Licitálható
24065.
Könyvek: Társadalomtudomány
6 000 Ft
16,26 EUR, 18,75 USD
6 000 Ft
Lévy-Bruhl, L[ucien]:
Die Philosophie August Comte's. Übersetzt von Heinrich Molenaar.
[Lipcse] Leipzig, 1902. Verlag der Dürr'schen Buchhandlung (Buchdruckerei des Waisenhauses in Halle an der Saale). [4] + 286 + [2] p. Első német kiadás.
Lucien Lévy-Bruhl (1857-1939) francia filozófus, szociológus. Pályájának elején főként német filozófusokkal foglalkozott, érdeklődése a századfordulón fordult a tudomány- és morálfilozófia felé. Ennek jegyében írta meg összefoglalóját August Comte filozófiai munkásságáról, mely eredeti nyelven először 1900-ban jelent meg.
Az első előzéken könyvkötői bélyegzés.
Álbordás, aranyozott gerincű korabeli félmaroquin kötésben (Gottermayer Nándor, Budapest), felül aranyozott festésű lapszélekkel, a kötéstáblákon apró, halvány foltossággal. Részben felvágatlan, jó példány.
| 1.000 Ft-ig | 100 Ft |
| 5.000 Ft-ig | 200 Ft |
| 10.000 Ft-ig | 500 Ft |
| 20.000 Ft-ig | 1.000 Ft |
| 50.000 Ft-ig | 2.000 Ft |
| 100.000 Ft-ig | 5.000 Ft |
| 200.000 Ft-ig | 10.000 Ft |
| 500.000 Ft-ig | 20.000 Ft |
| 1.000.000 Ft-ig | 50.000 Ft |
| 2.000.000 Ft-ig | 100.000 Ft |
| 5.000.000 Ft-ig | 200.000 Ft |
| 10.000.000 Ft-ig | 500.000 Ft |
| 10.000.000 Ft felett | 1.000.000 Ft |