Könyvek: Judaika

Tételek száma: 73

1940 Ararát. Magyar zsidó évkönyv. Bp., 1940, Orsz. Izr. Leányárvaház. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé rojtos borító 160 p.
24342.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Antalffy Tibor:  Antiszemita volnék? (Budapest), 1990. A szerző magánkiadása (Diafilmgyártó Vállalat). 113 + [1] p. Egyetlen kiadás. Az iskoláit Budapesten és Melbourne-ben végző Antalffy Tibor (sz. 1933) szabadgondolkodó, műszaki munkák fordítója zsidó és keresztény hitről vallott kritikai nézeteit fejti ki magánkiadású kötetében. A munka második része héber olvasásmód szerint kötve. Fűzve, Váczi András színes rajzával illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
24343.

Antalffy Tibor: Antiszemita volnék? (Budapest), 1990. A szerző magánkiadása (Diafilmgyártó Vállalat). 113 + [1] p. Egyetlen kiadás.
Az iskoláit Budapesten és Melbourne-ben végző Antalffy Tibor (sz. 1933) szabadgondolkodó, műszaki munkák fordítója zsidó és keresztény hitről vallott kritikai nézeteit fejti ki magánkiadású kötetében. A munka második része héber olvasásmód szerint kötve.
Fűzve, Váczi András színes rajzával illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200
1939 Ararát évkönyv zsidó magyar almanach az 1939. évre, pp.:135, Kiadói papírkötésben
24344.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Dr. Hahn István: A zsidó nép története. A babiloni fogságtól napjainkig. A Pesti Izr. Hitközség vallásoktatási kiadványai I. Bp., (1947), Új Idők Irodalmi Intézet Rt. (Singer és Wolfner), 200 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé viseltes állapotban, sérült, foltos borítóval.
24345.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 800 Ft
Minimális ajánlat:
2 800 Ft
2 800 3 200 3 800
24346.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 800 Ft
Minimális ajánlat:
2 800 Ft
2 800 3 200 3 800
Éliás József: A samaritánus kérdés. Minden egyháztag, különösen pedig a zsidószármazású keresztyének lelki építésére    Bp., [1943.] Szerző, (Papír-Nyomda, Budapest). {Ádvent sorozat} 90+(6) p. Fűzve, kiadói, illusztrált (Knapp-M.M.) papírborítóban.
24347.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 800 Ft
Minimális ajánlat:
2 800 Ft
2 800 3 200 3 800
Otto Hauser: Geschichte des Judentums. Weimar, 1921, Alexander Duncker, VII+1+535+1 p. Német nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, az alsó sarkain kis sérülésekkel.
24348.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,96
6,88
Minimális ajánlat:
2 200 Ft
2 200 2 600 3 000
Dr. zalai Szalay László: A zsidó nők története. Hevesi Simon előszavával. Bp.,é.n., Globus, 355+1 p. Harmadik, bővített kiadás.Korabeli, aranyozott félvászon-kötés, eredeti papírborító bekötve, jó állapotban
24349.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,05
Minimális ajánlat:
2 600 Ft
2 600 3 000 3 600
Stoics István: A zsidók királya. h.n., é.n., Élet és Egészség Kiadása. Kiadói papírkötés. 48p.
24350.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800
Tóra kiadás. Berlin, 1957. Brit Biblia társulat. 1384p. Elvált gerincű papírkötésben
24351.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200
Ehrenburg, Ilja Lasik Roitschwantz mozgalmas élete. Bp., é.n. Kosmos. 332p. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben
24352.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200
Évkönyv. Kiadja az Izr. Magyar Irodalmi Társulat. Szerk.: Bánóczi József. Bp., 1907., Izr. Magyar Irodalmi Társulat,(Franklin-ny.), 407 p. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült elülső szennylappal.
24353.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft