Könyvek: Judaika

Tételek száma: 73

És beszéld el fiadnak. Zsidó hagyományok Magyarországon. Féner Tamás felvételeivel, Scheiber Sándor szövegével. (Bp.,1984), Corvina,(Révai-ny.),155 + [1] p. Első kiadás. Kötetünk a magyarországi zsidó hagyományok gazdagon illusztrált albuma, Scheiber Sándor (1913-1985) néprajztudós, irodalomtörténész, nyelvész, a budapesti Rabbiképző Intézet igazgatójának szövegével. Kiadói egészvászon-kötés, szakadt kiadói papír védőborítóban.
24366.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Minimális ajánlat:
1 800 Ft
1 800 2 000 2 400
Michael Faulhaber: Zsidóság, kereszténység, germánság. A müncheni Szent Mihály-templomban mondott ádventi beszédek. Bp.,1934, Káldor. Kiadói papírkötés, 1 t 127p. Ceruzás bejegyzésekkel
24367.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Minimális ajánlat:
1 800 Ft
1 800 2 000 2 400
24368.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Minimális ajánlat:
1 600 Ft
1 600 1 800 2 200
Ararát. Magyar Zsidó évkönyv az 1941 évre szerkeszti Komlós Aladár. Budapest, 1941, Országos Izr. Leányárvaház. Kiadói sérült papír kötésben, 164p. Többek közt Komlós Aladár, Szép Ernő, Várnai Zseni és sokan mások írásaival. + Új élet naptár 1960-1961. 155p.
24369.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Minimális ajánlat:
1 600 Ft
1 600 1 800 2 200
Schalom Asch: Dalol a völgy. Ford.: Horváth Zoltán. Bp.,(1938.), Tábor. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, kissé kopott borítóval.
24370.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Minimális ajánlat:
1 600 Ft
1 600 1 800 2 200
Fritz Hemann: Geldern lovag. Bp.,(1938.), Tábor. 291p. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, kissé kopott borítóval.
24371.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Minimális ajánlat:
1 600 Ft
1 600 1 800 2 200
Németh Andor (szerk. és fordította): Zsidó írók. 18 elbeszélés. Budapest. A "Tabor" kiadása. 319p. Aranyozott, egészvászon kötésben. Eredeti, sérült papírborítóval
24372.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Minimális ajánlat:
1 600 Ft
1 600 1 800 2 200
Eötvös József: A zsidók emancipációja. Bp., 1981, Magvető. 80p. Kiadói papírkötés, jó állapotban. + Flavius Josephus: A zsidók története 2. Bp., 1966. Gondolat. 554p. Egészvászon kötés, papír védőborítóval.
24373.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Minimális ajánlat:
1 600 Ft
1 600 1 800 2 200
Gondos Margalit Vacsora Jeruzsálemben. Válogatás 30 év 1947-1977 novelláiból. (Haifa), (1979). (Lahav Nyomda). 192 p. Fűzve, kiadói borítóval
24374.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Minimális ajánlat:
1 600 Ft
1 600 1 800 2 200
Goldziher Ignác: Mítosz a hébereknél és történeti fejlődése. Kairosz Kiadó, 2003. Kiadói papírkötés
24375.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 400 Ft
Minimális ajánlat:
1 400 Ft
1 400 1 600 1 800
Áldozatok és gyilkosok. Gedő Ilka gettó-rajzai és Román György háborús bűnösök népbírósági tárgyalásain készült rajzai. / Victims and perpetrators. lka Gedő's ghetto-drawings and György Román's drawings of the People's Court war criminals trials. Szerk/ Edited by Hajdú, Éva. Budapesti Zsidó Múzeumban rendezett kiállításának katalógusa. [Washington, D.C.], 1995, Cultural Exchange Foundation, 122 p. Gazdag képanyaggal, reprodukciókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, szakadt kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
24376.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 400 Ft
Minimális ajánlat:
1 400 Ft
1 400 1 600 1 800
Magyar Zsidó Irók Dekameronja. Sós Endre bevezető tanulmányával. Budapest, (1939). Periszkóp Kiadás (Klein Vilmos ny.). 113, [3] p. 20.5 cm. Barát Endre, Barrabás Tibor, Goda Gábor, Keszi Imre, Pap Károly, Vészi Endre, Zelk Zoltán és mások írásaival.)Fűzve, karton borítóban kissé sérült
24377.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 400 Ft
Minimális ajánlat:
1 400 Ft
1 400 1 600 1 800

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft