Simon V. László: Úton a legendákkal - Puskás "Pancho" Öcsivel , Papp Lacival Magánkiadás, 2018. 364p. Kiadói papírkötésben Az UTE ökölvívó szakosztályának több sportolója által aláírt, dedikált!
Herrligkoffer, Karl - Schmitt, Fritz: Willy Merkl. Ein Weg zum Nanga Parbat. Leben, Vorträge und nachgelassene Schriften. München, é.n. (cca 1936-1940), Bergverlag Rudolf Rother, 235 p. Oldalszámozáson kívül egészoldalas, fekete-fehér fotókkal. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban,
Trenker, Luis Szerk.: Bergwelt - Wunderwelt Eine alpine Weltgeschichte unter Mitwirkung von Walter Schmidtunz Berlin 1930. F. W. Peters Verlag um Aranyozott kiadói egészvászon kötésben
Szepes Béla: Új sí 1x1 és magasiskola. Írta és rajzolta Szepes Béla. Budapest, 1941. Szerző (Stádium Sajtóvállalat Rt. ny.) 108 p. Egyetlen kiadás. Szepes Béla (1903-1986) síelő és gerelyhajító olimpikon, síoktató és sportkarikaturista, sportújságíró szakmunkáját oldalszámozáson belül szövegközti felvételek és saját rajzai illusztrálják. Az alapos sítechnikai szöveg után függelékként a megnagyobbodott ország erdélyi síterepeinek ismertetése. Az első nyomtatott oldalon szervezett síutak képes hirdetése, a címoldalon és az utolsó nyomtatott oldalon régi jegyzetek, az oldalakon enyhe vízfoltosság. Fűzve, színes, illusztrált, kiadói borítóban.