utaink már ekkor is a későbbi autópályák útvonalát követik. Az ország dunántúli és alföldi része közötti összeköttetés hiányát már érzékelte a politikai vezetés, és mivel Budapesttől délre csak Bajánál vezetett át közúti (és vasúti) híd, így 1928-ban, térképünk készültének évében megkezdődött az új híd építése Dunaföldvárnál. Ezt az új közúti hidat 1930-ban adták át, térképünk értelemszerűen még nem szerepelteti. Lapunk rendőrkapitánysági részletei első ránézésre furcsának hathatnak, ám egyből érthetővé válik, ha tekintetbe vesszük az alul elhelyezett feliratot, mely szerint térképünk a Rendőrségi zsebkönyv tulajdona. Alsó sarkaiban kisebb foltosság, apró sérülések és halvány elszíneződések a hajtások mentén, apró foltosság a hátoldalon. Jó állapotú térkép, hajtogatva.
20038.

Vízrajzi, település- és közlekedéshálózati részleteket hordozó térképünk elsődleges célja az ország első-, másod- és harmadrendű autóútjainak feltüntetése. Térképünk megyebeosztása az 1923-as megyerendezést követi: így jött létre a térképünkön látható Nógrád és Hont, Borsod, Gömör és Kishont vagy déli határszélen Csanád, Arad és Torontál vármegyék átmenetinek szánt közigazgatási egysége. Főbb országos utaink már ekkor is a későbbi autópályák útvonalát követik. Az ország dunántúli és alföldi része közötti összeköttetés hiányát már érzékelte a politikai vezetés, és mivel Budapesttől délre csak Bajánál vezetett át közúti (és vasúti) híd, így 1928-ban, térképünk készültének évében megkezdődött az új híd építése Dunaföldvárnál. Ezt az új közúti hidat 1930-ban adták át, térképünk értelemszerűen még nem szerepelteti. Lapunk rendőrkapitánysági részletei első ránézésre furcsának hathatnak, ám egyből érthetővé válik, ha tekintetbe vesszük az alul elhelyezett feliratot, mely szerint térképünk a Rendőrségi zsebkönyv tulajdona. Alsó sarkaiban kisebb foltosság, apró sérülések és halvány elszíneződések a hajtások mentén, apró foltosság a hátoldalon.
Jó állapotú térkép, hajtogatva.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200
20039.

Licitálható
Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,20
62,50
Minimális ajánlat:
20 000 Ft
20 000 24 000 28 000
20040.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,96
6,88
Minimális ajánlat:
2 200 Ft
2 200 2 600 3 000
20041.

Licitálható
Kikiáltási ár:
12 000 Ft
Minimális ajánlat:
12 000 Ft
12 000 14 000 16 000
20042.

Licitálható
Kikiáltási ár:
900 Ft
2,44
2,81
Minimális ajánlat:
900 Ft
900 1 000 1 200

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft