Könyvek: Sport, sakk, hegymászás

Tételek száma: 63

Magyar Turista Lexikon. A-Z. Szerk.: Polgárdy Géza. Dedikált! Bp.,1941, Eggerberger-féle Könyvkereskedés (Rényi Károly), 231 p. + 24 (kétoldalas fekete-fehér képtáblák) t. + 1 (Izsák Elek: Magyarország hegységei, rajta Nagy-Magyarország hegyvonulataival, kihajtható térkép, 23x36 cm) t. Fekete-fehér fotókkal, szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal, térkép-melléklettel. Egészvászon kötésben, az eredeti papírborítók bekötve.
22410.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
10 000 Ft
Minimális ajánlat:
10 000 Ft
10 000 12 000 14 000
Nagy Béla: Fradi futballévszázad. Írta és szerk.: - - . Szepesi György riportjaival. Bp., 1994, Trio, 288+(16) p. Első kiadás. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.  Benne Mészáros József ("Dodó") (1923-1997) labdarúgó, edző, az FTC Baráti Köre elnökének dedikációjával, valamint számos további, az FTC-hez kapcsolódó személy és labdarúgó aláírásával, köztük Dalnoki Jenő, Dékány Ferenc, Kecskés Zoltán, Lisztes Krisztián, Nagy Zsolt és mások (összesen 35 db). A címlapon a szerző, Nagy Béla (1944-2006) sportújságíró, Fradi-történész aláírásával.
22411.

Nagy Béla: Fradi futballévszázad. Írta és szerk.: - - . Szepesi György riportjaival. Bp., 1994, Trio, 288+(16) p. Első kiadás. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.

Benne Mészáros József ("Dodó") (1923-1997) labdarúgó, edző, az FTC Baráti Köre elnökének dedikációjával, valamint számos további, az FTC-hez kapcsolódó személy és labdarúgó aláírásával, köztük Dalnoki Jenő, Dékány Ferenc, Kecskés Zoltán, Lisztes Krisztián, Nagy Zsolt és mások (összesen 35 db). A címlapon a szerző, Nagy Béla (1944-2006) sportújságíró, Fradi-történész aláírásával.

Licitálható
Kikiáltási ár:
60 000 Ft
162,60
187,50
Minimális ajánlat:
60 000 Ft
60 000 70 000 80 000
Bakó Jenő: Eger, az úszó város. Benne Bakó Jenő, eredetileg Heizer Jenő (1921?2000) magyar úszó, mesteredző, sportvezető, szakíró és Válent Gyula (1926-2010) úszó, vízilabdázó, edző DEDIKÁCIÓJÁVAL! Eger, Egri Nyomda. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
22412.

Licitálható
Kikiáltási ár:
10 000 Ft
Minimális ajánlat:
10 000 Ft
10 000 12 000 14 000
Ifj. Vass Tibor - Nyíri Károly: Száz év - sokezer gól. Az ózdi labdarúgás krónikája. Nyíri Károly által DEDIKÁLT! 2009. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
22413.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
cca 1900-1910 Válogatott sakk-mester játszmák I-II. rész. Kézzel írt sakk játszma-gyűjtemény. A könyv második részre nagyrészt üres, kézzel számozott oldalakkal, 228+2+12 p. Azonosítatlan személy munkája, vagy másolata. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
22414.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
Mező Ferenc: Olympiai kalauz. Kelemen Kornél előszavával. Bp., 1936., Kir. M. Egyetemi Nyomda, 318+[2]+[32] (XI. Berlini Olymia műsora) p. + 16 t. (kétoldalas táblákon fotóanyag) + 2 melléklet (kihajtható és kétoldalas táblázat). Egyetlen kiadás. Az 1928. évi Amszterdami Olimpiai Játékok művészeti versenyeiben aranyérmet nyert Mező Ferenc sporttörténész új, aktualizált ,,Olympiai kalauz''-a a küszöbön álló Berlini Nyári Olimpiai játékok alkalmából röviden összefoglalja az ókori olimpiai játékok történetét, méltatja az olimpiai gondolatot, majd törzsanyagként közli az újkori nyári és téli olimpiai játékok versenyszámait és eredményeit Athéntól Garmisch-Partenkirchenig. A kihajtható és kétoldalas mellékleten a versengő nemzetek egyesített éremtáblázata, illetve az egyes sportágakban tapasztalható fejlődés táblázata. A kötetbe fűzve a másfél hónapon belül esedékes Berlini Olimpia programfüzete, melyben az olvasó rögzítheti a megszülető eredményeket. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, az berlini XI. Berlini Olymia műsora részen bejegyzésekkel.
22415.

Mező Ferenc: Olympiai kalauz. Kelemen Kornél előszavával. Bp., 1936., Kir. M. Egyetemi Nyomda, 318+[2]+[32] (XI. Berlini Olymia műsora) p. + 16 t. (kétoldalas táblákon fotóanyag) + 2 melléklet (kihajtható és kétoldalas táblázat). Egyetlen kiadás.
Az 1928. évi Amszterdami Olimpiai Játékok művészeti versenyeiben aranyérmet nyert Mező Ferenc sporttörténész új, aktualizált ,,Olympiai kalauz''-a a küszöbön álló Berlini Nyári Olimpiai játékok alkalmából röviden összefoglalja az ókori olimpiai játékok történetét, méltatja az olimpiai gondolatot, majd törzsanyagként közli az újkori nyári és téli olimpiai játékok versenyszámait és eredményeit Athéntól Garmisch-Partenkirchenig. A kihajtható és kétoldalas mellékleten a versengő nemzetek egyesített éremtáblázata, illetve az egyes sportágakban tapasztalható fejlődés táblázata. A kötetbe fűzve a másfél hónapon belül esedékes Berlini Olimpia programfüzete, melyben az olvasó rögzítheti a megszülető eredményeket.
Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, az berlini XI. Berlini Olymia műsora részen bejegyzésekkel.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Hunt, Sir John: Victoire sur L'Everest. Paris, 1954, Amiot Dumont. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
22416.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,05
Minimális ajánlat:
2 600 Ft
2 600 3 000 3 600
2 db - Szepesi György: Búcsú a mikrofontól. 1998, Paginarum. + Száz éves az MTK-VM Sportklub. Bp., 1988. Kiadói kartonált és papírkötés, jó állapotban.
22417.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200
Orosz sakkönyv: Kezdő sakkozó könyve Moszkva, 1937. Maiselis. 254p. Sérült vászonkötésben
22418.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800
2 darab kártyázással kapcsolatos könyv, A játékkártya és története, Játékkártyák. Jó állapotban.
22419.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800
Ozsváth András szerk: A sakkoktatás módszertana. Tananyag I. osztályó és magasabb minősítésű sakkozók számára. kézirat; Bp., 1966. Szerzői. 295p. Egészvászon kötésben, aláhúzásokkal. Ritka!
22420.

Licitálható
Kikiáltási ár:
10 000 Ft
Minimális ajánlat:
10 000 Ft
10 000 12 000 14 000
Studer, Gottlieb Samuel: Über Eis und Schnee. Die höchsten Gipfel der Schweiz und die Geschichte ihrer Besteigung. II. Abteilung [apart]: Südalpen. A. Mont-Blanc-Gebiet. B. Walliser Alpen / Von Gottlieb [Samuel] Studer.  Bern 1898 Verlag von Schmid &amp; Francke, Aranyozott, enyhén kopott kiadói egészvászon kötésben, pecsételt ex librissel.
22421.

Studer, Gottlieb Samuel: Über Eis und Schnee. Die höchsten Gipfel der Schweiz und die Geschichte ihrer Besteigung. II. Abteilung [apart]: Südalpen. A. Mont-Blanc-Gebiet. B. Walliser Alpen / Von Gottlieb [Samuel] Studer. Bern 1898 Verlag von Schmid & Francke, Aranyozott, enyhén kopott kiadói egészvászon kötésben, pecsételt ex librissel.

Licitálható
Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Minimális ajánlat:
8 000 Ft
8 000 9 500 11 000

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft