Ákos László - Lakos György: Erdészélet Kemenesalján. Bp., 1955, Mezőgazdasági Kiadó, 104 p.+ 9 t. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, viseltes borítóval, kissé hullámos.
Homoki Nagy István: Szárnyas vadászmesterek. Fotóriport a vadászmadarakról. Írta és fényképezte - -. Bp.,1947., Országos Természettudományi Múzeum - Egyetemi Nyomda, 1 (címkép) t. + 61+3 p.+ 65 (egy színes, 64 kétoldalas) t. Egyetlen kiadás. A jogász végzettségű természetjáró és amatőr fotós Homoki Nagy István (1914-1979) karrierje 1945-ben fordult végleg a természetfilmezés felé, kötetében az 1947-ben készült, Szárnyas vadászmesterek című természetfilmjének emlékeiből és képanyagából szemezget, a képek közt értékes werkfotó-anyaggal. A szövegközti vadász életképeket Benyovszky István készítette. Kiadói félvászon kötésben, kopott, foltos borítóval.
Jurán Vidor: Vadászkrónika. Egy öreg vadász naplójából. A szerző, Jurán Vidor (1879-1963) vadász, író, szerkesztő által dedikált példány! Pozsony, 1960, Szlovákiai Szépirodalmi Könyvkiadó, 174+[2] p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé viseltes kiadói papír védőborítóban.
Kittenberger Kálmán: Kelet-Afrika vadonjaiban. Pfannl Egon rajzaival. Bp., 1981, Móra. Hatodik kiadás. Kiadói kartonált papírkötés. + Fekete István: Vuk. Állatregény. (Balogh Péter rajzaival.) Bp., 1975., Móra, (Athenaeum-ny.), 87+1 p. Harmad kiadás. Fekete István regénye ihlette Dargay Attila 1980-1981-ben rendezett egész estés rajzfilmjét, az 1980-as évek egyik legnagyobb hazai filmsikerét. Kiadói kopott egészvászon-kötésben, kopott borítóval.