I. világháború és környéke Lengyelországi területek térképgyűjteménye. Katonai és front térképek, ritka kiadások, részben kézzel rajzoltak változó méretekben ca 1900-1918
World War I and its surroundings Map collection of Polish territories. Military and front maps, rare editions, partly hand-drawn in varying sizes ca 1900-1918
1 : 75.000-es méretarányú katonai térképek gyűjteménye: a történelmi Magyarország és az Osztrák-Magyar Monarchia területei (Magyarország, Ausztria, Csehország, Szlovákia, Horvátország, Szerbia, stb.); összesen 125 db térkép, nagyrészt jó állapotú lapokkal. néhány lap vászonra kasírozva Tartalmas gyűjtemény, érdemes személyesen is átnézni!
2 db térkép-melléklet könyvben (egy duplummal): Pesti Magyar Kereskedelmi Bank - Az intézet fiókhálózata 1941-ben Budapest székesfőváros területén, 56x29 cm + Magyarország 1941 július havában - Az intézet vidéki fiók és leányintézeteinek hálózata, 29x41,5 cm (x2) Pesti Magyar Kereskedelmi Bank 1841-1941. Száz esztendő emlékei. Dr. Lamotte Károly bevezetőjével. Bp., 1941, Pesti Magyar Kereskedelmi Bank. Kiadói papírkötés, hártyapapír védőborítóban.
[A Magas Tátra nagy méretű litografált térképe] 1897 Detailkarte der Tátra-Gebietes in 2 Blättern. Reproduction der Neuaufnahme v. Jahre 1896/97. 1:25000, Hrsg. vom k. und k. militär-geographischen Institut, Wien. A Magas-Tátra térképe, négy vászonra ragasztott szelvényen, jelmagyarázattal. A teljesen soha el nem készült IV. katonai felmérés egyetlen, a történelmi Magyarországról készült szelvénye. Kopott, bőrborítású papír védőtokban. /
1897 Detailkarte der Tátra-Gebietes in 2 Blättern. Reproduction der Neuaufnahme v. Jahre 1896/97. 1:25000, Hrsg. vom k. und k. militär-geographischen Institut, Wien. The map of the High Tatras, four map sheets on canvas, with legend. The only part of the never totally finished 4th Military Mapping Survey of Austria-Hungary which was made about the territory of the Kingdom of Hungary. In a worn out leather-covered paper case.
1748 Mayer, Tobias (1723-1762) - Dorn, Sebastian (1705-1778): Carte des Indes Orientales dessinée suivant les observations les plus recentes, dont le principal est tirée des cartes hydrographiques de Mr. D'Apres de Mannevillette. Dediée tres humblement á Son Altesse Serenissime Monsgr. le Prince Guillaume Charles Henry Friso, Souverain Prince d'Orange, Pr. de S.E. de Nassa, Stadthoudre hereditaire, Admiral et General Capit. des Provinces unies etc. etc, Chevalier de l'Ordre de Jarretiere, par ses tres humbles et tres soumis serviteurs l'Auteur et les. Heritiers de Homan. ... Nuremberg, 1748, les Heritiers de Homann, francia nyelven, színezett rézmetszet, papír, jelzett a dúcon, paszpartu, üvegezett fa keretben, kis gyűrődésektől, apró foltoktól eltekintve jó állapotban, 51x86 cm, keret: 71x106 cm
1940 Franciaország térképe, az Illustrierter Beobachter c. német magazin különszámának melléklete, 1 : 750.000, kisebb lapszéli szakadással, 74,5x55 cm