Könyvek: Vallás

Tételek száma: 112

Olvasókönyv a református elemi népiskolák V. osztálya számára. A Református Egyetemes Konvent megbízásából szerkesztette Szondy György. Debrecen, [1938]. Debrecen sz. kir. város és a Tiszántúli Református Egyházkerület Könyvnyomda-vállalata. 260 p. Szövegközti rajzokkal gazdagon illusztrált népiskolai olvasókönyvünk protestáns művelődéstörténeti emlék. Ismeretterjesztő, honismereti, néprajzi, erkölcsi írásai alföldi-kálvinista szempontot őriznek, szépirodalmi anyagában feltűnően nagy a protestáns szerzők aránya (Arany János, Tompa Mihály, Szász Károly; Fáy András, Kós Károly). Honismereti írásai a Balaton és a főváros mellett elsősorban a protestáns művelődés szempontjából kitüntetett szerepet játszó erdélyi és abaúj-zempléni vidékekre kalauzolnak. A hónaponkénti beosztás szerinti olvasókönyvben történeti életrajzok mellett (Luther Márton, Kálvin János, Lorántffy Zsuzsanna, Széchenyi István portréi mellett) mezőgazdasági, egészségnevelési és környezetvédelmi írásokban, illetve hitéleti szövegekben tallózhatunk. Példányunk összesen nyolc oldala (fél íve) nyomás nélkül maradt. Fűzve, feliratozott, enyhén sérült, foltos kiadói borítóban.
24419.

Olvasókönyv a református elemi népiskolák V. osztálya számára. A Református Egyetemes Konvent megbízásából szerkesztette Szondy György.
Debrecen, [1938]. Debrecen sz. kir. város és a Tiszántúli Református Egyházkerület Könyvnyomda-vállalata. 260 p.
Szövegközti rajzokkal gazdagon illusztrált népiskolai olvasókönyvünk protestáns művelődéstörténeti emlék. Ismeretterjesztő, honismereti, néprajzi, erkölcsi írásai alföldi-kálvinista szempontot őriznek, szépirodalmi anyagában feltűnően nagy a protestáns szerzők aránya (Arany János, Tompa Mihály, Szász Károly; Fáy András, Kós Károly). Honismereti írásai a Balaton és a főváros mellett elsősorban a protestáns művelődés szempontjából kitüntetett szerepet játszó erdélyi és abaúj-zempléni vidékekre kalauzolnak. A hónaponkénti beosztás szerinti olvasókönyvben történeti életrajzok mellett (Luther Márton, Kálvin János, Lorántffy Zsuzsanna, Széchenyi István portréi mellett) mezőgazdasági, egészségnevelési és környezetvédelmi írásokban, illetve hitéleti szövegekben tallózhatunk.
Példányunk összesen nyolc oldala (fél íve) nyomás nélkül maradt.
Fűzve, feliratozott, enyhén sérült, foltos kiadói borítóban.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Borromeus. Kath. hitszónoklati folyóirat. XXII. évf. 1907-1908. [Egy kötetben.] Szerk. és kiadja: Gerebenics Sándor. Győr, 1908, Győregyházmegye-ny., 889+[1] p.+V p. Félvászon-kötésben, kissé viseltes borítóval és gerinccel, helyenként foltos lapokkal.
24420.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
2 db - P. Szőke János: Márton Áron. Nyíregyháza, 1990. + Dr. Marton József (szerk.): Márton Áron emlékkönyv születésének 100. évfordulóján. Kolozsvár, 1996, Gloria. Kötetenként változó kötésben, jó állapotban.
24421.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Kiss Sándor: Ifjúsági munka magyar református egyházban. Gyakorlati theologiai magántanári dolgozat. Bp., 1941, Bethlen Gábor, 238+2 p. Kiadói papírkötés.
24422.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Pataky László: Az őrségi református egyházmegye története. 1992, Szabad Tér Kiadó. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
24423.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Kősziklán épült ház ostroma. Kocsi Csergő Bálint latin munkája után fordította Felső-Csernátoni Bod Péter. Lipcse, 1866, Köhler. Kiadói papírkötés, viseltes állapotban.
24424.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 800 Ft
Minimális ajánlat:
2 800 Ft
2 800 3 200 3 800
Lozano, Neal: Eloldozva. Szabadság Krisztusban: A szabadító szolgálat kézikönyve. 2015, Marana Tha. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
24425.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 800 Ft
Minimális ajánlat:
2 800 Ft
2 800 3 200 3 800
P. Láng Siegfried M. ORC: Magyarság öt-seb titka (Misztériuma). Bp., 2008. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
24426.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200
Gálffy László: Jezsuita szellem. Bp., 1942, Korda Rt., 1 t.+ 87+[1] p. Második kiadás. Kiadói papírkötés, viseltes, foltos borítóval, sérült gerinccel, helyenként lapszéli ázásnyomokkal.
24427.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200
Dr. Schlőr Alajos: Miért vagyok katolikus? avagy mindegy-e, bármilyen vallást követni? Kalocsa, 1863, Malatin és Holmeyer. Kiadói papírkötés, viseltes állapotban.
24428.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800
Magyar Katolikus Almanach. III. évf. Szerk.: Gerevich Tibor, Leopold Antal, Zsembery István. Kiadja Országos Katolikus Szövetség. Bp., 1929, Stephaneum. Átkötött kopott, félvászon-kötés.
24429.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800
Megszentelt hazaszeretet. Egyházi beszéd, melyet Szent István király és hitvalló ünnepén, 1906. augusztus 20-án Bécsben, a kapuczinus atyák templomában mondott: Dr. Vucskics Gyula, szentszéki ülnök, nagyváradi esperes-plébános. Nagyvárad, 1906, Szent László Nyomda. Javított papírkötésben, kopottas állapotban.
24430.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft