Könyvek: Társadalomtudomány

Tételek száma: 128

Lévy-Bruhl, L[ucien]: Die Philosophie August Comte's. Übersetzt von Heinrich Molenaar. [Lipcse] Leipzig, 1902. Verlag der Dürr'schen Buchhandlung (Buchdruckerei des Waisenhauses in Halle an der Saale). [4] + 286 + [2] p. Első német kiadás. Lucien Lévy-Bruhl (1857-1939) francia filozófus, szociológus. Pályájának elején főként német filozófusokkal foglalkozott, érdeklődése a századfordulón fordult a tudomány- és morálfilozófia felé. Ennek jegyében írta meg összefoglalóját August Comte filozófiai munkásságáról, mely eredeti nyelven először 1900-ban jelent meg. Az első előzéken könyvkötői bélyegzés. Álbordás, aranyozott gerincű korabeli félmaroquin kötésben (Gottermayer Nándor, Budapest), felül aranyozott festésű lapszélekkel, a kötéstáblákon apró, halvány foltossággal. Részben felvágatlan, jó példány.
24065.

Lévy-Bruhl, L[ucien]: Die Philosophie August Comte's. Übersetzt von Heinrich Molenaar.
[Lipcse] Leipzig, 1902. Verlag der Dürr'schen Buchhandlung (Buchdruckerei des Waisenhauses in Halle an der Saale). [4] + 286 + [2] p. Első német kiadás.
Lucien Lévy-Bruhl (1857-1939) francia filozófus, szociológus. Pályájának elején főként német filozófusokkal foglalkozott, érdeklődése a századfordulón fordult a tudomány- és morálfilozófia felé. Ennek jegyében írta meg összefoglalóját August Comte filozófiai munkásságáról, mely eredeti nyelven először 1900-ban jelent meg.
Az első előzéken könyvkötői bélyegzés.
Álbordás, aranyozott gerincű korabeli félmaroquin kötésben (Gottermayer Nándor, Budapest), felül aranyozott festésű lapszélekkel, a kötéstáblákon apró, halvány foltossággal. Részben felvágatlan, jó példány.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
Kordás Ferenc: Brazíliai portugál nyelvkönyv magántanulók és tanfolyamok számára. Lingua Nyelvkönyvek. Bp.,[1947.],Lingua,(Független-ny.), 99 p. Kiadói papírkötés.
24066.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
Karoline Erika Zeintlinger: A pszichodráma-terápia tételeinek elemzése, pontosítása és újrafogalmazása J. L. Moreno után. Bp., 1991, Caritas Hungarica / Híd Családsegítő Központ / Magyar Pszichiátriai Társaság Pszichohygiénés Egyesülete / Nemzeti Egészségvédelmi Intézet. 197 p. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval, intézményi bélyegzésekkel.
24067.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
Ian Stewart - Vann Joines: A TA-MA. Bevezetés a korszerű tranzakcióanalízisbe. Bp., 1994, Xénia. Kiadói papírkötés, egy-két bejelöléssel, két kijáró lappal, kopott borítóval.
24068.

Licitálható
Kikiáltási ár:
5 500 Ft
14,91
17,19
Minimális ajánlat:
5 500 Ft
5 500 6 500 7 500
Hegel, G. W. F.: Előadások a művészet filozófiájáról. Mesteriskola. Ford.: Zoltai Dénes. Bp., 2004, Atlantisz, 373+11 p. Kiadói kartonált papírkötés.
24069.

Licitálható
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Minimális ajánlat:
5 000 Ft
5 000 6 000 7 000
Grant, Toni Dr.: A nőies nő avagy hogyan bánjunk a férfiakkal. 1990, Primo. Ajándékozási sorokkal. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
24070.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 400 Ft
11,92
13,75
Minimális ajánlat:
4 400 Ft
4 400 5 000 6 000
Martin Heidegger: Mi a metafizika? Bp., 1945, Egyetemi Nyomda, 23+1 p. Kiadói papírkötés, szakadt gerinccel, a borító felső sarkain kis hiányokkal.
24071.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
24072.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
Stolz, Friedrich - Schmalz, Joseph Hermann: Lateinische Grammatik. Laut- und Formenlehre, Syntax und Stilitik. Mit einem Angang über Lateinische Lexikographise von Ferdinand Heerdegen. München, 1910. C. H. Beck'sche Verlagsbuchhandlung. 779 + [5] p. A müncheni klasszika-filológusok által összeállított rendszeres latin leíró nyelvtan a hangtantól a mondattanig tekinti át a klasszikus latin nyelvészet szintjeit. A kötet végi stilisztikai fejezet részlegesen érint szövegtani kérdéseket is. Példányunk a munka negyedik kiadásából származik, az első kiadás az 1890-es években jelent meg. Példányunkból a címlap előtti levél hiányzik. Aranyozott gerincű korabeli félbőr kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
24073.

