Licitálható
24419.
Könyvek: Vallás
3 000 Ft
8,13 EUR, 9,38 USD
3 000 Ft
Olvasókönyv a református elemi népiskolák V. osztálya számára. A Református Egyetemes Konvent megbízásából szerkesztette Szondy György.
Debrecen, [1938]. Debrecen sz. kir. város és a Tiszántúli Református Egyházkerület Könyvnyomda-vállalata. 260 p.
Szövegközti rajzokkal gazdagon illusztrált népiskolai olvasókönyvünk protestáns művelődéstörténeti emlék. Ismeretterjesztő, honismereti, néprajzi, erkölcsi írásai alföldi-kálvinista szempontot őriznek, szépirodalmi anyagában feltűnően nagy a protestáns szerzők aránya (Arany János, Tompa Mihály, Szász Károly; Fáy András, Kós Károly). Honismereti írásai a Balaton és a főváros mellett elsősorban a protestáns művelődés szempontjából kitüntetett szerepet játszó erdélyi és abaúj-zempléni vidékekre kalauzolnak. A hónaponkénti beosztás szerinti olvasókönyvben történeti életrajzok mellett (Luther Márton, Kálvin János, Lorántffy Zsuzsanna, Széchenyi István portréi mellett) mezőgazdasági, egészségnevelési és környezetvédelmi írásokban, illetve hitéleti szövegekben tallózhatunk.
Példányunk összesen nyolc oldala (fél íve) nyomás nélkül maradt.
Fűzve, feliratozott, enyhén sérült, foltos kiadói borítóban.
| 1.000 Ft-ig | 100 Ft |
| 5.000 Ft-ig | 200 Ft |
| 10.000 Ft-ig | 500 Ft |
| 20.000 Ft-ig | 1.000 Ft |
| 50.000 Ft-ig | 2.000 Ft |
| 100.000 Ft-ig | 5.000 Ft |
| 200.000 Ft-ig | 10.000 Ft |
| 500.000 Ft-ig | 20.000 Ft |
| 1.000.000 Ft-ig | 50.000 Ft |
| 2.000.000 Ft-ig | 100.000 Ft |
| 5.000.000 Ft-ig | 200.000 Ft |
| 10.000.000 Ft-ig | 500.000 Ft |
| 10.000.000 Ft felett | 1.000.000 Ft |