1938 Fiala Ferenc (1904-1988), Dr. Nyékhegyi István (1895-?): A magyar sajtó igazi arca. Az Összetartás kiadása. Bp., Bethlen Gábor Irodalmi és Nyomdai Rt., 50 p. Kiadói papírkötés. Melléklet az Összetartás 1938. évi 3. számához. A mű szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben kiadott Tiltott Könyvek listáján, antiszemita kiadvány zsidó származású írók és újságírók névsorával. Kiadói papírborítóval.
Dickel, Otto: Die Auferstehung des Abendlandes. Die Abendländische Kultur als Ausfluss des Planetarischen Weltgeföhls Entwicklungs uns Zukunft. Augsburg, (1921). Gebrüder Reichel Verlag. XII + 320 p. Első kiadás. Otto Dickel (1880-1944) német gimnáziumi tanár, szélsőjobboldali ideológus és politikus, völkisch munkásvezér, a Weimari Köztársaság kezdetén a pán-germán, korporatív államban gondolkodó szakszervezeti mozgalom, a Deutsche Werkgemeinschaft alapítója. "Die Auferstehung des Abendlandes" (A Nyugat feltámadása) című munkája Oswald Spengler nagy hatású könyvével vitatkozik, és úgy látja, hogy a háborút elvesztő németség, bár a haszonleső kapitalizmus és nemzetközi érdek áldozata, amennyiben megőrzi idealizmusát és népi karakterét, a felemelkedő Nyugat vezető erejeként a jövő záloga lehet. Az antiszemita tézisekkel tűzdelt bölcseleti értekezés központi, középső fejezete a haszonlesés, a materializmus és a zsidóság között párhuzamokat lát. A munka egy évvel későbbi, átdolgozott kiadásának antiszemita jellege csak erősödött. Az 1920-as évek elején felmerült, hogy Otto Dickel fasiszta ihletésű szakszervezeti mozgalma egyesüljön a nemzetiszocialistákkal, de a fúzió ötletét idővel elvetették. A korai időkből származó, fajelméleti és kultúrmissziós fejtegetésekben gazdag munka igen ritkán fordul elő. Példányunk címlap előtti levele pótolt. Aranyozott, festett korabeli kartonkötésben, kartontokban. Jó példány.
Der babylonische Talmud. Übertragen und erläitert von Jakob Fromer. Berlin, [1924]. Brandussche Verlagsbuchhandlung (Poeschel & Trepte, Leipzig). 580 + [4] p. Első kiadás. Jakob Elias Fromer (1865-1938) talmudista tudós, műfordító, újságíró, a berlini zsidó közösség könyvtárosa, asszimilációs nézetei miatt a századfordulón összetűzésbe került hitközségével. Judaisztikai munkássága az 1910-es évek végén fordult a talmudista hagyomány felé. Bibliofil kiadású Talmud-fordításunkat oldalszámozáson belül elhelyezett, színes, illusztrált címkép és díszcímlap nyitja. Aranyozott, illusztrált kiadói egészvászon kötésben, felül színes festésű lapszélekkel. Jó példány.
Karsai Elek (szerk.): "fegyvertelen álltak az aknamezőkön"... Dokumentumok a munkaszolgálat történetéhez Magyarországon I.-II. Bp., 1962, A Magyar Izraeliták Országos Képviselete. Kiadói papírkötésben, a második kötet első és hátsó borítója hiányzik!
Székely Béla: Az antiszemitizmus és története. Budapest, (1936) A ,,Tabor" kiadása (Hungária Nyomda Rt.) 382 + [2] p. Egyetlen magyar kiadás. Székely Béla (1891-1955) költő, újságíró, mélylélektani szakíró, az Emberismeret nevű pszichológiai és grafológiai lap szerkesztője. Szociálpszichológiai szakmunkája a zsidóságot sújtó előítéletek mélylélektani alapjait, illetve történetét nyomozza az ókortól a kortárs időkig. A kötet a szerző fordításában később portugál nyelven is megjelent. Az első nyomtatott oldalon régi tulajdonosi bejegyzés. Aranyozott, sérült, enyhén hiányos gerincű kiadói félbőr kötésben.