Stolz, Friedrich - Schmalz, Joseph Hermann: Lateinische Grammatik. Laut- und Formenlehre, Syntax und Stilitik. Mit einem Angang über Lateinische Lexikographise von Ferdinand Heerdegen.
München, 1910. C. H. Beck'sche Verlagsbuchhandlung. 779 + [5] p.
A müncheni klasszika-filológusok által összeállított rendszeres latin leíró nyelvtan a hangtantól a mondattanig tekinti át a klasszikus latin nyelvészet szintjeit. A kötet végi stilisztikai fejezet részlegesen érint szövegtani kérdéseket is. Példányunk a munka negyedik kiadásából származik, az első kiadás az 1890-es években jelent meg.
Példányunkból a címlap előtti levél hiányzik.
Aranyozott gerincű korabeli félbőr kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00
Minimális ajánlat:
3 200 Ft
3 200 3 800 4 400
Goethe, [Johann Wolfgang von]:  Az ifjú Werther keservei. Fordította Bajza Jenő. Pest, 1864. Heckenast Gusztáv (Landerer és Heckenast ny.) [4] + 191 + [1] p. Egyetlen kiadás. Goethe nevezetes szentimentális levélregénye eredeti nyelven először 1774-ben jelent meg. A kisvárosi társadalom szorítását és a viszonzatlan szerelem reménytelenségét tematizáló regény médiatörténeti eseménynek számított a korban, utánzói, paródiái születtek, sőt bizonyos mértékig divatot is teremtett. Teljes magyar kiadásai 1833-tól ismeretesek. Példányunk Bajza József fiának, a fiatalon elhunyt Bajza Jenőnek (1840-1863) fordítása. Változatának érdekessége, hogy Bajza Jenő az első levél előtti kiadói előszót elhagyja, ami a keretes szerkezetű levélregény értelmezéséhez új szempontokat adhat. A törzsszöveg előtt német nyelvű olvasói jegyzet. Néhány oldalon foltosság, az előzékeken javítások, az első előzéken könyvkötői könyvjegy. Aranyozott, vaknyomásos, enyhén kopott korabeli egészvászon kötésben (Méhner Vilmos, Budapest), aranyozott festésű lapszélekkel.
24074.

Goethe, [Johann Wolfgang von]: Az ifjú Werther keservei. Fordította Bajza Jenő.
Pest, 1864. Heckenast Gusztáv (Landerer és Heckenast ny.) [4] + 191 + [1] p. Egyetlen kiadás.
Goethe nevezetes szentimentális levélregénye eredeti nyelven először 1774-ben jelent meg. A kisvárosi társadalom szorítását és a viszonzatlan szerelem reménytelenségét tematizáló regény médiatörténeti eseménynek számított a korban, utánzói, paródiái születtek, sőt bizonyos mértékig divatot is teremtett. Teljes magyar kiadásai 1833-tól ismeretesek. Példányunk Bajza József fiának, a fiatalon elhunyt Bajza Jenőnek (1840-1863) fordítása. Változatának érdekessége, hogy Bajza Jenő az első levél előtti kiadói előszót elhagyja, ami a keretes szerkezetű levélregény értelmezéséhez új szempontokat adhat.
A törzsszöveg előtt német nyelvű olvasói jegyzet. Néhány oldalon foltosság, az előzékeken javítások, az első előzéken könyvkötői könyvjegy.
Aranyozott, vaknyomásos, enyhén kopott korabeli egészvászon kötésben (Méhner Vilmos, Budapest), aranyozott festésű lapszélekkel.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00
Minimális ajánlat:
3 200 Ft
3 200 3 800 4 400
K. Kovács László: A kolozsvári hóstátiak temetkezése. Kolozsvár, 1944, Erdélyi Tudományos Intézet (Minerva-ny.), 424 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, részben kissé fakó borítóval, kissé foltos gerinccel, egyébként jó állapotban.
24075.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00
Minimális ajánlat:
3 200 Ft
3 200 3 800 4 400
Immanuel Kant: Prekritikai írások 1754-1781. Összeáll. és a szerk. jegyzeteket írta: Ábrahám Zoltán. Sapientia Humana. Immanuel Kant művei. Bp., 2003., Osiris - Gond-Cura Alapítvány. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
24076.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 800 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft