Nagy Béla: Fradi futballévszázad. Írta és szerk.: - - . Szepesi György riportjaival. Bp., 1994, Trio, 288+(16) p. Első kiadás. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
Benne Mészáros József ("Dodó") (1923-1997) labdarúgó, edző, az FTC Baráti Köre elnökének dedikációjával, valamint számos további, az FTC-hez kapcsolódó személy és labdarúgó aláírásával, köztük Dalnoki Jenő, Dékány Ferenc, Kecskés Zoltán, Lisztes Krisztián, Nagy Zsolt és mások (összesen 35 db). A címlapon a szerző, Nagy Béla (1944-2006) sportújságíró, Fradi-történész aláírásával.
Bakó Jenő: Eger, az úszó város. Benne Bakó Jenő, eredetileg Heizer Jenő (1921?2000) magyar úszó, mesteredző, sportvezető, szakíró és Válent Gyula (1926-2010) úszó, vízilabdázó, edző DEDIKÁCIÓJÁVAL! Eger, Egri Nyomda. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
Ifj. Vass Tibor - Nyíri Károly: Száz év - sokezer gól. Az ózdi labdarúgás krónikája. Nyíri Károly által DEDIKÁLT! 2009. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
cca 1900-1910 Válogatott sakk-mester játszmák I-II. rész. Kézzel írt sakk játszma-gyűjtemény. A könyv második részre nagyrészt üres, kézzel számozott oldalakkal, 228+2+12 p. Azonosítatlan személy munkája, vagy másolata. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Mező Ferenc: Olympiai kalauz. Kelemen Kornél előszavával. Bp., 1936., Kir. M. Egyetemi Nyomda, 318+[2]+[32] (XI. Berlini Olymia műsora) p. + 16 t. (kétoldalas táblákon fotóanyag) + 2 melléklet (kihajtható és kétoldalas táblázat). Egyetlen kiadás. Az 1928. évi Amszterdami Olimpiai Játékok művészeti versenyeiben aranyérmet nyert Mező Ferenc sporttörténész új, aktualizált ,,Olympiai kalauz''-a a küszöbön álló Berlini Nyári Olimpiai játékok alkalmából röviden összefoglalja az ókori olimpiai játékok történetét, méltatja az olimpiai gondolatot, majd törzsanyagként közli az újkori nyári és téli olimpiai játékok versenyszámait és eredményeit Athéntól Garmisch-Partenkirchenig. A kihajtható és kétoldalas mellékleten a versengő nemzetek egyesített éremtáblázata, illetve az egyes sportágakban tapasztalható fejlődés táblázata. A kötetbe fűzve a másfél hónapon belül esedékes Berlini Olimpia programfüzete, melyben az olvasó rögzítheti a megszülető eredményeket. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, az berlini XI. Berlini Olymia műsora részen bejegyzésekkel.
2 db - Szepesi György: Búcsú a mikrofontól. 1998, Paginarum. + Száz éves az MTK-VM Sportklub. Bp., 1988. Kiadói kartonált és papírkötés, jó állapotban.
Ozsváth András szerk: A sakkoktatás módszertana. Tananyag I. osztályó és magasabb minősítésű sakkozók számára. kézirat; Bp., 1966. Szerzői. 295p. Egészvászon kötésben, aláhúzásokkal. Ritka!
Studer, Gottlieb Samuel: Über Eis und Schnee. Die höchsten Gipfel der Schweiz und die Geschichte ihrer Besteigung. II. Abteilung [apart]: Südalpen. A. Mont-Blanc-Gebiet. B. Walliser Alpen / Von Gottlieb [Samuel] Studer. Bern 1898 Verlag von Schmid & Francke, Aranyozott, enyhén kopott kiadói egészvászon kötésben, pecsételt ex librissel.